SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcze a spowolnienie metabolizmu

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć, mam 17 lat i szybki metabolizm, jestem ektomorfikiem i przyjmuje taki preparat który zawiera wartości odżywcze (w przeliczeniu na jedną kapsułkę):

Tłuszcze: 0.50g z czego:
--kw. tłuszczone jednonienasycone 0.12g
--kw. tłuszczowe wielonienasycone 0.12g
--kw. tłuszczowe nasycone 0.27g
--cholesterol 2.4mg

Olej z ryb (omega-3) 400mg z czego:
--kwas eikozapentaenowy (EPA) 93mg
--kwas dokozaheksaenowy (DHA) 29mg

Olej z wiesiołka (omega-6):
--kwas gamma-linolenowy (GLA) 10mg

Na początku przyjmowałem dwie kapsułki dziennie żeby "nasycić" organizm a teraz po jednej, i tutaj nasuwa się pytanie czy takie dawki tłuszczy, tych olei i tak dalej mogą w jakimś stopniu spowolnić metabolizm? Na tym mi zależy bo nawet głupi kilogram ciężko jest mi przybrać. Dodam że nie przyjmuję tego czegoś żeby spowolnić metabolizm, ale czytając z czego się składa tak sobie pomyślałem że to może wpłynąć również na to. Z góry dzięki za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
Aby spowolnić metabolizm należy ograniczyć ilość posiłków wciągu dnia, żadne specyfiki nie sa wstanie go jakoś znacząco przyhamować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 78 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7439
RozczochranY
Aby spowolnić metabolizm należy ograniczyć ilość posiłków wciągu dnia, żadne specyfiki nie sa wstanie go jakoś znacząco przyhamować.

Ilość posiłków spożywanych w ciągu dnia nie wpływa na metabolizm(albo prawie wcale), zostało to dawno obalone :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 581 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8512
lolz... mi nie chodzi o krótkotrwały wpływ i na ilość energii... mi chodzi o zmiane energetyki organizmu co trwa około 6 do 12 miesięcy jeżeli wrzucisz lekko ujemny bilans kaloryczny i ograniczysz ilość posiłków do 2-3 to po około 4-5 miesiącach organizm bedzie wycieńczony i mimo ujemnego bilansu kcal zostajesz na swojej wadze(może to trwać oczywiście dłużej, na wadze zostajesz oczyiście też przez pewien czas i znowu bedziesz leciał w dół) wtedy mówimy o tym że organizm jest zainteresowany magazynowaniem energii czytaj przybieraniem na wadze. Wiem zaraz dostane 3 tysiące postów że sie myle że są badania które temu przeczą że stare badania które to potwierdzają są obalone itp. Tylko zastanówcie sie w starych badaniach testy trwały około pół roku teraz max 8 tygodni i takie testy są ze sobą konfrontowane. A mówimy o zmianie dostarczania energii do organizmu który jest przez x lat przyzwyczajony do konkretnego tryby(+ genetyka).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 78 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7439
to zmienia postać rzeczy, mi chodziło o mniejszą ilość posiłków, ale ilość kcal taka sama, posiłki bardziej kaloryczne, nie napisałeś tam wyżej, że obciąć jeszcze kcal :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oleista wydzielina z piersi

Następny temat

pomocy ! Trener przygotowania motorycznego

WHEY premium