SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tarczyca - POMOCY!!!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3872

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Crispy, jeśli chodzi o Jerzego K., to właśnie czytam o nim opinie jedni go kochają drudzy nienawidzą i kogo tu słuchać, ehhh Czyli ten doktor przyjmuje w przychodni państwowej?? Na razie myśle, ze dobrze byłoby załatwić to USG. W poniedziałek postaram się umówić w mojej przychodni. Strach się bać kiedy bedzie jakis wolny termin

Znalazłam objawy niedoczynności, który niestety zgadzają się z moimi. Pokażę to mamie, ale najpierw poszukam jeszcze więcej info.

Dzięki za zainteresowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 765 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 59524
Kobietki, wynik to jedno, a objawy wynikające z niedoczynności to drugie. Norma tsh jest mocno zawyżona, coraz więcej specjalistów przyjmuje, że wynik powyżej 1 wskazuje na niedoczynność (a już na pewno, jeśli wskazują na nią dolegliwości pacjenta). Poza tym, samo tsh nic, tak naprawdę nie znaczy, ważne jest ft3 i ft4, a także ich wzajemny stosunek. Polecam sprawdzanie temperatury spoczynkowej (mierzona zaraz po obudzeniu się, kilka dni z rzędu o tej samej porze). Poniżej 36,3 wskazuje na problemy z niedoczynnością.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35985
hehehhe aż sie zarejestrowałam...więc tak przede wszystkim żeby ocenić faktyczny stan tarczycy powinnaś mieć wykonane jeszcze badania poziomu ft3 i ft4 jeżeli są obniżone a TSH podwyższone to faktycznie coś się może dziać nigdzie takich wyników nie przedstawiłaś, więc pewnie nawet ich nie robiłaś. Druga sprawa, ze norma normie nie równa to co masz podane w wynikach to zakres w jakim stężenie powinno się mieścić, ale to są wartości uśrednione dla całej populacji, a więc poczynając od dziewczyn w Twoim wieku do 80 letnich staruszek, tylko porządny endokrynolog ogarnie jak to się ma do Twojego przedziału wiekowego. Trzecia sprawa dziewczyny w dziennikach tu często są już leczone czyli naturalne jest, że wyniki które podają mają niższe wartości za sprawą leków, ale to nie znaczy, że nie mają już niedoczynności i mogą przestać się leczyć. Po czwarte naprawdę masz hipochondrię, nie doszukuj się problemów gdzie ich nie ma, poszukaj dobrego specjalisty i go słuchaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 236 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8923
Violette
Crispy, jeśli chodzi o Jerzego K., to właśnie czytam o nim opinie jedni go kochają drudzy nienawidzą i kogo tu słuchać, ehhh Czyli ten doktor przyjmuje w przychodni państwowej?? Na razie myśle, ze dobrze byłoby załatwić to USG. W poniedziałek postaram się umówić w mojej przychodni. Strach się bać kiedy bedzie jakis wolny termin
Jest dobrym specjalistą, ale jak się robi coś nie wedle nakazów to opyerdala i się z tym nie szczypie (tu akurat mam doświadczenie ) Ja opinii nie czytam, bo nadal tendencja w narodzie taka, że nie lubimy chwalić.
Nie wiem jaka jest przychodnia na Kozłówku, ale za wizytę tam się nie płaci. Jeśli będzie coś podejżewał, to Cię pośle na USG.
I nadal hipochondryzujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Maupa
Więc moj wynik nadaje sie juz do leczenia, tak?? bo juz nie rozumiem, raz piszecie, że normy są zawyżone, drugi, żebym nie panikowała. Ok, tak wiec najpierw zrobie USG, a to powinno wszystko wyjasnic, tak?? CZy może powinnam zrobic jeszcze badania na ft3 i ft4?? Troche to dziwne, ze lekarka wystawiła diagnoze, bez tych badan skoro sa one konieczne...

Olcur, dzieki za odpowiedz, milo, ze specjalnie sie rejestrowalas
Z tą hipochondrią to masz rację, kiedyś to był koszmar. "miałam" już chyba wszystkie nowotwory, hehehe Dlatego teraz pewnie tak panikuje... no ale od ok roku zadnych chorob sobie nie wmawiam, nawet jak nie miałam tak długo tej miesiączki, byłam spokojna, ale słuchałam się lekarzy.



