SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Stadiony

temat działu:

Piłka Nożna

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 12060

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1100 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5656


Oczywiście oba zdjęcia prezentują stadion Korony Kielce.

Sprawdź ile masz % tłuszczu?

"...Połowa ludzi dookoła to statyści.
Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli.
Myślą to co pomyśleć powinni,
oni boją się że ktoś przemyśli ich pomysły..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1971 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9219


Pogoń Szczecin

Nie wywołuj Wilka z lasu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1100 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5656


Stadionu Wisły nie ma, a tak być nie może
Nowe Wembley, stadion Arsenalu...zaj*biste

"...Połowa ludzi dookoła to statyści.
Wypełniają przestrzeń nie posiadając myśli.
Myślą to co pomyśleć powinni,
oni boją się że ktoś przemyśli ich pomysły..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 16203 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 131052
Europa zawitała do Kielc
Data: 03.04.06 10:56, Autor: Wiktor Pastucha, Źródło: inf. własna
Od ładnych już paru lat bolączką miłośników piłki nożnej w Polsce jest stan stadionów, na których rozgrywane są mecze Orange Ekstraklasy. Od kilku lat mówi się o planach poprawy tej sytuacji. Motywacją tutaj dla miast, klubów i działaczy PZPN stała się niewątpliwie kandydatura Polski wraz z Ukrainą do organizacji Mistrzostw Europy 2012. Liczyliśmy że pierwszy z "europejskich" stadionów otwarty będzie przez Wisłę Kraków, czy Legię Warszawa, a tym czasem, pierwszym stadionem "z prawdziwego zdarzenia" może pochwalić się beniaminek Orange Ekstraklasy, Kolporter Korona Kielce.

Blisko 12 tysięcy osób przybyło na inauguracyjny na stadionie mecz piłkarzy Kolportera Korony z Zagłębiem Lubin. Jest to rekord w historii klubu, który już w kolejnych kolejkach może zostać pobity, bo obiekt ma trybuny o pojemności 14600 miejsc.

Stadion w Kielcach jest pierwszym, zbudowanym od podstaw, stadionem w Polsce od kilkudziesięciu lat i, tym samym jako jedyny obecnie spełnia wymogi UEFY w ubieganiu się o organizację Euro 2012. Budowa obiektu z podgrzewaną murawą, oświetleniem (1400 luxów), systemem kontroli wejścia kibiców na stadion, monitoringiem całego obiektu i dwoma tablicami świetlnymi świadczy o dojrzałości i mądrości włodarzy Kieleckiego beniaminka. Takie inwestycje nigdy nie idą na marne i zawsze się zwracają. A inwestycja nie była niewielka, bo koszt budowy stadionu szacowany jest na 48 mln złotych, z czego aż 26 mln (czyli ponad połowę) wyłożyła gmina Kielce. Pokazuje to że miasto zdaje sobie sprawę z korzyści jakie przynoszą budowy nowych obiektów piłkarskich- mniej chuliganów na stadionach, zwiększone zainteresowanie sponsorów, kibiców- większy nakład pieniężny na sport, co owocuje podwyższeniem poziomu rozgrywek, a z czasem możliwa organizacja międzynarodowych imprez- i koło się toczy... Tylko ktoś musi to koło rozpędzić.

Należy postawić sobie pytanie. Jak to jest że klub z jednym z najmniejszych stażów w Ekstraklasie, jest w stanie nie tylko dogonić rywali z ligi, ale nawet wyprzedzić ich pod wieloma względami organizacyjnymi, a takie potęgi jak Wisła, Legia, czy za niedługo połączona Amica z Lechem, które w pierwszej lidze są nie od dziś nie potrafią zmobilizować rady miasta i wybudować stadionu, który wart byłby miana obiektu na poziomie europejskim. Brak pieniędzy nie jest tutaj dobrym wytłumaczeniem, co widać na przykładzie Kielc, gdzie ponad połowę kosztów pokryła gmina. A tak jak mówie, na takich inwestycjach można tylko zyskać, bo monitoring trybun z czasem zmniejszy odsetek chuliganów, a przyciągnie na stadiony, tak jak jest na przykład w Anglii, całe rodziny. Oczywiście należałoby do tego zaostrzyć zasady karania przez PZPN, chuliganów (np. dożywotni zakaz wstęou na stadiony Ekstraklasy). Na nasze boiska z większą ochotą będą przyjeżdżać gwiazdy, a nie tak jak dotychczas, jak na futbolową banicję. Jednak do tego potrzebne jest wsparcie ze strony rządu, rad miast oraz sama chęć klubów. Bo jeśli w najbliższej przyszłości nie zostaną przeprowadzone radykalne zmiany, to nasz futbol (już i tak w kryzysie), będzie popadał w jeszcze większy dołek, który z czasem będzie nie do przezwyciężenia. I wówczas nawet uśmiechnięta i pełna dumy twarz prezesa Listkiewicza po kolejnym meczu reprezentacji nie zdoła zamydlić nam oczu. Ale wtedy będzie już za późno...

Sponsorem nagród w XIII edycji Ligi Typerów jest Wydawnictwo SQN
Zapraszamy !! http://www.sfd.pl/Liga_Typerów__XIII_Edycja-t920180.html

!!!<<< ARSENAL LONDYN >>>!!!
!! Pomyśl, jeśli potrafisz !!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chelsea - Barca

Następny temat

Kto jest zbedny w kadrze