SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening przy kłopotach z kręgosłupem ??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11880
ok, przeczytalem, mysle ze juz wiem...
Mialbys moze czas napisac mi taki zmodyfikowany plan 15-10-5?? bo niedlugo skoncze mase na cyklicznosci i chetnie bym sie na to przerzucil a nie wiem co rozumiesz przez pewne modyfikacje
W czwartki chodze na basen jesli to cos zmienia, tak na rozplywanie miesni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ZMIANE MASZ WIEC TYLKO WE WTOREK, CZWARTEK I PIATEK.

WT: NOGI JAK OPISALEM
CZW: NIE RUSZASZ BICEPSOW
PT: PLECY:

1)polowiczne podc na drazku z obciazeniem. 5 SERII PO TYLE POWT CO W DANY CZWARTEK(DZIEN WCZESNIEJ)
2)wioslowanie jednoracz 5 SERII PO TYLE POWT CO W DANY CZWARTEK
3)martwy ciagidentycznie jak przysiady(opis wyzej), stosujesz wersje sumo.


ROBISZ NA PRZEMIAN TAKIE CYKLE:

-TYDZ PRZERWY
-CYKL JAK OPISANY, BIC I TRIC NA SZTANDZE
-WYCZERPANIE POSTEPOW
-TYDZ PRZERWY
-CYL JA OPISANY ALE KLATA, BARY I BIC NA SZTANGIELKACH. TRIC NA WASKIM LUB NA PORECZACH.

Moze to byc np:
PON:
-wyc sztangielek skos - progres
-unoszenie sztangielek bokiem laczone z wyciskaniem sztangielek stojac(te same sztangielki), progresja
-mlotki naprzemienne
-pompki na poreczach/waskie wyciskanie

CZW:
-tak samo ale nie robisz bicepsow za na trica waskie wyciskanie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ZMIANE MASZ WIEC TYLKO WE WTOREK, CZWARTEK I PIATEK.

WT: NOGI JAK OPISALEM
CZW: NIE RUSZASZ BICEPSOW
PT: PLECY:

1)polowiczne podc na drazku z obciazeniem. 5 SERII PO TYLE POWT CO W DANY CZWARTEK(DZIEN WCZESNIEJ)
2)wioslowanie jednoracz 5 SERII PO TYLE POWT CO W DANY CZWARTEK
3)martwy ciagidentycznie jak przysiady(opis wyzej), stosujesz wersje sumo.


ROBISZ NA PRZEMIAN TAKIE CYKLE:

-TYDZ PRZERWY
-CYKL JAK OPISANY, BIC I TRIC NA SZTANDZE
-WYCZERPANIE POSTEPOW
-TYDZ PRZERWY
-CYL JA OPISANY ALE KLATA, BARY I BIC NA SZTANGIELKACH. TRIC NA WASKIM LUB NA PORECZACH.

Moze to byc np:
PON:
-wyc sztangielek skos - progres
-unoszenie sztangielek bokiem laczone z wyciskaniem sztangielek stojac(te same sztangielki), progresja
-mlotki naprzemienne
-pompki na poreczach/waskie wyciskanie

CZW:
-tak samo ale nie robisz bicepsow za na trica waskie wyciskanie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
DUBEL JEST A TRYPEL SIE WYEBAL...

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-01-15 02:51:00

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2007-01-15 02:51:09

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11880
OK, dzieki, zobaczymy jak to zadziala...bica rozumiem nie robie w czwartek bo bedzie pracowal w piatek przy podciaganiach??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Przy podciaganiach i wioslowaniach..

Do barkow (jak pisze w tamtym poscie) dodawaj unoszenie na boki)

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11880
dzisiaj zrobilem sobie twoj trening na nogi, przysiady robilem lekko zeby nie przesadzic ciezary minimalne zeby wyczuc ruch i mam problem, moglbys dokladniej opisac jak powinien wygladac przysiad sumo? bo chyba zle robie, w koncowej fazie kiedy schodze ponizej 90stopni kolana lekko wyjezdzaja mi przed stopy a w odcinku ledzwiowym robi sie lekki koci grzbiet nie wiem czy to blad czy tak sie poprostu uklada kregoslup ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
A jak mam to pokazac??

Opisz mi bardzo dokladnie ustawienie stop.
Wszytko o ich ustawieniu.
Dokladnie.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11880
stopy szerzej od barkow, plasko na ziemi bez zadnych podkladek pod piety, skierowane palcami lekko na zewnatrz (jakies mysle 30-40 stopni). Generalnie wygodniej robi mi sie przysiad z nogami na szerokosc barkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 398
hej , mam podobny problem ,wypada mi dysk ale w odcinku gornym, pierwszy raz ze 2,3 lata temu , mialem wtedy dluga przerwe w treningach tzn. nie trenowalem ze dwa lata , po pierwszym "wypadnieciu"dysku bylem u kilku lekarzy i chu...a mi pomogli bylem u ortopedow .neurologow i itp. w koncu poszedlem do goscia ktory ma gabinet terapi manualnej i on mi ten dysk nastawil ,lecz po jakims czasie znow wypadl i caly czas wypada , z tym ze mnie nie boli no moze czasami.
kolega GAL ANONIM dobrze radzi -konsultacja z lekarzem konieczna ale mnie nic nie pomogla bo mi tylko ***...ny mydokalm na rozluznienie miesni przepisywali i tyle.
jeden lekarz "chyba najkakretniejszy" powiedzial w koncu
-panie jak pan cwiczyles kilka lat wczesniej to dobrze by bylo zebys znow zaczol ale pomalu z malymi ciezarami i koniecznie miesnie brzucha -porzadnie.
cwicze teraz caly czas ale nie przesadzam z ciezarami np, martwy ciag ze smiesznym obciazeniem ,przysiadow wogole nie robie-cwicze na maszynach ale pozostale normalnie ,tylko staram sie siedziec przy wiekszosci np, barki
Po wznowieniu treningow bol odszedl i jest niezle ale caly czas trzeba sie kontrolowac ,zgadzam sie ze zdrowie jest najwarzniejsze ,ale lekki trening napewno pomoze,mnie pomaga bo np. pracoje fizycznie i w pracy tez dzwigam a jak sa plecy mocne -sam rozumiesz.
No a teraz Cie pociesze ,jak ktos mial klopoty jakiekolwiek z dyskami to juz tego nie wyleczy.karzdy lekarz Ci to powie,jest wprawdzie kilka miejsc w polsce gdzie robia operacje i "naprawiaja" dyski ale z tego co wiem rechabilitacja jest bardzo dluga no i ryzyko-bo to operacja (pomiedzy nerwami)
pewnie Ci za wiele nie pomoglem ale -Moja rada-znajdz sobie dobra laske ktora ci to bedzie masowac to nie bedzie cie tak nawalac
pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opaski na lokcie

Następny temat

ból w nadgarstu przy francuskim wyciskaniu :(

WHEY premium