SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skuteczność treningów cardio

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 770

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 747
Witam wszystkich użytkowników.

Trochę poczytałem o treningu cardio/aerobach i mam mały mętlik w głowie.

Czy te wszystkie zestawy ćwiczeń cardio, które można wykonywać w domu bez przyrządów, trwające około 10 minut są faktycznie skuteczne na spalanie tkanki tłuszczowej?

Konkretnie chodzi mi o ćwiczenia takiego typu:

lub



Ja mam 15 lat (rocznikowo 16), jestem raczej dość szczupłą osobą. Przy wzroście 171 cm ważę 60-61 kg. Pomimo to, zawsze miałem nieco odstający brzuch :P Nie jest jakoś masakrycznie, ale idealnie płaski to on nie jest. Rano jest generalnie ok, dopiero potem trochę się nadyma. Chciałbym więc nieco poćwiczyć, by ten tłuszcz spalić.

W lato wiadomo - jeżdżę na rowerze, czasami chodzę na basen, często gram z kumplem w badmintona po jakąś godzinę dziennie, czasami biegam. Takie podstawowe aktywności fizyczne. Oprócz tego regularnie staram się robić pompki, brzuszki, przysiady, podciągnięcia na drążku, podciągnięcia nóg, trochę ćwiczeń z hantlami. Wiadomo, że nie jest to jakiś profesjonalny trening, ale jakieś efekty jednak przynosi, bo podczas gdy niektórzy koledzy z klasy zdychają po kilku seriach pompek/brzuszków itd. ja specjalnie zmęczony nie jestem. Planuję też dorzucić niedługo ABS.

Troszkę się rozpisałem i w sumie nie w temacie. Konkretnie to chodzi mi o to, czy te krótkie, intensywne ćwiczenia cardio są faktycznie skuteczne?

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia

Następny temat

dieta internacka

WHEY premium