SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Technika pływania kraulem

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 73577

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
pływaj, pływaj i jeszcze raz pływaj jeśli dopiero zaczynasz coś łapać jak piszesz to pewnie jeszcze twój organizm jest nie przyzwyczajony, najprawdopodobniej jesteś spięty, a twoje ruch są nie dopracowane na początku każdy tak się czuje w dodatku podkreślasz że brak kondycji, więc pływaj jak najwięcej, a samo przejdzie

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
hmm jest takie prawdopodobieństwo ostatnio to zaczynam zauważać ale mam jeszcze jedno pytanie ponieważ ostatnio uczę się pływać w płetwach i powoli zaczynam wychodzi przepływam jeden basen bez zatrzymania (jak dla mnie sukces)natomiast bez płetw co chwile się zatrzymuję i pytanie czy najpierw nauczyć sie pływac w płetwach trochę kondycję podbudowac a następnie próbowac bez płetw?prosze o opinię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Przy pływaniu w płetwach nogi pracują zupełnie inaczej, zresztą w płetwach masz większą powierzchnię która cię unosi i płyniesz szybciej. Ja proponuje auczyć się pływać bez płetw zresztą nawet jak się umnie pływać to płetwy traktuje się raczej jako uzupełnienie(np. w celu wzmocnienia nóg, czy dla tzw. odmiany). Istnieje takie ryzyko że jak nauczysz się pływać z płetwami lub będzie pływać w nich za długo to zapomnisz jak to się robi bez nich

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
hmm ok czyli mimo że kondycja jest na niskim poziomie to pływanie w płetwach jest niezalecane ok jednak rozmawiałem na ten temat też z ratownikiem na basenie i koles mi powiedział że na początku to nawet dobrze popływac w płetwach żeby kondycje podbudowac później pracowac nad technką bez płetw
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
ty mnie źle zrozumniałeś nie chodzi tu o kondycje a o to że stracisz technike w płetwach się pływa inaczej, bez nich inaczej jak je odrzucisz to prawdopodobnie nie będziesz wiedział jak sie macha nogami pomimo że będą one silne, płetwy są dla osób które mają już jako taką technikę i swoje nawyki których tak szybko nie utracą ratownicy fakt pływają w płetwach ale i swoje nawyki też już mają ale to jest moje zdanie

Zmieniony przez - iza121 w dniu 2009-06-23 23:21:24

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 579
ok dzięki izula za pomoc i wyjaśnienie tego tematu twoje rady napewno wezmę pod uwagę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moje kolana

Następny temat

czy drążek pomaga urosnąć??????????????????????????????????

WHEY premium