SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening 100 powtórzeń

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15954

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 292 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2864
Ja z 15 lat temu też próbowałem tej metody, jako, że na początku każdy walił za duże ciężary, to w tym typie treningu na wszystkie grupy mięśniowe przyniosło to opłakane skutki - ale w trakcie samego treningu, potem kolejne miesiące to ostre postępy. Jakis czas później zacząłem zasuwac codziennie spięcia, dochodząc do mega ilości; efekt: mam tak rozbudowane mięśnie brzucha, że po jakichś 10 latach od tego treningu na ten brzuch jest on niemalże równo z klatą (zwłaszcza, że tera zalany fatem jestem).
Tutaj takie moje spostrzeżenie, że sam ten trening może nie daje szokujących efektów w trakcie jego stosowania, ale być może daje efekty odsunięte w czasie (np. większa gęstość naczyń krwionośnych = lepsze ukrwienie).
Przykłady:
1. Jak zaczynałem studia poznałem kola, co 3 razy w tygodniu śmigał po 5-10 serii po 50-150 pompek, zabrałem go w końcu na siłkę, na pierwszym w życiu treningu wyp**rdolił 130 na klatę, dodam, że ja wtedy tyle nie dźwigałem;
2. Teraz kolesia prowadzę od jakichś 3 miechów, co śmiga trenig domowy, w tym dużo pompuje w różnych odmianach, pierwsza sesja wyciskania: 95 kg;
3. Knife - sam piszesz, że wiele lat śmigałeś treniol wielopowtórzeniowy, teraz targasz niemałe ciężary, może wcześniejsza wielopowtórzeniowa baza miała w tym swój udział;

Myślę tylko, że trening taki da najlepsze efekty, kiedy startuje się z małego ciężaru i zwiększa stopniowo, a nie od razu na największy możliwy ciężar się rzucać.

Zmieniony przez - theredel w dniu 2012-07-21 21:25:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 211 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2022
Arcyciekawe. Może wypróbuję?

Nie bić. Dopiero się uczę...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dziennik kabo czyli moje zmaganie z odchudzaniem

Następny temat

[SIŁA]Kokos DT just for fun

WHEY premium