SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Suplemenctacja

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2458
Suplementy jakie zakupiłem:

odżywka białkowa: OLIMP Provit
odżywka węglowodanowa: OLIMP Carbo
Glutamina: OLIMP L-Glutamine MC 1400mg
BCAA: OLIMP BCAA MC 1100mg
Kreatyna: OLIMP Creatine Monohydrate MC 1250mg

Suplementacja jaką ułożyłem

Białko: po treningu, przed snem (zależnie od braków w "diecie")
Carbo: po treningu
Glutamina: DT: 3kap. na czczo, 3kap. po treningu
DNT: 3kap. na czczo, 3kap. przed snem
BCAA: DT: 4kap. przed treningiem, 4kap. po treningu
Kreatyna: DT: 4kap. przed treningiem, 4kap. po treningu
DNT: 4kap. na czczo

*Jeśli chodzi o diete o której napisałem przy suplementacji białka to jako takiej nie mam lecz staram się pilnować aby codziennie zjeść wszystkie posiłki i jak któryś pominę wtedy piję białko.

To jest suplementacja która ja sobie ułożyłem i jeśli jest nie prawidłowa to prosił bym kogoś doświadczonego o poprawienie :)


obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył): brak

Wiek: 18

Waga: 75

Wzrost: 183

Cel cyklu: przyrost masy mięśniowej

stosowane już wcześniej suplementy : Białko,Carbo,Aminokwasy, Kreatyna

Uprawiane inne sporty: piłka nożna

stosowane wcześniej spalacze : brak

suplement stosowane przez ostatnie 60 dni: Białko,Carbo,Glutamina

ilość dni wolnych od kreatyny: dużo

przewidziane finanse na cykl: finanse już wydane

uwagi i sugestie: brak

Staż treningowy: ponad rok
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
Mogłeś najpierw zapytac pużniej zakupić.Co do supli to:
białko słabo trafiony wybór
carbo - zbedne, lepiej juz gainera. Ważniejseze jest dostarczenia po treningu wegli i białka niz samych wegli.
glutamina - zbędna
BCAA - ok. dawaj 1g\10kg masy
kreatyna - ok

ps: dietę dopracuj !!!
Zmieniony przez - giecik w dniu 2009-07-29 12:38:33

Zmieniony przez - giecik w dniu 2009-07-29 12:40:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2458
białko słabe ponieważ nie miałem już funduszy na lepsze, ale myślę że jak na swoją cenę jest dobre.
A jeśli chodzi o glutaminę to ile osób tyle wypowiedzi, jedni uważają że jest dobra inni zaś że szkoda na nią pieniędzy.

PS.Dlaczego uważasz że glutamina jest zbędna ?

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 10282 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52628
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
j/w

zamiast kupowac glutaminę - mogles kupic lepsze bialko. ale generalnie te suple co masz - rozplanowales w miare dobrze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2458
Przeczytałem, zrozumiałem i wyciągnę wnioski przy następnym zakupie , kasę z gluty przeznaczę na lepsze białko tylko trapi mnie pytanie czy opłaca się kupować lepsze białko jeśli jestem początkujący tzn. czy jest aż taka różnica między tym białkiem które ja kupiłem a tym najlepszej jakościowo ,bo cenowo różnica na pewno jest i to nie mała, może lepiej zostać przy tym białku a kasę z gluty zaoszczędzić na następne zakupy ? chyba że polecicie mi jakieś białko w miarę tanie ,a lepsze o tego co ja mam (Za 750g zapłaciłem 36 zł).
Aha jeszcze mam pytanie co do tego gainera, napisałeś że po treningu trzeba uzupełnić białko i węgle gainerem ,tyle że ja uzupełniam poprzez białko i carbo. Za gainerem nie przepadam ponieważ mnie "zalewa" wiem że carbo jest nie najlepszą odżywką ale pije je tylko po treningu, a gdyby kupił zamiast białka i carbo gainera już raczej nie mógłbym go pić 2 razy dziennie tak jak pije białko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do formy.

Następny temat

14 lat treningi + gainer

WHEY premium