SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trzeba coś ze sobą zrobić

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 545

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 0
Chwilowy zapał, przerwa, brak widocznych efektów.
Witam, wiele razy miałem ochotę coś ze sobą zrobić - zacząć prowadzić zdrowy tryb życia, nabrać masy mięsniowej.
Skończyło się na tym, ze w liceum - 4 lata temu - 3 miesiące pochodziłem na siłownię, No i w zeszlorocznych wakacjach byłem na siłowni przez miesiąc.
Więc jest tak, że przez chwilę mam zapał, ale niedługo odchodzę od tego pomysłu.

Przeciwskazania:
Możliwe przeciwskazania: skolioza i hyperkifoza. Dużo siedzę przed komputerem, no i jak to mówią, obrastam w tłuszcz :)

Czy lubię sport?
Jak ktoś mnie zaprosi, żeby zagrać w piłkę nożna, siatkówkę, pojeździć na rowerze, czy ping ponga - bardzo chętnie - ale strasznie kaleczę. Fajnie też pochodzić po górach - wbrew pozorom nie męczę się aż tak.

Cele:
1. nabrać siły
2. wzmocnienie mięśni brzucha.
3. wzmocnienie mięśni kręgosłupa

Problem jest taki, że co czytam jakieś porady, jak ćwiczyć, często jest napisane, że dane ćwiczenie mocno obciaża kręgosłup.
Praktycznie żadnych ćwiczeń na brzuch nie mogę robić, bo są szkodliwe dla kręgosłupa, a przecież od brzucha tyle zależy.
A co mi da pójście do lekarza od kręgosłupa? Że nie wszystkie ćwiczenia moge wykonywać?

Co byście poradzili w mojej sytuacji?
Regularne chodzenie na basen, siłownię, czy może sztuki walki, które pomogą mi ogólnie się rozwinąć?
Czy np. Pilates będzie dobry?

Zmieniony przez - AndrzejNormalny w dniu 2015-05-06 15:27:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6631
W jakim stopniu zaawansowania masz te skrzywienia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

odstajacy brzuch

Następny temat

gainer + kreatyna

WHEY premium