SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spondylosis cervicalis incipiens (prosze na polski)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Promieniujący tak - ale wtedy czujesz, że boli cię nie tylko sam łokieć, który boli raczej punktowo. Ponieważ nie było wzmianki o bliżej nieokreślonym źródle bólu - uznałem, że to nie kręgosłup :)

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Ze to nie kregoslup to juz uznali lekarze na podstawie rezonansu, a nie charakteru bolu, ktory notabene moze byc bardzo rozny. Jesli najwiekszy dyskomfort czujesz w okolicy zakonczen nerwowych to w zasadzie mozesz myslec, ze masz problem z malym palcem. Z reguly mozna pewne rzeczy zakladac, ale na pewno nie stwierdzac.

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
taa galaretki dobre, jeszcze brakuje diabelskiego szponu i wyciągu z Faka (znaczy sie nietoperza)


sprawa stawów narazie pozostaje nierozstrzygnieta, wczoraj bylem u reumatologa prywatnie, mówil ze cos mi jest ale nie wie co, jak bedzie gorzej to mam sie zgłosić. nie potrafił wyjasnic czego mi tak szybko te stawy siadły.

mówił ze narazie choroby nie widzi tylko to ze mam nietrzymanie stawów przez więzadła i torebke stawową. cos jak EDS ale nie do konca. http://www.republika.pl/eds_tychy/typy/iii.html


ide jeszcze raz do dermatologa i koniec. zrobie sobie kilka badan co mi Jagna podała, jak nic nie wyjdzie daje sobie spokój z tym wszystkim i niczego juz nie szukam. co ma byc to bedzie...

Zmieniony przez - everr w dniu 2006-02-09 11:19:08

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
"Jak bedzie gorzej to masz sie zglosic......." Ku... mac jak tak mozna ludzi traktowac?Co za popier..... kraj.Naprawde wspolczuje Ci Everr - ja stad uciekam.

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Panowie co myslicie o specjalnych poduszkach pod szyje ? widziałem kilka takich, cena około 200 zł.

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
Spie na takiej. Tyle, ze moja nie kosztowala 200 zl

Nie ma ludzi nieomylnych...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
hmm a można cos wiecej info ? jakiś adres... ofcorse to juz na priw zeby nie łamac regulaminu

Gall możesz jeszcze zajrzec do tematu o aparatach rehabilitacyjnych ?
https://www.sfd.pl/temat250004/

bylbym wdzieczny

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Poduszki rehabilitacyjne jak najbardziej sa dobre. Zarowno dla odcinka szyjnego jak i ledzwiowego.
Pamietaj jednak, ze nie moze ona byc zbyt twarda (czyli nie kupujemy wałków rehabilitacyjnych do spania - czasami takie cos reklamuja). Powinna byc zbudowana z gąbki o sredniej twardosci i najlepiej z poziomych wypuklych pasków wtedy bedzie lepiej dostosowywala sie do twojej anatomicznej budowy.Jej ksztalt chyba znasz - powinna byc w formie fali, gdzie jedno wybrzuszenie musi byc wieksze od drugiego. Ostatnia widzialem w sklepie medycznym taka poduszeczke za 110 zl.



Co do twojej szyjil. Troche tutaj w tym temacie jest namieszane i ciezko mi sie bylo polapac wiec odniose sie glownie do pierwszych kilku postow.
Tak jak bylo wspomniane polecalbym cwiczenia izometryczne. Szczegolnie zwroc uwage na miesnie tylnej czesci szyji czyli karku. Powod - jesli masz zmniejszona lordoze to jest duze prawodpodobienstwo, ze sa one nadmiernie rozciganiete i oslabione.
Sposob wykonywania cwiczen izometrycznych jest latwy:
- kladziesz nasade swojej dloni na potylice, nastepnie starasz sie zrobic wyprost glowy (czyli odchylamy ja do tyl) z jednoczesnym oporem ręki na glowe. W wyniku tego silowania glowa nie powinna wykonac ruchu a miesnie sie napna. Wytrzymaj tak 7-8 sek i delikatnie zwolnij napiecie zarowno nie naciskajac glowa jak i nie oporujac reka.
Poczatkowo polecam zrobic zaledwie 4-5 serii, stopniowo mozesz je zwiekszac do maks 10. Wykonuj cwiczenie co 2-3h.
- analogicznie mozesz cwiczyc miesnie grupy bocznej i przedniej szyji. W tym momencie przykladasz reke z boku lub na czole i tez oporujesz przeciw ruchowi.

Co do zwiekszenia ilosci wody w krazkach kręgowych. Niestety wraz z wiekiem, jak juz bylo pisane, jej zawartosc spada. Aczkolwiek w twoim wieku jeszcze nie powinienes tego miec jakos daleko posunietego.
Woda jest "pompowana" zawsze w momencie ruchu, dziala to na zasadzie gąbki. Szczegolnie wskazane u Ciebie bylyby delikatne trakcje (sam ich raczej nie wykonasz jesli nie znasz technik) odciazające troche nacisk na krązki międzykregowe.


To chyba poki co tyle... jesli masz jakies dalsze pytania to pisz.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
Qubio a mozesz polecic jakąs strone z takimi poduszkami ewentualnie konkretniejsze modele ?? bo u mnie w regionie takie cos spotkac to swieto a i zeby ktos pomógl w doborze to tez tragedia ...

hmm w zasadzie pytan nie mam bo odpowiedziales obszernie, szkoda ze songa juz nie naliczy.

btw. dopiero wczoraj mi do głowy przyszło od czego moge miec początek choroby zwyrodnieniowej - za szczyla (3-4 lata temu) duzo na breaka chodzilem, i szczególnie lubialem robic dynke ... kuzwa skleroza to straszna rzecz

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 115 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1261
Niestety nie znam w necie takich sklepów... dobra jest Polska firma Accuro Sumer ale czy maja takie poduszki to nie mam pojecia.
Jesli cos znajde to dam w tym temacie linka.

ps. no od breaka to duzo jest kontuzji kregoslupa, szczegolnie jak sie robilo popisowy na jakies imprezce bez dobrego rozgrzania.

"ludzie normalni dostosowuja sie do rzeczywistosci,
ludzie nienormalni dostosowuja rzeczywistosc do siebie,
dlatego postep zalezy od ludzi nienormalnych"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czosnek i ból brzucha.

Następny temat

CO OZNACZAJA TE OBJAWY???

WHEY premium