SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stipe Miocic kontra...

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 484

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3047 Napisanych postów 18451 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315433

mmajunkie.usatoday.com

„Nie ekscytuje mnie kolejny rewanż. Chcę nowego wyzwania!” – Stipe Miocic traci zainteresowanie rewanżem z Francisem Ngannou

Dwa tygodnie temu Stipe Miocic z powodzeniem obronił swój tytuł mistrza wagi ciężkiej, wygrywając przez jednogłośną decyzję z Danielem Cormierem w trylogii na UFC 252. Zwycięstwo to ugruntowało status Miocica jako najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w historii UFC, ale mistrz jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Zaraz po UFC 252, Dana White zapowiedział, że następna obrona tytułu przez Miocica będzie kolejnym rewanżem, tym razem przeciwko czołowemu zawodnikowi Francisowi Ngannou, a mistrz przyznał w niedawnej rozmowie z ESPN, że Ngannou zasługuje na tę walkę.

Stipe Miocic
"Od pierwszej walki, Ngannou pokazał, że mocno się poprawił. Znokautował wszystkich w pierwszej rundzie. Jest teraz na fali."


Miocic i Ngannou walczyli na UFC 220 i wówczas Miocic odniósł dominujące zwycięstwo po pięciu rundach. Następnie Ngannou przegrał kolejną walkę, a potem odniósł cztery imponujące zwycięstwa przez nokauty w pierwszej rundzie nad czołowymi zawodnikami, a wszystkie te walki trwały łącznie 2 minuty i 42 sekundy. Podczas gdy Ngannou zasługuje na kolejny pojedynek o tytułu, Miocic wydaje się być coraz mniej zainteresowany kolejnym rewanżem.

Wczoraj Miocic zrobił krótkie AMA z fanami na Instagramie, a kiedy zapytano go, która walka będzie dla niego trudniejsza, ta z Francisem Ngannou czy z byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, mistrz przyznał, że nie jest aż tak zainteresowany rewanżem.

Stipe Miocic
"Francis nie jest dla mnie już tak ekscytujący, stoczyłem z nim 25-minutową walkę pewnie go pokonując Chcę nowego wyzwania! Chętnie bym poboksował."
Niestety dla Miocica, nowe wyzwania wydają się być dla niego w tej chwili nieco odległą kwestią. Seria zwycięstw Ngannou gwarantuje mu miejsce pretendenta numer jeden do walki o tytuł i nawet Jon Jones, który zrzekł się pasa mistrza wagi półciężkiej i który przeszedł do wagi ciężkiej, nie wbije się w kolejkę. Według Dana White’a, Jones może walczyć o pas dopiero po Ngannou. Jeśli chodzi o boks, Miocic od czasu do czasu lobbował na rzecz walk bokserskich z niektórymi czołowymi bokserami wagi ciężkiej, ale nie udało mu się doprowadzić do takiej walki, co oznacza, że najprawdopodobniej będzie musiał zmierzyć się z Ngannou w następnej walce. A jeśli tak się stanie, Stipe uważa, że pójdzie mu dokładnie tak samo dobrze jak ostatnim razem.

Stipe Miocic
"Na pewno wrócił do gry, ale jeśli znów będziemy walczyć, to nie ma znaczenia. Stanie się to samo. Ten sam wynik. Nie ma żadnej różnicy w tym, co się stanie. Wygram i zdominuję go."Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-08-27 17:40:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3047 Napisanych postów 18451 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 315433

Fot. UFC

Jon Jones i Francis Ngannou odpowiedzieli mistrzowi wagi ciężkiej UFC Stipe Miocicowi w kwestii „nowego wyzwania”

Jon Jones i Francis Ngannou przedstawił swoje przemyślenia na temat niedawnej wypowiedzi mistrza wagi ciężkiej UFC Stipe Miocica, który stwierdził, że chce nowych wyzwań sugerując jednocześnie chęć stoczenia walki bokserskiej.

Stipe Miocic
„Francis nie jest dla mnie już tak ekscytujący, stoczyłem z nim 25-minutową walkę pewnie go pokonując Chcę nowego wyzwania! Chętnie bym poboksował.”


Jon Jones nigdy nie krył się z wyrażaniem swojego zdania, a od czasu, gdy zdecydował się zrzec się tytułu mistrza wagi półciężkiej i przejść do dywizji ciężkiej, jego aktywność w mediach społecznościowych nadal nabiera tempa.

Kiedy Jones zaczyna przygotowywać się do przejścia do wagi ciężkiej, zapewnił fanów, że boks w wykonaniu Stipe Miocica nie jest tym, co chcieliby oglądać.

Jon Jones
„Wiem, że nie jestem najlepszym bokserem, ale jestem całkiem pewny, że nikt nie chce oglądać boksu w wykonaniu Stipe.”

https://twitter.com/JonnyBones/status/1299136185256693764

Czołowy pretendent do tytułu wagi ciężkiej Francis Ngannou również zareagował na słowa mistrza. Ngannou otrzymał zapewnienie od szefa UFC Dana White’a, że to on zmierzy się teraz z Miocicem. Miocic i Ngannou zmierzyli się w styczniu 2018 roku na gali UFC 220 i wówczas Stipe pokonał Francisa przez decyzję. Francis Ngannou zarzuca mistrzowi unikanie pojedynku rewanżowego.

Francis Ngannou
„Czy to jest twój sposób na unikanie mnie?”

https://twitter.com/francis_ngannou/status/1299046285350039553

Bez wątpienia Francis Ngannou zapracował na kolejną walkę o tytuł wagi ciężkiej i rewanż ze Stipe Miocicem, ale przejście Jona Jonesa do dywizji ciężkiej może namieszać w królewskiej kategorii. Szef UFC przyznał ostatnio, że Jones w pełni zasłużył na walkę o pas wagi ciężkiej przez wzgląd na to, co osiągnął w całej swojej karierze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 października - UFC Fight Night 180: Ortega vs The Korean Zombie

nutlove nowy