SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tarczyca - POMOCY!!!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3877

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Witam już wczesniej zgłaszałam sie tytaj, by poprosic o pomoc dot. diety i treningu. Mam 15 lat, dowiedzialam sie, ze w moim wieku nie nalezy liczyc BTW i wielu innych cennych rzeczy, za co dziekuję

Mam jednak problem Piersza miesiaczke mialam 1 kwietnia w wieku 12.5 lat. Była wtedy bardzo vbolesna, pamietam jak zwijalam sie z bolu... niemile wspomnienia... Koszmar. Rodzice zawiezli mnie do przychodni, tam zwymiotowalam. Potem mi przeszło. Następną miesiączkę, dostałam może za 2, 3 miesiące. Przez rok byly nieregularne, ale nie tak bardzo bolesne. Później, ok. 11 miesięcy nie miałam okresu. Po ok. 6-7 miesiacach, zgłosiłam sie do ginekologa. Najpuierw zrobiłam wszystkie badania. Później Pani gin. powiedziala,ze najlepsza bylaby terapia hormonami. Chciałam tego uniknąć i wolałam poczekać, tym bardziej, ze owa pani nie wywarła na mnie dobrago wrazeniaa... Nie zbadała mnie ginekologicznie, nie zaleciła nawet usg jajnikow, dopiero po upomnieniu sie. Zdecydowałyśmy z mama pojechac do innego ginekologa. Kobieta nie polecała od razu terapii hormonami, kazała zrobić jeszcze jakies badania. Kiedy przyjechałam do niej nastepny raz, sprawdziła wyniki i stwierdziła, w przeciwieństwie do poprzedniego lekarza, że moja tarczyca nadaje się już do leczenia... Wynik TSH: 3.81. Załatwilysmy wiec z mama wizyte u endokrynologa, spezjalizacja ginekolog.Miałyśmy termin na dzisiaj (17 sierpnia). Ale sytuacja troche sie zmieniła, bo 7 lipca, okres pojawił się. Trwał może 8-9 dni. Później nastepna miesiączka 5 sierpnia. W dodoatku zrobiłam badania TSH i wynik był niższy 3.06. WIęc dzisiaj, pani endokrynolog powiedziała, ze wszystko jest w porządku. Mama poprosiła o USG tarczycy, będzie zrobione dopiero za kilka miesiecy...:/ A nastepna wizyte u endokrynologa mam w listopadzie. Zdziwiło mnie też, to, że jako dziewica zostałam zbadana przez odbyt... Myslalam, ze to tylko zart ze tak bada sie dziewice......

No i teraz mój problem. Boję się ze zostałam przez lekarke zlekcewazona. Czytalam dzitutaj dzienni dziewczyny, ktorej TSH wynosiło od 2-3 i była leczona. Mam ogromny problem ze słodyczami. Nagleczuje potrzebe na cos słodkiego. Potrafie przekopywac cały dom w poszukiwaniu kostki czekolady. Jem zdrowo, w miare dużo, a w ostatnim czasie przytyłam 4 kg. Może to nabieranieb tłuszczu, bo moja mama tez tak podobno miała, a potem, nic nie robiac zrzuciła to. Ona mowi mi, ze przeciez jestem szczupla, ale jesli mi to przeszkadza(tzn. to ze czuje sie grubsza), to moge sprobowac ograniczyc kalorie. Mojej mamie na nic tlumaczanie ze moje 1800-1900 to nie jest duzo jak na moj wiek, w okresie dojrzewania, przy treningach. Ona twierdzi ze samo moje sniadanie ma ponad 1200 kcal. ( jesli zechcecie, moge przedsrtawic przykladowy jadlospis). WIęc, boję sie, ze jednak z ta tarczyca jest cos nie tak... Mam czeste stany przygnebienia, chec na slodkie no i ten brak miesiaczki....



