SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soleus?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Witam, mam pewien problem. Otoz od dluzszego czasu odczuwam mocny bol w miejscu, w ktorym lydka laczy sie z piszczelem. Miejsce to chyba nazywa sie "soleus"-tak wynika z tego rysunku. Bol ten nie pozwala mi praktycznie biegac. Nawet przy lekkim dotknieciu go odczuwam. Nie za bardzo mam pojecie co to moze byc. Kolega ma to samo schorzenie i cierpi juz ponad miesiac. 10maja ide do lekarza. Ale moze wiecie co mi moze byc? Jesli trzeba wiecej szczegolow to mowcie. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Zaczelo sie moze od biegania?
Mnie tez tak baloło. Zmieniłem teren z betonu na las(na szczecie zaczelo sie robic pozniej ciemno),zrobilem tydzien przerwy ,niby bylo ok przez jakies 2 tyg,pozniej zaczelo znow bolec,ale co ciekawe nie podczas ,czy po biegu,tylko nastepnego dnia i tylko pare razy.
Znow tydzien przewry i od tamtego czasu(jakies 3 tyg) jest dobrze.
Takze moze sprobuj zmienic teren?
Pozatym to sam jestem ciekaw co to moze byc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Nie zwrocilem na to uwagi. Ale obojetnie na jakiej nawierzchni bym gral bol jest wciaz. Probowalem roznych par butow i nic. Wiec tu raczej nie lezy przyczyna. Kolega ma to samo. Ja najczesciej gram na tartanie, on na hali i... boli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Lód w stanach ostrych i ew. po wysiłku. Inne obuwie, miękki teren. Rozciąganie soleus i gastrocnemius, dobry fizjoterapeuta.
Co do lekarza, to chętnie posłucham jak pomógł.
Skąd ta piękna rycina???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Rycina pochodzi z ksiazki: "Strentgh training anatomy". Wrzucam ja na serwer i za 20minut podam dokladny adres, jednakze jak nazwa wskazuje jest ona w jezyku angielskim. Aczkolwiek do kupienia jest juz polska wersja. Warto!

Moglbys polecic jakies konkretne cwiczenia?

Co do obuwia to mam juz trzecia pare i wciaz boli-wczesniej gralem w butach firme Nike, teraz Pumy i wciaz to samo. A tartan jest bardzo miekki, wiec nie sadze. Wczesniej gralem na duzo twardszych nawierzniach.

Aczkolwiek ciezko okreslic. Zastanwia mnie fakt, ze kolega ma to samo, juz miesiac go meczy bol. Byly przerwy w grze i wciaz to samo.

Wyglada to na stan zapalny. Przyczyna... jakos nie chce mi sie wierzyc w obuwie i podloze. Bo gralem w jednej z par ponad rok. Wczesniej takze uczesczalem na to boisko. Aczkolwiek, nie wiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Właśnie umieściłem link do ExRx w moim FAQ, tam znajdziesz ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4596 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 35012
Trzeba sie porozciagac. Dzieki wielkie za pomoc. Mam jakis problem z serwisem wyslijto.pl.
Wrzuce ksiazke na chomikuj.pl ale nie wiem ile to potrwa. Wybacz...
edit.
sasasa
http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=thiago&fid=118308

A co do ksiazke, ktore masz w tym serwisie to... juz wiem co bede robil po maturze.
Pozdrawiam


Zmieniony przez - Thiago2 w dniu 2007-05-04 22:31:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 734 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25376
Wlasnie sciagnolem tego pdf'a.Zobaczy co tam jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Ja też. Pamiętaj t., że w przypadku dolegliwości ćwiczenia rozciągające mają raczej na celu relaksację mięśnia a nie koniecznie jego "wydłużenie" (redresję). Toteż nic na siłę.

Wy****ista książka, thx

Zmieniony przez - kradam w dniu 2007-05-05 17:12:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągnąłem prostownik przy martwym ciągu

Następny temat

Jajka a potencja

WHEY premium