SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Soke David C. Cook 9th Dan. Wizyta w KAKUTOGI DOJO

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 685 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3324
To pytanie raczej JODAN trzeba skierować do twórcy systemu .

Co prawda w 2006 r. na zaproszenie POAK przebywał w Polsce lider rosyjskiego Ashihara International Karate i Tsu Shin Gen International - Shihan Ivan Titenkov ze swoimi zawodnikami Shihan German Staszenko i Sensei Dimitry Kazhadan . Było wtedy małe seminarium - pokaz Tsu Shin Gen w Darłowie dla grupy naszych zawodników i propozycja przyłączenia się także do organizacji D. Cook , ale nie z korzystaliśmy .

Z tego co wiem to podobnie jak w Ashihara Karate formy - kata Tsu Shin Gen mają za zadanie nauczyć samoobrony , przygotować do walki turniejowej i treningowej w dojo .

Na temat kata jest trochę na stronie Tsu Shin Gen w dziale Training Methods :

http://tsg-international.com/?p=document&c=tmethods
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 685 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3324


Zdjęcie archiwum POAK
Seminarium Ashihara International Karate i Tsu Shin Gen Darłowo 8-10.2006 r.od lewej zawodnicy z Rosji Sensei Dimitry Kazhadan , Shihan German Staszenko , Shihan Ivan Titenkov i Sensei Dariusz Winiarski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A ja myślę, że to trochę dla jaj Skoro karate, to muszą być formy.

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 836
Zadam to pytanie Soke i wtedy zamieszczę odpowiedź, tak będzie najlepiej. Informacja ta będzie z pierwszej ręki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
właśnie mnie o intryguje... jako "przechowalnik" technik, wzór - na pewno nie. jako metoda nauki walki? hm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 836
Witam Jodan, rozmawiałem z Soke i kata w TSG służą do nauki odpowiedniej kombinacji walki oraz do poprawy timingu, wykształcenia pamięci mięśniowej . Soke stara się urealnić kata, dlatego ćwiczone są one w parach(i nie tylko). Kata to wzór, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać odpowiedni schemat kombinacji, Soke stara się aby instruktor eksperymentował z kata, starał się je rozwijać. Kata w podstawowej formie służy do określenia poziomu zaawansowania zawodnika(egzamin). Mam nadzieję, że przyzwoicie to przetłumaczyłem i częściowo odpowiedziałem na Twoje pytanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 836
Witam serdecznie, dzisiaj minął trzeci dzień wizyty Soke w Naszym Dojo. Nie miałem nawet czasu , aby napisać coś wcześnie, bo od rana do wieczora jesteśmy na sali i trenujemy z podziałem na grupy wiekowe i zaawansowania. Soke Cook posiada niesamowitą wiedzę jeżeli chodzi o sztuki walki. Spodziewałem się, że będzie naprawdę bardzo ciekawie, ale te trzy dni(a został jeszcze jeden)przerosły moje najszczersze oczekiwania. Moi podopieczni poznawali TSG Senshin Karate, które jest niesamowicie ciekawe(przynajmniej dla mnie i moich studentów). Ciekawa sprawą było to, że pomimo dużej rozpiętości wiekowej(10 do 49 lat), każdemu odpowiadał sposób treningu jak i techniczne jego aspekty. Senshin jest bardzo ciekawym stylem, dającym wiele możliwości rozwoju studentowi. Wszystko jest tam bardzo dobrze poukładane jest to bardzo spójny system. Nie znajdziemy tam nazwijmy to tradycyjnych kata, Soke wychodzi z założenia, że najpierw należy studentowi karate pokazać do czego służy dany ruch/kombinacja, a później go nauczyć tego ruchu/kombinacji. TSG Senshin jest stylem w którym walczymy w pełnym kontakcie z uderzeniami na twarz. Soke stworzył kata, które ułatwiają rozwój trenującego. Kata wykonywane są tylko i wyłącznie z partnerem i nie wykonuje się ich bez jego udziału. Partner(uke) w treningu TSG Senshin Karate odgrywa bardzo ważną rolę. Około 60% treningu to trening na wszelkiego rodzaju tarczach i packach, pozostała cześć to kombinacje które wykonujemy z partnerem. Ciężko jest tak w skrócie opisać treningi z Soke, ale myślę, że częściowo rozjaśniłem czym jest Tsu Shin Gen Senshin Karate. Soke Cook jest mistrzem przez duże "M" otwartym dla swoich studen, potrafiącym odpowiedzieć na każde pytanie. Uważam, że takich ludzi jak Soke jest już niewielu.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania to proszę pisać, postaram się na nie odpowiedzieć. Za kilka dni zamieścimy art. na Naszych stronach internetowych.
Pozdrawiam Emil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dlaczego nie macie walki sierpem i szpadlem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 836
bo robimy to pałeczkami:) Czasami używamy ptysiowego kremu, żeby tacy goście jak Ty się odwalili:) Napychamy gościowi wszelki otwory i czekamy czy sobie z tym poradzi. A tak na poważnie to myślałem, że można czasami na tym forum porozmawiać(popisać)poważnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
przecież żartuję
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czarny Pas modern w Jiu jitsu/ za pozno?

Następny temat

Boli noga po treningu (od kopnięć)

WHEY premium