Nie wiem co o tym myslec... Czy przesadzam?? Bardzo proszę o pomoc, bo wiem ze w tym dziale znajda sie specjalistki, pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tego, co napisała leah niewiele można dodać

Ja w ogóle nie rozumiem tego tematu Specjalista endo twierdzi, że nic Ci nie jest, to się rozpisujesz na forum sportowym w oczekiwaniu, że ktoś Ci powie: "tak, masz niedoczynność tarczycy"?! JPrzyjmując za kryterium diagnozy "wahania nastroju" równie dobrze możesz wysunąć hipotezę o byciu w ciąży Masa ciała u dojrzewającej dziewczynki wzrosła? Co w tym dziwnego?

Masz problem natury psychicznej, nazywa się to hipochondria. Znajdź sobie jakieś hobby, zajmij się czymś sensownym zamiast siedzieć i diagnozować się przez gugla, bo niedługo dojdziesz do wniosku, że masz stwardnienie rozsiane.


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-08-19 00:14:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Pokaż swoją dietę

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Ruda, dziękuję za tak szybką odpowiedz, zaraz wklejam miche
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 537
Oto dietka:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Wrzuć ankietę i treningi.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 537
Jeszcze dodam wyniki wszystkich badan, jakie zrobiłam w ostatnim czasie:

USG miednicy małej:

Pęcherz moczowy o gładkich ścianach, transsoniczny.Macica w przodozgięciu o wym. trzonu : 44x66x37mm.
Myometrium jednorodne bez zmian ogniskowych.
Endometrium gruboąci 9mm hiperechogeniczne.
W rzucie jajników struktur patologicznych nie stwierdza się.
Zatoka Douglasa wolna.

TSH (12-03-2012) : 3.81
TSG (17-07-2012) : 3.06

Sód: 142.00
Potas: 4.36
Chlorki: 102.00

WBC: 5.7
RBC: 4.50
HGB: 13.4
HCT: 39.3
PLT: 299
PCT: 236

KREATYNINA: 0.86
GPT/ALT: 17
GOT/AST: 27

PROLAKTYNA: 11.9



Ruda, sie robi

Zmieniony przez - Pomarańcza w dniu 2012-08-17 21:13:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 537
Wiek : 15
Waga : nie wiem dokładnie, jeszcze niedawno było ok. 57, dzisiaj w przychodni 59.
Wzrost : 166
Obwód w biuście(1) : 95
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 69
Obwód na wysokości pępka : 81
Obwód bioder (3): 93
Obwód uda w najszerszym miejscu: l.:54.8 p.: 56.5
Obwód łydki : l.:34.5 p.:34.5
W którym miejscu najszybciej tyjesz : Porównując wymiary, to przytyłam wszedzie po ok. 2cm . Myśle, ze rownomiernie.
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Pewnie też równomiernie.
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 4xtyg. trening siłowy( jeśli możne to tak nazwac ) i 6x aerobowy. Raz w tygodniu basen, ale to dla odstresowania, tylko 20 minutek :)
Co lubisz jeść na śniadanie: Placek owsiany z bananem, mniam!
Co lubisz jeść na obiad : Kurczak, fasolka szparagowa, ziemniaki.
Co jako przekąskę : Słabość do słodyczy
Co jako deser : Powyższe
Ograniczenia żywieniowe : nie znosze podrobów i miesa wolowego i wieprzowego... ALe zmienie sie!!
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : miesiączka kiedys bardzo nieregularna, od dwoch miesiecy regularnie. Tabletek nie biore, kiedys miałam przepisana luteine na wywolanie okresu, nie pomogła.
Preferowane formy aktywności fizycznej: mysle, że spodobały by mi sie cwiczenia z ciezarami, jednak nie mam mozliwosci. Nie chodzi o sprzet, ale rodzice absolutnie zgody nie wyrazaja.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : ---
Stosowane wcześniej diety : żadnych typowych diet nie było, staram sie jesc zdrowo, kiedys unikałam tluszczy, jak wiadomo, kazdy leszcz patrzyłam tylko na kcal, jednak nigdy sie nie glodzilam , jadlam srednio 1500 kcal, przy bardzo niewielkiiej aktywnosci fizycznej.


