SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sonmudo – Buddyjska Sztuka Walki

temat działu:

Style tradycyjne

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43861

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 49 Wiek 2 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 3073
Jest wiadomo, że na przestrzeni wieków buddyjscy mnisi zostali przeszkoleni w równym stopniu religijnej dyscypliny jak i sztuk walki. Chiński Klasztor Shaolin wykazuje duże doświadczenie, oraz ożywienie w ostatnich latach. W Japonii istnieje silny związek pomiędzy tradycyjnymi szkołami sztuk walki a Buddyzmem czy Shinto . Mniej znane w świecie jest SonKwanMoo (Sonmudo = Sztuka Walki Zen), buddyjska sztuki walki Korei. Korzenie Sonmudo sięgają początku buddyzmu i czasu niekończących się konfliktów zbrojnych z Japonią. Rok 1592 pozostaje niezapomniany. Tysiące mnichów walczyło ramię w ramię z resztą Koreańczyków by bronić ich kraju przed najazdem japońskim.

Jak wiadomo w naszych czasach, ma swoje źródło w świątyni Pomo, niedaleko Pusan. Był mnich imieniem Yang-ik, który nauczał kilku studentów i przekazywał wiedzę, która była ukryta przez całe wieki. Jednym z jego uczniów był Sunim Jeok-un, później założyciel Sonmudo. Kiedy był opatem w świątyni Kirim, odkrył święte miejsce Golgul podczas jednego z jego porannych treningów. Była to pustelnia którą postanowił przekształcić w miejsce medytacji oraz treningu Sonmudo. Z biegiem lat, ta mała pustelnia stała się imponującą świątynią, a wszyscy członkowie owej świątyni pomagali i wspierali mistrza Jeok-un. Pod jego kierunkiem przekształcono z okrytej tajemnica sztuki walki w Międzynarodową Federację Sonmudo, dzięki czemu ta sztuka walki stała się dostępna dla wszystkich ludzi.
Mistrz Yang-ik

Ciało i umysł staja się mocniejsze

Sonmudo różni się znacząco od innych koreańskich sztuk walki takich jak Taekwondo i Hapkido. Młodzi zakonnicy specjalizują się spektakularnych kopnięciach, charakterystycznych dla innych koreańskich sztuk walki, lecz w Sonmudo główny nacisk kładzie się na wykonywanie ćwiczeń powoli. Tak naprawdę wysoki poziom tej sztuki walki uwidacznia się przy wykonywaniu ruchów, które wymagają doskonałej równowagi i balansu podobnie jak Taiji i Qigong.

Duża różnorodność metod kształcenia specjalnego:
Sonmudo składa się z ćwiczeń rozluźniających (rozciąganie i uspokajające: Joga), intensywne ćwiczenia oddechowe (oddychanie Chakrami), Chi-Kung (Qigong) oraz dynamiczne treningi samej sztuki walki. Dodatkowo, duży nacisk kładzie się na pozytywne myśli i nastawienie do życia i do zdrowego odżywiania (bez mięsa). Sonmudo wyraźnie daje większe korzyści dla zdrowia, niż byśmy mogli normalnie się spodziewać po sztukach walki, przez co nie dziwi fakt iż średnia wieku osób trenujących Sonmudo jest wyższa, niż w innych sztukach walki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taekwondo WTF – Olimpijskie

WHEY premium