SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Teraz INNA dieta, coś nowego + 1001 warzyw&owoców

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1595

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
Hej,
jestem (180cm, ok. 75kg, 19.5lat, trening 3razy w tyg.) na diecie zbilansowanej, wygląda tak: (prawie codziennie)*

1. Śniadanie ok.(33.5/60.7/31.2)
-jabłko - 1szt.
-jajecznica z 3 jajek smażona na odrobinie olivy z olivek (albo czasami „omlet" - te 3 jajka roztrzepane widelcem + trochę zmielonych płatków owsianych i na patelnię)
-100 ml mleka + 50 g płatków kukurydzianych

2. Lunch (ten posiłek ogólnie jest dziwny, ale taki mi pasował, bo szamałem go w przerwie między wykładami na uniwerku, czasami, w dni bez treningu, go omijałem) ok.(43.34/95.78/39.6):
-jogurt naturalny - 500g
-inny jogurt - 200g - light (dla smaku)
-pestki dyni/nerkowce/orzechy włoskie/migdały/słonecznik - 50g

3. Przed treningiem ok.(45/71.6/7.5):
-cyc kuraka na różne sposoby (ale nie smażony) albo wołowinka, czasami ryba - przeważnie 100-150g
-ryż brązowy/kasza gryczana/makaron brązowy - do 100g
-róże tam warzywa - ok. 100-150g + zawsze trochę oliwy

4. Po treningu ok.(35.3/116/2.3):
-banan ;)
-ryż biały/makaron - 100g
-tuńczyk - puszka (135g)

5. Kolacja ok.(11.8/5.2/7.4):
-cottage cheese (150-300g) z pomidorkami i szczypiorkiem + trochę oliwy

RAZEM => ok. 169/350/88 = ok. 2.26B/4.7WW/1.18T
komentarz: czasami czułem się głodny, a przecież białko w porządku, tłuszcz też dobrze, węgli nawet więcej niż miałem dać, no i to schodzenie do kuchni po coś słodkiego…

*w soboty jadłem inaczej: przeważnie domowej roboty pizza (ciasto, sos pomidorowy, czosnkowy, 2 puszki tuńczyka, puszka kukurydzy i fasoli, 2 papryki, jedna ostra chilli, trochę kurczaka, czasami ser) albo coś z kuchni sfd (kulki mocy mega porcja) - i to jadłem cały dzień + jedno ciemne piwko ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Dobra, a teraz tak:
już niedługo będę (ale niestety tylko przez 4-5 tygodni) miał dostęp do warzyw i owoców prosto z działki i ogólnie do lepszego jedzonka. Nie wiem, na ile mi się uda trzymać z dietą, bo to w końcu wakacje, ale dam rade. Tutaj kilka pytań do Was:

1) czy ktoś pomógłby mi ułożyć dietę (nie wiem, jak będzie z treningami, ale postaram się robić 2-3 w tygodniu + intensywne pływanie albo piłka nożna, jak tylko pogoda pozwoli, więc nie wiem za bardzo ile kcal sobie dać i jaki stosunek b/ww/t) ale BEZ TYCH PRODUKTÓW, KTÓRE JADŁEM DZIEŃ W DZIEŃ? [jajka mogą być, płatki ewentualnie (lepiej mi wchodzą z jogurtem naturalnym niż z mlekiem), mleko-? (biały morderca, czy to mit?), NERKOWCE - koniecznie, jak najwięcej (kocham je!), banan też mógłby zostać, ALE RESZTA DO WYMIANY (tune z puchy jadłem codziennie, a chyba się nie powinno), bardzo mile widziane CIEMNE RAZOWE PIECZYWO i ŻÓŁTY SER;]

2) jak pisałem, mając ile i jakie chce warzywa i owoce, czy ktoś mógłby mi doradzić jakie, kiedy i ile ich jeść? (wiem, że min. 30 min przed i 60 min po posiłku, ale w takich ilościach możliwe, że cały dzień będę jadł tylko owoce i warzywa;)

3) będę mógł również korzystać z tak zaawansowanych technologicznie sprzętów jak mikser i sokowirówka, czy mogę hurtowo tankować w siebie koktajle owocowe, (mleko?) oraz soki owocowe/warzywne/owocowo-warzywne i jakie najlepiej? - TO DLA MNIE WAŻNE

4) ten drugi posiłek może być już normalny, ale chciałbym BEZ WĘGLI, co proponujecie? - JW.

5) nie za bardzo wiem jak skomponować posiłek białko-tłuszcz i węgle-tłuszcz, bo chyba białko-węgle nie powinno się jeść, a ja mam same takie?

To by było na tyle, liczę na Waszą pomoc.
pozdro

Zmieniony przez - falcon16 w dniu 2009-06-16 21:10:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
up,
pliss
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 96 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
warzyw po 100-150g do posilkow bedzie ok.owcoe ogranicz do sniadania,po treningu,takie koktaile to sredni pomysl,daj np.jaja/miecho/twarog + warzywa + orzechy/pestki slonecznika dyni
czemu nie laczyc wegli i biala??przeciez to potreningu standard
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
No fajnie, ale chodziło mi trochę o coś innego ;) patrz pkt 1)
POTRZEBUJĘ DIETY ZŁOŻONEJ Z INNYCH PRODUKTÓW NIŻ DOTYCHCZAS, Z MNÓSTWEM WARZYW I OWOCÓW
-wiem, że warzyw po 100-150g do posiłków i owoce do śniadania/po treningu, ale co jeśli prawie każdy posiłek będzie właśnie składał się w większości z warzyw (owoców)? I jakich? obojętnie?
-dlaczego koktajle owocowe to średni pomysł? chcę się dowiedzieć ;) A soki np. marchew-jabłko? Albo inne, warzywne? Złe..?
-gdzieś czytałem, że najlepiej jeść białko-tłuszcze + węgle-tłuszcze (może oprócz około treningowych)
-co byś mógł zaproponować jako lunch (posiłek bez węgli)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
up, up, pomóżcie proszę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
hmm... nikt? ;(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
up, punkt 1) wciąż bez rozwiązania..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 261 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1259
Nie wiem naprawde.. warzywa są zdrowie, ale jak to co napisałeś to ci nie pomoge

Rodząc się płakałeś,
A wszyscy wokół się śmiali..
Żyj umierając,
Śmiej się aby nad tobą Płakali!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3556
No właśnie zauważyłem, że wszyscy mówią tylko jajka+owsiane+orzechy+twaróg+kura+ryż+kasza+makaron+tuńczyk+oliwa+serek wiejski, a ja teraz chciałbym coś trochę innego..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak pozbyc sie nadmiaru tluszczu z brzucha!

Następny temat

21 lat, 184/68, brzuszek...

WHEY premium