SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening z nunchaku.

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 22004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
the_d :
Na nunchaku nalezy miec pozwolenie na bron. Co do przepisow prawnych to lap :


1. Art. 4. 1 Ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:
1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową
2) broń pneumatyczną
3) miotacze gazu obezwładniającego (ponieważ w punkcie 1 jest wymieniona broń gazowa, to ten miotacz musi być pojemnikiem z gazem)
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci:
- ostrzy ukrytych w przedmiotach nie mających wyglądu broni,
- kastetów i nunczaków ( <--- )
- pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału,
- pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej

2. Zasady i warunki wydawania i cofania pozwoleń na broń oraz dysponowania bronią i amunicją

2. Broń pneumatyczną, miotacze gazu obezwładniającego oraz narzędzia i urządzenia, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 4, można posiadać na podstawie pozwolenia na broń wydanego przez właściwego ze względu na miejsce zamieszkania zainteresowanej osoby lub siedzibę zainteresowanego podmiotu komendanta powiatowego Policji, a w przypadku żołnierzy zawodowych - na podstawie pozwolenia wydanego przez właściwy organ wojskowy.


Art. 10. 1. Właściwy organ Policji wydaje pozwolenie na broń, jeżeli okoliczności, na które powołuje się osoba ubiegająca się o pozwolenie, uzasadniają jego wydanie.


Art. 11. Pozwolenia na broń nie wymaga się w przypadku:
1) posiadania broni palnej wytworzonej przed rokiem 1850,
2) gromadzenia broni w zbiorach muzealnych na podstawie odrębnych przepisów,
3) dysponowania bronią przez przedsiębiorców dokonujących obrotu bronią i amunicją na podstawie koncesji lub świadczących usługi rusznikarskie na podstawie odrębnych przepisów, o ile jest to związane bezpośrednio z prowadzeniem działalności gospodarczej,
4) używania broni w celach sportowych, szkoleniowych lub rekreacyjnych na strzelnicy działającej na podstawie zezwolenia właściwego organu,
5) posiadania broni alarmowej o kalibrze do 6 mm,
6) posiadania ręcznych miotaczy gazu obezwładniającego,
7) posiadania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej o średniej wartości prądu w obwodzie nie przekraczającej 10 mA i energii nie przekraczającej 300 mJ.

Art. 15. 1. Pozwolenia na broń nie wydaje się osobom:
1) nie mającym ukończonych 21 lat,
2) z zaburzeniami psychicznymi, o których mowa w ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z 1997 r. Nr 88, poz. 554 i Nr 113, poz. 731, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i z 1999 r. Nr 11, poz. 95), lub o znacznie ograniczonej sprawności psychofizycznej,
3) wykazującym istotne zaburzenia funkcjonowania psychologicznego,
4) uzależnionym od alkoholu lub od substancji psychoaktywnych,
5) nie posiadającym miejsca zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
6) co do których istnieje uzasadniona obawa, że mogą użyć broni w celach sprzecznych z interesem bezpieczeństwa lub porządku publicznego, w szczególności skazanym prawomocnym orzeczeniem sądu za przestępstwo z użyciem przemocy lub groźby bezprawnej albo wobec których toczy się postępowanie karne o popełnienie takiego przestępstwa.



I see hell in your eyes...

Zmieniony przez - Zedd w dniu 2002-11-30 10:44:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362


Sebek PL- tu możesz zobaczyć jak zrobić nunchaku - http://www.seishinkan.com/seishin/sskbuki/howto/nunstring01.htm 
Kijki powinny mieć mniejwięcej długość przedramion, a łańcuch lub linka szerokość twojej dłoni.
Do podstawowych technik to kup sobie książke Demury "Nunchaku w samoobronie" , ze 20zł kosztuje. Jednak najlepiej jakbyś sie zapisał do jakiejś sekcji gdzie uczą tym machać- sam to sie z książki nie na uczysz, będziesz robił wiele błędów, które mogą ci wejść w nawyk.


na dworze i w duszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
Wielkie dzięki natolin masz SOGA może spróbuję zrobić
a co do tego kursu to chciałbym się gdzieś na to zapisać ale w mojej okolicy nie ma nic takiego
karate, judo,itp.ale będę szukał !!!!!!!!!! jeszcze raz dziękuję za pomoc

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
wiesz co??? mam jeszcze jedną prośbę
Jeśli umiesz jakoś machać nun chakiem to czy byś mógł napisać tu jakieś podstawowe ćwiczenie ??? np: przełóż nad prawym ramieniem później za głową ................ itp.
i jeszcze pytanko >>> czy w nun chaku chodzi o to żeby nauczyć się jak najszybciej machać? ? ? SG

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
PYTANKO >>> z jakiego drzewa najlepiej zrobić nun chaku \???

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2914 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 39362
Wiesz ja sam sie ucze, wzasadzie na własną ręke (porad i wskazówek udziela mi kolega, który machał tym 8 lat i jest za***isty) więc nie chciał bym ci tu nic radzić ani pouczać bo jestem zbyt c***wy. Pozatym istnieją różne szkoły nawet jeśli chodzi o samo trzymanie nun. Przejdź sie na to karate i pogadaj z sensei czy się tam tym zajmują (mój kumpel trenował właśnie nun na kk). Ja ci moge podać kilka linków z filmikami instruktażowymi. Zerknij np. tu http://www.nunchaku.prv.pl/ - dział nauka są fajne filmiki, albo tu http://www.angelfire.com/nh/jessicakarate/chuckvid.html 
tu jeszcze masz jakieś linki http://www.enterpriseguild.com/nunchaku/links.html 
ale najlepiej pogadaj z tym gościem co prowadzi u ciebie karate może udzieli ci kilku lekcji indywidualnych


na dworze i w duszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
wiesz co ??? po tych stronach co podałeś wiem o Nun Chaku o wiele więcej niż bym mógł się spodziewać
.......i proszę jeszcze o 1 rzecz >>> jeśli ktoś ma jeszcze strony na których będą filmiki z nauką to proszę SGI

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141
napiszcie tu coś ciekawego o Nun Chaku czego jeszcze nie wiem

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 3098 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 6141


To taka ciekawostka >>>może ktoś się nauczy hehe ( osobiście myślę że to jest very trudne nauczyć się z obrazka ale dla chcącego nic trudnego )
POZDRIWIENIA I POWODZENIA !!!!!!!!!!!!

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 265 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4560
http://obronet.trzepak.pl/~vince/

wiem ze wypisuje to juz na 3 temacie z nuncha ale szukales info o rodzaju drewna... tam jeznajdziesz, a w dziale linki masz odnosniki do strony z filmikami bardzo dobrej...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening z bronią

Następny temat

ulica a praktyka

WHEY premium