SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprawdzenie planu FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 483

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 349
Witam
Poczytałem trochę na temat treningu całościowego i chce go spróbować. Wcześniej ćwiczyłem splitem 3 dniowym (1 duża partia 1 dzień), ogólnie jestem dość wyrzeźbiony, trenuje amatorsko. Poniżej zamieszczam plan do oceny, najbardziej zależy mi na wzmocnieniu pleców, nadgarstków oraz łydek.

A:
Przysiad tylni
Wyciskanie sztangi na ławce poziomej
Martwy ciąg(klasyczny)
Podciąganie na drążku(szeroko) 3x max
Pompki na poręczach(triceps) 3x max
Wspięcia na palcach 4x 15-25

B:
Przysiad tylni
Martwy ciąg
Wyciskanie sztangi sprzed głowy(barki)
Wiosłowanie sztangą(wąsko)
Uginanie przedramion ze sztangą
ABS II

Trenować będę 2 razy w tygodniu. "A" w wtorek, a "B" w piątek. Co do powtórzeń nie wiem czy robić 5x5, czy jakoś inaczej.

Dodaje ankietę bo coś zepsułem

Płeć : mężczyzna

Wiek : 21

Waga : 77

Wzrost : 179

Cel treningowy : zwiększenie siły i masy (do ok.83kg)

Staż treningowy na siłowni : 14 miesięcy

Uprawiane inne sporty : piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : full osprzęt siłownia

Dieta : staram się jeść dużo i zdrowo

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak

Ostatnio przerabiany plan: split

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): przysiad 90kg x6, MC 100kg x6, wyciskanie 83kg x6.



Zmieniony przez - Prezmo w dniu 2013-09-28 16:57:33
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 349
Sprawdzi ktoś w końcu mój plan?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 37
Mówisz kolego że zależy Ci na wzmocnieniu trzech partii. Co do pleców polecam Ci zrobienie trzech serii na drążku tak jak robisz, tylko pierwsza max, druga max z jakimś ciężarem, a trzecia też z ciężarem ale zmiana chwytu z szerokiego na wąski czyli podchwyt. Co do przedramion zajrzyj jest taki kanał na yt Leszek Kaiser wklejam jeden z jego filmów:

wszystko jest w internecie tylko trzeba poszukać. Co do łydek masz rację! "Łydy, nie uda; czyny, nie cuda" ~~Paulo Pitaulo. Ale do rzeczy. Łydki 2 serie maszyna i dodajesz do tego 2 serie też na maszynie albo wolnym ciężarze. Z tym że różnica tego drugiego jest taka, że na siedząco wypychasz. Ciężar na kolanach. Pompujesz aż się zapompują tzn schodzisz maksymalnie nisko, bo tego często nie robią amatorzy siłowni, no i możesz na dobicie dodać jedną serię na maszynie stojąc z najmniejszym ciężarem każdą nogę osobno. Także pompuj, niedługo zawody, ale pamiętaj by unikać spożywania napojów wyskokowych,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split - co sadzicie?

Następny temat

Plan na brzuch Oceńcie

WHEY premium