SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trójbój siłowy poszedł w złą stronę

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7544

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
Gdy Amerykanie zaczeli przegrywać w latach 50/60 w ciężarach z Ruskimi w tym w spektakularnje wadze najcieższej to wymyslili trójbój siłowy patrz kolega Anderson. Miał być to sprawdzian żywej czystej siły................................................. i gdzie teraz znajduje sie trójbój siłowy ano znajduje sie w nienaturalnych technikach wykonywania poszczególnych bojów, w ubiernaiu się w przedziwne kostiumy które jka ktos tu pioszę w innym poście daja nawet łącznie w trzech bojach 120- 140 kg dodatkowo.

Efekt tego jest taki że technika się zrobiła duzo waznijesza niż wpodnoszeniu ciężarów i powoli przestaje sie liczyć czysta żywa siła.

Ktos zrobił trójbojowi więlka krzywdę.


Tompoz

Tomasz "Tompoz

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31985
Ja zawsze sceptycznie podchodziłem do kwesti koszulek przy wyciskaniu ale bez jakichkolwiek argumentów sensownych. Słyszałem jakąś opinię, że są do bani i tak mi sie jakoś przyjeło. Ale zmieniłem zdanie po tym jak kumpel na siłowni dla jaj wcisnął mnie w swoją jak mu powiedziałem że w koszulce byłbym niewiele słabszy od niego. No i sie przekonałem, że na pierwszym treningu w koszulce nie wycisnąłem nawet tyle co bez koszulki Od tamtej pory inaczej patrzę na ludzi wyciskających w koszulkach bo wiem, że to wcale łatwe nie jest. Chociaż mam znajomego, który jest przeciwny wyciskaniu w koszulkach, a miał dość spore osiągnięcia w wyciskaniu leżąć ( myślę, że wzorek powinien go nawet kojarzyć),wyciskał kiedyś 250 kg bez koszulki a 235kg ma zaliczone na mistrzostwach europy tylko niepamiętam w którym roku. Bodajże 1992 lub 1996 bo jakoś te daty mi sie kojarzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Tompoz widzę, żę w dalszym ciągu masz niezaspokojoną chęć wałkowania kwestii sprzętu w TS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 23794
Zgadzam sie z Tompozem trojboj idzie w zla strone moim zdaniem w ogole nie powinno byc tych koszulek pwinna sie liczyc czysta zywa sila a nie jakies koszulki ktore sa czasami niebezpieczne dla zawodnika

kolo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 529 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 49435
Nie moge czegoś takiego słuchac poraz z koleji,
moim zdaniem wykorzystanie sprzętu okazuje pełen profesionalizm.
Nie wszyscy mogą wykorzystać sprzęt tak aby mu pomógł są zawodnicy co sprzęt kąpletnie nic mu daje ,a takie gdybanie
ze sprzęt podnosi za człowieka cieżary mija sie z celem przecież
odrazu po załozeniu koszulki nie wycisnie sie wiecej do tego trzeba lata treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
Tompoz ma racje moim zdaniem

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1215 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12138
a poza tym kto to widział żeby ktoś na klate brał 400 kg za niedługo 500 kg poprostu paranoja

















































































































pumping iron

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 153 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2569
sprzęt to zwykłe ułatwienie po to aby rekordy bite w bojach było bardziej imponujące!

powiem wam coś, mam np. dwóch znajomych (o podobnych wymiarach), obaj trenują przysiady z tą różnicą że jeden z nich ma zamiar niedługo przystąpić do zawodów i trenuje pod zawody w kombinezonie i reszcie dodatków- bardzo technicznie, na przysiad bierze 260 kg na 2 powt., drugi natomiast dużo gra z kumplami w football amrykański ale tak dla siebie amatorsko grają, ćwiczy też tylko amatorsko poprostu aby lepiej grać i robiąc przysiad, jedynie z użyciem pasa, bez innych "bajerów" wstaje z 230 kg.


kiedyś doszło do ich konfrontacji w siłowni "który więcej weźmie na czysto na przysiad" tylko z użyciem pasa. no i... ten kolo co trenuje w kombinezonie itd. miał kłopot aby wstać z 210 kg. a 220 kg. okazało się nie do przejścia natomiast ten drugi podniósł się z 225 kg. ...i tutaj nasuwa się refleksja, że te wszystkie dodatki pozwalają unieść większy ciężar, ale niestety... nie czynią zawodnika silniejszym ponieważ odciążają niektóre słabe strony i w praktyce na kazdy wynik w stroju i przy użyciu techniki trzeba patrzyć tak jakby było o kilka dziesiąt kilo gorszy....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Pas

Pas jest używany w celu wzmocnienia lędźwiowej części kręgosłupa, oraz ułatwienia usztywnienia całej środkowej części tułowia.

Bandaże

Kolejny bardzo ważny element sprzętu startującego w zawodach (choć nie tylko) trójboisty. Jeśli użyte są należycie, bandaże mogą bardzo zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie ciężkich przysiadów (bandaże redukują działanie sił ciągnących na dolną część mięśni czworogłowych i przyczepów mm czworogłowych na rzepce).

Kaftan

A teraz kilka słów o tych śmiesznych, obcisłych gatkach na szelkach. Kaftan jest niezbędną częścią garderoby dla każdego kto planuje startować w zawodach w trójboju



Moim zdaniem są bardzo potrzebne. Każdy bój to ogromny wysiłek dla organizmu. Kombinezony pomagaja znieść bol jak i ryzyko kontuzji zadownikowi podczas wykonywania poszczególnego boju.

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Co nie zmienia faktu, że ten co trenuje w sprzęcie opyka bez problemu tego co trenuje bez. A więc na zawodach jest lepszy.

PS: To było do Spong.

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2008-01-20 13:27:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
'Moim zdaniem są bardzo potrzebne. Każdy bój to ogromny wysiłek dla organizmu. Kombinezony pomagaja znieść bol jak i ryzyko kontuzji zadownikowi podczas wykonywania poszczególnego boju.' -> a widziales kiedys filmik jak pęka koszulka do wyciskaniaa koles ma na sztandze ciezar ktorego bez koszulki nawet nie ruszy... ? polecam !! ps jaki bol podczas wykonywania boju ?! ja cwicze i mnie nic nie boli,a od tych koszulek sie robią nawet krwiaki...

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
KAmil daj link ...

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOHEGAN SUN GRAND PRIX 2008

Następny temat

problem z koszulka

WHEY premium