SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1955

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Witam!
Chciałbym Was prosić o profesjonalną pomoc, a mianowicie moim celem jest zbudowanie takiej sylwetki jaka ma Jason Statham.
Może trochę o mnie. Mam 17 lat, 177 cm i ważę 67 kg i póki co 0 staż na siłowni, ale biegałem, rozciągałem się, wykonywałem podstawowe ćwiczenia takie jak: pompki, skłony z ciężarem itd oraz robiłem A6W. Mieszkam na wsi i jak już sami wiecie nie jestem pełnoletni, więc nie mam jak zarobić na indywidualne porady czy przygotowany trening od profesjonalnego trenera. Mam do dyspozycji domową siłownię(2 ławeczki, 2 sztangi i kilka hantli). Mieszkam bardzo blisko szkoły(na terenie której jest plac zabaw, a tam mógłbym podciągać się na drążku. Teraz wypiszę pytania, a właściwie w większości to prośby o pomoc. Wiem, że powstał już temat poruszający sylwetkę Jasona Stathama. Jeszcze przed pytaniami napiszę jaki jest mój konkretny cel.
Cel:Sylwetka Jasona Stathama(każda część ciała^^, ale to chyba jest zrozumiałe) oraz jak największa siła i dynamika jak na takie ciało - nie chciałbym, aby ciało - mięśnie - mnie w jakiś sposób ograniczyły - bynajmniej na tyle ile to jest możliwe. Po prostu chciałbym być zbliżony jak najbardziej do gibkości i dynamiki jaką ma sam Jason.
A i chciałem zaznaczyć, że jestem w stanie poświęcić 7 dni w tyg na ćwiczenia, nie chciałbym korzystać z suplementów, a w sprawie diety może być u mnie problem - jestem strasznym "niejadkiem" - wiele rzeczy po prostu mi nie podchodzi, ale w miarę możliwości będę starał się jeść to co wskaże dieta i jestem w stanie w pełni wyrzec się pewnych nawyków żywieniowych, jak i konkretnych potraw, ale to chyba też zrozumiałe jeśli chce mieć jakieś wyniki.
Pytania:
1)Mam małą masę(ale mam strasznie grube nogi - w szczególności uda w porównaniu do reszty ciała - nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wydaje mi się, że to 2) i czy mam przybrać na masie - jak tak to do ilu mniej więcej kg i jak to zrobić - tzn. jeść po prostu więcej itd.
2)Jeśli mam najpierw przybrać na masie to czy w czasie "tuczenia" się mam wykonywać jakieś ćwiczenia.
3)Czy w ogóle jest możliwe uzyskanie takiej sylwetki, umiejętności manualnych i dynamiki bez stosowania suplementów i bardzo rygorystycznej diety?
4)Najważniejsze: Bardzo prosiłbym Was o ułożenie mi jakiegoś planu treningowego na początek uwzględniając to, że mam najpierw(chyba) przybrać na masie i jakbym go wykonał to miałbym to zgłosić w tym temacie i bylibyście w stanie ułożyć mi kolejny?
To chyba na tyle. Jeśli chodzi o zdjęcia mojej sylwetki to jak będą potrzebne to je zrobię i tutaj wkleję)
Jeśli ktoś przeczytał cały ten temat to jestem bardzo wdzięczny. Jak nie będziecie chcieli mi pomóc za darmo to zrozumiem. Z góry dziękuję i pozdrawiam.









Zmieniony przez - Spectrum w dniu 2013-02-12 17:41:52
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Jak sam wiesz, Jason, był w kadrze olimpijskiej pływaków, wiele lat ćwiczy sw, na pewno zdrowo je i nieźle suplementuje;) Więc to nie jest tak, że on sobie poszedł na silkę, poćwiczył, pojadł, zapił kretą i tak wygląda. Skoro wcześniej nie ćwiczyłeś, raczej trudno by Ci było zaczynać od kompleksów sztangowych czy tam 4-dniowego splita. Weź jakiś trening z postów podwieszonych żeby się wdrożyć do ćwiczeń siłowych, zacznij jeść więcej niż do tej pory zdrowych, jak najmniej przetworzonych rzeczy i masa pójdzie, nabierzesz definicji. Ile masz w udzie, 70 cm w obwodzie, że jest za grube?;) To nie uda za grube, ale cała reszta za chuda

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Rozumiem i nie spodziewam się nie wiadomo jakich efektów po 3 miesiącach. Jeśli mam zacząć od treningu dla początkujących to mógłbyś mi wskazać, który będzie najlepszy i czy mam go wykonywać w trakcie nabierania masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Taki będzie najlepszy, jaki będziesz umiał wykonać, do którego będziesz miał sprzęt, jeśli np nie masz sztang czy stojaków, trening na wolnych ciężarach raczej odpadnie. Sam znasz możliwości swojego ciała, czy lepszy będzie trening bardziej objętościowy czy mniej. Na masie czy redukcji rodzaj treningu nie jest aż tak ważny, są tacy co redukując robią siłowe FBW czy crossfity; skup się na ilości kcal i jakości żarcia

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 135
Przeczytałem teraz kilka artykułów na temat odżywiania i całkowicie się pogubiłem. Nie mam pojęcia od czego zacząć, jak dobrze dobierać składniki, którą dietę wybrać i w ogóle - najłatwiej byłoby pogadać z trenerem


Zmieniony przez - Spectrum w dniu 2013-02-12 18:38:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136781
Z czym się pogubiłeś, czytałeś o podstawach układania diety z postów podwieszonych działu Odżywianie i się zgubiłeś? Wylicz swoje zapotrzebowanie kcal ze wzoru, wpisuj posiłki do kalkulatora na Potreningu.pl żeby wyliczyć wartości odżywcze w nich zawarte. Komponuj posiłki ze zdrowych źródeł węglowodanów, białek i tłuszczy w ilościach Ci potrzebnych. Masz jeść 2-2,2 g białka/kg wagi ciała, 4g węgli/kg wagi ciała, 1-1,5 g tłuszczy/kg wagi ciała. Jedz owsiankę, ryż brązowy i biały, ziemniaki, kaszę gryczaną, pieczywo razowe. Jaja, twaróg, serek wiejski, mięso, podroby, dużo warzyw. Połącz to w posiłki, 4-5 dziennie; choć oczywiście możesz jeść 3 o ile dostarczysz odpowiednią ilość kcal. Trener zrobi to samo, co możesz zrobić sam, ale za kasę. Ułoży Ci jadłospis i tyle. Ucząc się samemu będziesz wiedział jak manipulować posiłkami, żeby były smaczne i wartościowe

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 219 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 957
Ten człowiek wygląda zupełnie przeciętnie.

Sposób na masę, siłę, sylwetkę? Odpowiednia dieta z czasem wsparta suplementacją, celowy, regularny trening i regeneracja organizmu w czasie beztreningowym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wykonywanie serii

Następny temat

Jak zmniejszyc zdjęcie

WHEY premium