SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Strzelajacy bark i ból (wysoki dyskomfort)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5219

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Tutaj dość łopatologiczny, ale moim zdaniem dobre filmy o problemie z barkami, a właściwie o problemie z postawą który bardzo często jest przyczyna problemów z barkami. Generalnie jest to dokładnie to samo o czym pisze Kellys Starret w Być sprawnym jak lampart.






proponuje obejrzeć jeszcze ten filmik:


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
elduce
a właściwie o problemie z postawą który bardzo często jest przyczyna problemów z barkami.




Generalnie problemy z wadami postawy tworzą właśnie dysfukcję w przypadku gdy barki są w protrakcji zaburza prawidłową biomechanikę stawu ramiennego (którego łopatka jest częścią )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Wróciłem dzisiaj od fizjoterapeuty. Po dość długim badaniu stwierdził on, że źle ułożony jest staw barkowo obojczykowy. Macajac mnie palcami, wyczuł przerwę miedzy tymi strukturami. Na rezonansie zauwazyl, że jedna z kości jest wyżej, a druga niżej umiejscowiona. Powiedział mi, że ciężko jest coś z tym zrobić bo generalnie w tym miejscu, nie ma mięśni, które odpowiadalyby za utrzymanie tego w ryzach. Zalecił on natomiast dbać o postawę ciała i z czasem opór łopatki powinien ustabilizować tą część ciała. Dodał również, że takie rzeczy często dzieją sie po różnych wypadkach, gdzie obojczyk ucieka do gory i wymagana jest operacja, lecz w moim przypadku na operacje nie mam co liczyc, gdyż ból nie nasila się przy jakichkolwiek ruchach, jest on stały i raczej ma wygląd ciągłego dyskomfortu. Co do siłowni nie miał żadnych przeciwskazan, lecz dopiero w piątek da mi znać jakich ćwiczeń nie mogę wykonywać, ale to głównie z uwagi na plecy, którymi zajmie się właśnie w ten dzień. Dodał również, aby nie wykonywać ćwiczeń nasilających chrupanie. Co o tym myslicie? Jest szansa abym wreszcie miał problem chrupania i ciągłego bólu barku z głowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 260 Napisanych postów 9148 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 123840
Bartek, spróbuj poćwiczyć rotatory i sprawdź, czy nie przyniesie Ci to ulgi.
Od lat zmagam się z podobną przypadłością - u mnie "chrupie" łopatka/bark i porządne ćwiczenie rotatorów i regularne wizyty u fizjo przynoszą pozytywne efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Ok, sproboje dzięki za pomysł, a co myslicie o przerwie powiedzmy 5/6 miesiecznej od zupełnej aktywnosci. Nieukrywam, ze zycie z takim dyskomfortem jest dla mnie ciężkie, zwlaszcza, ze trwa to juz ponad 2 lata choć ból odczuwam od paru miesięcy. Ćwiczyć na siłowni mam zamiar do końca swoich dni, dlatego jestem w stanie poświęcić progres jaki do tej pory osiagnalem w zamian za zdrowie bez którego jest ciężko, zresztą mysle ze trochę doświadczenia i umiejętności nabylem, dlatego dalbym rade wrócić do dobrej formy i kondycji fizycznej dość sprawnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 7188
Spotkałem się z opinią że za problemy z łopatką może odpowiadać spięty mięsień zębaty przedni.
Kiedy jest przykurczony powoduje wysunięcie barków do przodu, a co za tym idzie łopatka pracuje w trochę innym ustawieniu i mogą pojawić się zgrzyty. Podobno rozluźnianie go np. na rollerze może przynieść pozytywny efekt.
Od niedawna próbuję ale jeszcze za wcześnie żeby mówić czy pomaga czy nie. Po sesji takiego rolowania czuć rozluźnienie przy ruchach ręką, ale ciężko powiedzieć czy to faktycznie pomaga czy po prostu chcę widzieć progess i go widzę. Za jakiś czas będzie można wysnuć jakieś wnioski.



Zmieniony przez - Baku1 w dniu 2016-07-27 11:37:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 186
Dodam również, że fizjoterapeuta zlecił mi wykonywanie ćwiczenia polegającego na przyczepieniu gumy do np kaloryfera, polozenia się na ziemi i ściąganiu jej położonej na łokciu ku tułowowi w celu jakby ustawienia łopatki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
No skoro masz wytyczne od fizjoterapeuty który mógł Cie przebadać to się do nich dostosuj i sprawdź czy będzie poprawa.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

krew

Następny temat

Trądzik - Lek Damelium (antybiotyk) prośba o poradę i pomoc

WHEY premium