No i trening:
Jak mowiłam, rodzice na ciezary sie nie zgadzają. Mam tylko rower stacjonarny i sprężynę. Na razie moj trening wyglada tak:
pn.: siłowy+aero.
wt.: aero
śr.: siłowy+aero.
czw.: aero
pt.: wolne
sob.: siłowy+aero
ndz.:siłowy+aero

1. Rozgrzewka ( rozciąganie, rozgrzanie stawów.)
2. Pompki ( męskie to jaaakas masakra, ale staram sie!)
*męskie: 5 ser. x 5 powtórzeń.
* damskie: 3 serie po 12 powtórzeń.
3. Rozciąganie sprężyny na plecach : 5 ser. x 20 powtórzeń
4. Rozciąganie sprężyny z przodu: 5 ser. x 5 powt.
5. Cwiczenie polega na leżeniu, przykładaniu głowy do klatki,
przyciaganie kolan do klatki i opuszczanie : 3 serie x 15 powt.
6. Brzuszki z uniesionymi nogami : 3 serie x 30 powt.
7. Leżenie i unoszenie nog do gory, aby razem z tułowiem tworzyły kat
prosty. 5 ser. x 20 powt.
8. Wspięcia na palce : 5 ser. x 40 powt.
9. Wykroki: 5 ser. x 20 powt.
10. Przysiady: 5 ser. x 10 powt. ( nie lubiłam tego cwiczenia, teraz jest znosne

11. 35 min rowerek. tetno, ok.140, 10 min jade na średnio lekkim "obciązeniu", pozniej na ciezszym kolejne 10 min, nastepne 10, na jeszcze gorszym, a ostatnie 5 to juz masakra

Domyslam sie ze moj plan nie jest nawet w 1\100 dobry, ale nie mam wyjscia... Planujepociagnac ten trening do konca miesiaca, pozneij jak wroce z wakacji, zaczynam nowy ale jeszcze jie wiem do konca jakii...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8923
Kolejna tarczycowa siostra Będę podglądać
I zaglądnij do tematu "Kiedy Lady ma niedoczynność tarczycy", może informacje stamtąd przydadzą Ci się w pracy nad miską

Zmieniony przez - Crispy w dniu 2012-08-17 22:03:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Czyli jednak z ta tarczyca, to nie ubzdurałam sobie czegos, tylko mały problem to jest... ehhh... no trudno... czyli jednak wybrac sie do innego specjalisty...??

ps. Sorki za zmiane loginu, ale mam dwa: jeden na potreningu i drugi na sfd. Bede pisac tylko z jednego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Jesteś niepełnoletnia, opiekę nad Tobą sprawują rodzice i to oni biorą odpowiedzialność za Twoje zdrowie/leczenie. Wizyta u dobrego endokrynologa dziecięcego jest jak najbardziej wskazana. Na forum znajdziesz wiele informacji odnośnie problemów z tarczycą, dobrze byłoby, gdybyś pokazała te wątki rodzicom.

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2012-08-17 22:42:23

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Ok, poczytam wszystkie tematy:) Ale jest maly problem... jedyny endokrynolog dziecięcy w malopolsce jest w krakowie prokocimiu... Tam własnie bylam i nie jestem zadowolona. Jesli to powiem moim rodzica, pewnie uznaja ze to jakas fanaberia. A moja mama mowi, ze wyniki mam w normie, bo norma jest do 4, ja mam teraz 3.06, a miałam 3.81. Nie wiem co o tym myslec...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HELP! plan diety: nietolerancja laktozy, low carb, redukcja, niełączenie białka z ww

Następny temat

Jak się nie ma co się lubi to... REDUKCJA!

WHEY premium