SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplementacja - pomoc w przygotowaniu do zawodów.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 734

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
Witam, przygotowuje się obecnie do turnieju na zasadach kickboxingu, light contact, zawody odbywają się w połowie lutego. Mam 20 lat, 186 cm ważę obecnie 81kg, obcinam do 75 jest około 12%bf'a obetniemy z 5% plus reszta będzie wypocona ewentualnie.
Z racji, że pracuję na pełny etat oraz czasami na zmiany nocne trenuje przeważnie 5 razy w tygodniu, często po pracy w godzinach porannych. Co drugi dzień robię dystans 12km biegiem z siłowni, plus 4km do pracy przed, a reszta to 8 km dziennie w tą i z powrotem do pracy. Trening to głównie wytrzymałościówka, technika, sparinigi, wiadomo. Treningu siłowego nie wykonuje.
O odżywianie się nie martwię ponieważ dietę mam w miarę już ogarniętą w większości aspektów, natomiast chciałbym poprosić o poradę w kwestii suplementacji, szczególnie odżywki regeneracyjne, najlepiej byłoby gdyby była to tylko jedna konkretna odżywka. Mieszkam w Szkocji, więc mam dostęp do produktów polskich jak i tutejszych.
Obecnie używam tylko witamin:
http://www.hollandandbarrett.com/shop/product/holland-barrett-abc-plus-caplets-60030459
Trener polecił mi natomiast potreningowo ten preparat:
http://www.dolphinfitness.co.uk/en/sis-rego-recovery-500g/24163/?o=strawberry&ladid=uk
Skłaniam się ku temu, ponieważ dodatkowo zawiera on sporo białka. Widziałem podobne produkty na sklepie sfd w kategorii potreningowe i chciałbym wiedzieć czy np.:
https://sklep.sfd.pl/Hi-Tec_Nutrition_Creasteron-opis33866.html#opis
to byłoby dobrym pomysłem.
Chciałbym tylko dodać, że szukam produktu, który mógłbym stosować aż do samych zawodów.
Chciałbym też wiedzieć czy warto stosować kreatynę oraz czy ogólnie warto będzie stosować jakieś inne odżywki np bcaa?
Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136805
Tak na szybko: kreatyna, bcaa, glutamina, l-arginina, beta alanina. Kreatyna to podstawa, nawet o nią nie pytaj;) Odżywa z białkiem to lepiej kup sam białko, zresztą, skoro diete masz ogarnietą to raczej nie musisz suplementować się żarciem w prochu;) Po mojemu l-arginina i kofeina przedtreningowo, kreatyna codziennie. Bcaa okołotreningowo
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Dokładnie tak jak Gats 2, argininę po treningu, do tego bym dodał ZMA na noc, plus ewentualnie aszwaganda i jeszcze dodatkowo witamina d3 + k2 (jest w preparacie który bierzesz, ale o ile nie pracujesz na podwórku to na 99% masz niedobór) a i omega 3.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 19
O bialeczko pytałem pod katem aminokwasow, dzięki wielkie za poradę. Tak, pracuje wewnątrz, plus częste nocki dają sie we znaki praktycznie światła nie widuje, jeszcze raz dziekowa, jeśli bede miał jakieś pytania to jeszcze ewentualnie cos zedytuje pozniej :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Białko izolat, też po treningu, możesz trzasnąć razem ze zmielonym awokado, bananem i żółtkiem jaja plus szczypta cynamonu. Wychodzi super szejk potreningowy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21
Walka już trwa, ja oglądam a Ty?
Gala KSW 37 Na żywo ---> http:// bit.ly/2gTcRlR <---
Tylko u nas bez zacinek, na żywo! Zapraszamy!
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie rękawice na worek ?

Następny temat

Szkoły sztuki walki Kraków

WHEY premium