SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Stały bilans kaloryczny + aeroby + siłownia = ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Witam,
Jakie zmiany w wyglądzie tudzież poziomie %BF zajdą przy stałym bilansie kalorycznym, treningach wytrzymałościowych na poziomie 10-13h/tyg. (75-80% HRmax, trenuję kolarstwo) i treningu oporowym na siłowni (typowe FBW, odpowiednio ułożone)? Czy rekompozycja składu ciała jest wtedy możliwa, jeśli przeciwdziałam katabolizmowi podczas dłuższych aerobów - odpowiednia dieta, suplementacja? Chcę koniecznie zmniejszyć jeszcze poziom tłuszczu, odsłonić całkiem brzuch i się wyżyłować, ale bez odejmowania kcal, nie chcę spowalniać regeneracji i ryzykować spadku wyników kolarskich. Z tego co tu czytam, podczas ujemnego bilansu spalamy tłuszcz i mięśnie (w zależności od poziomu odejmowanych kcal), podczas dodatniego jest odwrotnie... Co się stanie, jeśli będzie stały?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Stały w sensie - zerowy, czyli na poziomie dziennego wydatku energetycznego? Jeśli tak to odpowiem Ci w ujęciu teoretycznym, bo nie wiadomo jak będzie to dokładnie u Ciebie wygląda. Otóż samo pojęcie zerowego bilansu jest teoretyczne, nigdy nie jest bowiem tak, że na bieżąco pokrywać wydatki energetyczne organizmu. W ciągu dnia pojawiają się wiec okresy kiedy organizm jest w stanie nadwyżki (np okres poposilkowy), a także deficytu energetycznego (dłuższe przerwy między posilkami, wysiłek fizyczny, okres powysiłkowy).

Teoretycznie jest możliwość poprzez odpowiedni dobór produktów żywnościowych czy manipulacje intensywnością wysiłku doprowadzić do tego, że w okresach deficytowych spalany jest głownie tłuszczu, a w okresach nadwyżkowych budowane są głownie mięśnie. Czy przy Twoim treningu i Twojej diecie jest to możliwe w praktyce - tego nie wiem. Ale szanse istnieją
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2343 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 348761
Jeżeli będzie stały, a będziesz zwiększał aktywność, to będzie ujemny. Skoro będzie stały, waga będzie się utrzymywać. Ciężko tak gdybać, co będzie jeśli, zrób tak, to sam zobaczysz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
Tak właśnie myślałem, takie gdybanie. W praktyce i tak nie jest możliwe utrzymanie stałego (0) bilansu, ponieważ setki czynników decydują o faktycznym wydatku energetycznym, będzie na plus bądź na minus. W takim razie lepiej będzie, jeśli zacznę redukować do czerwca (okres startowy) i wtedy zacznę masować by nabrać suchą masę mięśniową.
Proszę jeszcze takie info - czy utrata 0.5-0.7kg na miesiąc jest bezpieczna dla wytrzymałości/wydolności tlenowej? 150-200kcal na minusie dziennie



Zmieniony przez - Spalaczi w dniu 2013-02-03 20:15:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Proszę jeszcze takie info - czy utrata 0.5-0.7kg na miesiąc jest bezpieczna dla wytrzymałości/wydolności tlenowej? 150-200kcal na minusie dziennie - dla wydolności tlenowej teoretycznie tak, ale wiele zależy od tego jak redukujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 996
ograniczając spożycie tłuszczów nasyconych (nie w 100%) i odejmując z węglowodanów 30-40g dziennie, w sumie wychodzi około 200kcal na minusie.. do tego siłownia 2x w tygodniu i mocne treningi wytrzymałościowe (3h) 3x w tygodniu, co dobrze uczy organizm gospodarowania glikogenem, zwiększając udział tłuszczów (stąd większość uciąłem z węgli)

Zmieniony przez - Spalaczi w dniu 2013-02-04 08:55:51
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta Redukcja

Następny temat

Dieta na masę, pomoc w ułożeniu

WHEY premium