SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Szkoły wojskowe

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15243
żeleś a co sądzisz o tym. Za 3 lata kończę technikum(obecnie profil technik informatyk) .Na pewno będę zdawał matematyke,angielski,polski i niewiem jaki wziąć jeszcze dodatkowy. Chciałbym od razu po technikum isć do szkoły wojskowej po której bym miał już wyższe wykształcenie i dalej iść w te ślady. Co byś mi polecał robić,wybrać.

Daj z siebie wszysttko, zanim powiesz basta.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Jak chcesz skończyć z wyższym to tylko WSO skończysz jako inż. potem będziesz musiał uzupełnić do mgr ale MON pomorze

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 103 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1176
Witam, mam pytanko do Ciebie zeles.W najblizszym czasie planuje wstapic do korpusu st. szereg. zaw. w 6 bdsz.Czy ciezko jest sie dostac na kursy podoficerskie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Jeśli chodzi o etaty podoficerskie w 6Bdsz to jest problem nie chętnie biorą młodych kapsli po SPWLąd a większość podoficerów siedzi do bólu na swoich etatach jak dowodził gen.Wójcik to była tendencja aby nie brać ludzi z zewnątrz to wysyłali st.szer. na kursy podoficerskie po odbyciu pierwszego kontraktu podobnie jest w 25BKpow

Do którego batalionu się wybierasz?

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 103 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1176
No ja narazie jeszcze zetki nie odbyłem, myslalem nad podoficerka , ale doszłem do wniosku ze pozniej sa małe szanse ze trafie tam gdzie chce czyli do 16bpd, wiec w najblizszym czasie raczej pojde na zetke.Teraz mysle nad tym gdzie isc,w 16bpd to juz na pewno zawodowa jednostka w pelni, slyszalem ze Gliwice wciaz biorą.W pytaniu chodzilo mi wlasnie czy trudno trafic na taki kurs podoficerski , bezposrednio z jednostki w stopniu st. szer. zawod. , oczywiscie majac mature i prawko.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Owszem do 6bdsz w Gliwicach jeszcze ZSW ale już nie na ksz-ki tylko pozostałe pododdziały.Po SPWLąd rzeczywiście ciężko się dostać do 16bpd prędzej do 6bdow (też w Krakowie) jeśli chodzi o finanse to st.szer z dodatkiem desantowym bierze troche więcej niż kpr.świerzo po szkole

Nie odpowiedziałem na pytanie
Znam 3 chłopaków z 25Bkpow co byli ze mną na misji po takich kursach
odsłurzyli pierwszy kontrakt,matura,misja,dobre wyniki szkoleni i przełorzeni sami ich na kursy wypchneli

Zmieniony przez - żeleś w dniu 2008-05-15 19:54:28

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 295 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7483
Witam żeleś, czy mógłbyś mi coś przybliżyć o szkołach podoficerskich w Polsce? Czy to dobry wybór po LO? itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Jeśli chodzi o szkoły podoficerskie to już pisałem nie raz w innych tematach.Zasadniczo są:
-Szkoła podoficerska wojsk lądowych w Zegrzu(łączność)
- ----- w Poznaniu(zmech,czołgi,logistyka)
- we Wrocławiu(rozpoznanie,chemia,saperzy)
- W Toruniu (Altyleria)
- w Łodzi (medyczna)
- w Koszalinie (OPL)
- w Dęblinie (wojsk lotniczych)

Popatrz na stronach internetowych SPWLąd a dowiesz się więcej

Zapomniałem dodać dla kandydatów do SPWLąd wymagane jest prawo jazdy kategorii B!
Wysyłają na kurs na C więc warto zainwestować


Zmieniony przez - żeleś w dniu 2008-05-25 10:56:17

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1813 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 20681
Ja to bym poszedł do Wrocławia, Poznania, albo do Zegrza(mam kat.C). Ale i tak pewnie będę próbował dostać się na zawodowego inną drogą Po przeszkoleniu wojskowym dla studentów

http://www.sfd.pl/TankAbbot-_fotki-t429136-s7.html

"jak dorastasz Twój żywot staje się po prostu ciężki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 6787 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66920
Popieram łatwiej szybciej i na to samo wyjdzie
Roboty i tak się będziesz uczył od starszej kadry

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalendarz imprez

Następny temat

zwichniecie barku

WHEY premium