Crispy, czyli rzeczowy facet to dobrze. Teraz już jestem spokojna, na prawde Zrobie to USG, namowie mame na wizyte u tego lekarza i oczywiscie bede sie sluchac

Zmieniony przez - Violette w dniu 2012-08-18 13:24:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35985
jak pójdziesz do endokrynologa to on sam powinien Ci zlecić badanie ft3 i ft4, bo to są tak naprawdę hormony tarczycy. TSH nie jest wydzielane przez tarczycę, a przez przysadkę mózgową tzn, jeżeli masz np. podwyższone TSH to nie musi oznaczać, że masz niedoczynność tarczycy tak naprawdę to może być równie dobrze nadczynność samej przysadki, a być może niedoczynność podwzórza albo wczesna jego nadczynność. Po prostu jedno badanie "wyrwane" z szeregu nie mówi najczęściej nic w przypadku układu hormonalnego. Jakie badania masz wykonać powie Ci endokrynolog, a potem je zdiagnozuje. Jak powie, że nic Ci nie jest to uwierz mu na słowo i nie spędzaj już sobie tym snu z powiek. Nawet jak się okaże, że niedoczynności nie masz to warto stosować się do filozofii żywieniowo-treningowej Ladies, bo to najlepsze co możesz zrobic dla swojego ciała i zdrowia na przyszłośc. Co do obajwów to jakby tak każdy sobie poczytał o objawach różnych chorób to by się okazało, że każdy z nas już dawno powinien w grobie leżeć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 755 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34928
co do wyników ja robię tsh kilka razy w roku i nie zawsze mam w tych samych jednostkach. poza tym zawsze robię komplet plus ft3 ft4 plus usg na wizycie u lekarza, tylko...

czy Ty masz jakiekolwiek objawy niedoczynności, poza tym TSH co zrobiłaś?
ja jak idę do endo to mam zawsze dziesiątki pytań, czy mam obrzęki, jak skóra, czy sucha, jak włosy, paznokcie, wspomniana temp ciała, jak ciśnienie, jak z trawieniem i wiele innych. czy masz chociaż kilka z nich? bo wydaję mi się, że próbujesz się zdiagnozować sama na siłę...


młoda jesteś, dojrzewasz, zdrowo jedz i bądź aktywna fizycznie

sometimes you just need to start again, in order to fly...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3588
Ocur, ja byłam już u endrokrynoologa. Zadnych badan nie zlecił. Na podstawie tych wynikow, ktore podałam w pierwszym poscie, stwierdzil, ze nic mi nie jest. Wiec mam sie tym nie przejmowac i czekac spokojnie na USG tarczycy, które mam w lutym??

Agueda, no właśnie, mam objawy niedoczynności. Ostatnio pogorszył mi się wzrok w jednym oku. byłam z tym u okulisty, powiedział, że to lekki astygmatyzm i moge zaczac nosic okulary. Przepisał mi jakies bardzo lekkie, ale mama stwierdzila, ze to jeszcze bardziej pogorszy mi wzrok, wiec nie mam... Nastepna wizyte mam chyba w listopadzie. Oprócz tego mam czeste wahania nastroju, raz jestem szczesliwa, drugi raz panikuje. Na poczatku myslalam, ze to moze byc zwiazane po prostu z dojrzewaniem, hormony itp. Dużo osób mi mowiło, że mam powiekszona tarczyce. Tzn. tak jakby "wystajace gardło", ale nie wiem, czy to ma związek. No i bardzo niskie ciśnienie. Nawet moj tata sie dziwi, ze to w ogole mozliwe, zeby bylo takie niskie. jutro rano zmierze cisnienie i temp., chociaż zawsze mialam niska, rzadko przekraczała 36 stiopni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35985
Wiem, że byłaś u endokrynologa, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że niespecjalnie mu ufasz;) i ciągle szukasz kogoś kto rzeczywiście potwierdziłby Twoje przypuszczenia. Ja próbuje Ci wytłumaczyć, że nie da się jednoznacznie orzec o niedoczynności tarczycy lub jej braku bez wykonania oprócz TSH badań poziomu ft3 i ft4 czyli hormonów samej tarczycy. Jeżeli bardzo Cię to dręczy i podejrzewasz problemy z tarczycą, a tak wynika z Twoich wypowiedzi, to dla świętego spokoju idź do innego endo, niech Ci zleci komplet badań i zdiagnozuje czy naprawde tam się coś dzieje i już. To czy zrobisz to teraz czy po usg to już od Ciebie zależy - wynik TSH mieści się w normach, więc do tego czasu nie umrzesz;). Badanie na ft3 i ft4 z tego co kojarze nie jest refundowane,więc trzeba będzie za nie zapłacić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1750 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35061
drogie dziewczynki ..zluzjcie ......pacjentka ma 15 lat , waga w normie, TSH w normie ...i NAJWAZNIEJSZA RZECZ

dziewczyno JESTES W OKRESIE DOJRZEWANIA,twoj organizm staje sie organizem kobiety, fizjoogicznie jestes dzieckiem ......jedz zdrowo, czysto, cwicz duzo ....

jestes na etapie zmian chormonalnych , wiele sie dzieje w twoim organizmie teraz ...ale za dwa , trzy lata tenze organizm sie ustabilizuje, lub nie i WTEDY bedziesz kombinowac- jak niebedzie ok.....

JESTES SZCZUPLA, nie masz niedoczynnosci , na twoje lata jestes w normie

jak napisalam ...czysta zdrowa miska plus aktywy trzyn zycia...i bedzie ok
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HELP! plan diety: nietolerancja laktozy, low carb, redukcja, niełączenie białka z ww

Następny temat

Jak się nie ma co się lubi to... REDUKCJA!

WHEY premium