SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia po raz kolejny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 820

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 281 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1688
Witam! Mam zamiar powrócić na siłownie ale mam parę pytań:
1. Wcześniej ćwiczyłem na siłowni i za dużo brałem na plecy(prostownik grzbietu) i narobiłem sobie kontuzje.. do dziś boli mnie kręgosłup gdzieś mniej więcej w odcinku lędźwiowym i jakie polecacie ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa?

2. Czy jak będę ćwiczyć na biceps w pozycji stojącej ZE SZTANGĄ PODCHWYTEM to może to pogorszyć stan moich pleców?

3. Mam niecałe 16 lat 175wzrostu i 68kg wagi czy wg. was lepiej robić na masę czy rzeźbę?

Z góry naprawdę dziękuję za pomoc i wstawiam SOG'i.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 68

Wzrost: 175

Cel treningowy: masa/rzeźba?

Staż treningowy na słowni: x

Uprawiane inne sporty: Kick-boxing, jujitsu

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): sztanga, atlas, ławeczka, sztangielki...

Dieta: Będzie

Przeciwskaznania medyczne: -

Zażywane suplementy: -
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
1. Przejdź się do lekarza i zobacz co to za kontuzja. Doradzanie ci ćwiczeń wzmacniających plecy nie znająć przyczyny bólu może ją pogłębić.
2. Jeśli technika będzie zła to kazdym ćwiczeniem możesz pogorszyć stan pleców.
3. Najpierw to idź do lekarza potem myśl o masie.


Pzdro


Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-01-30 00:37:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1056
z lekarzem jw
ze sztanga na bic mozesz ćwiczyć dociskacjac plecy do sciany i wyciagajac troche nogi wyprostowane do przodu.
Nie ważysz nawet 70kg rzeźba ? Raczej masa.

NO PAIN NO GAIN!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 281 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1688
Łapcie SOG'i. Byłem u bardzo dobrego masażysty który się na takich rzeczach zna(bo u lekarza zapewne zaproponują operacje czy coś...jak zwykle) I powiedział mi tak że to może być również spowodowane noszeniem plecaka na jednym ramieniu(a rzeczywiście noszę nagannie na jednym ramieniu i odczuwam tak jak bym był bardziej "zgięty" w ta stronę). Nastawiał mnie na jakieś pozycje kości strzelały najpierw dotknął mój palec nacisnął i bolało a w drugiej ręce nie, potem postrzelał mną i już nie bolało. Powiedział że mam dać sobie spokój z siłownią na co najmniej miesiąc i mam spać albo na boku albo na plecach, NIGDY NA BRZUCHU. Próbuje się tego trzymać ale ciężko mi.

A jak zmienię noszenie plecaka(dosyć ciężkiego) na drugie ramie? Wyprostują się te plecy jakoś? Czy od razu nosić na dwóch ramionach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Możliwe, że masz jakąś wade kręgosłupa lub go przeciążyłeś dość znacznie.
Jeśli dasz plecak na drugie ramie to plecy się NIE wyprostują - pogłębisz jeszcze bardziej problem.

Trzymaj tego co powiedział ci masażysta.

Pzdro

Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-01-30 10:59:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 281 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1688
A mam pytanie bo o to nie pytałem masażysty.

Jak nosić teraz plecak? Na drugim ramieniu(w celu wyprostowania?) czy odrazu na obu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1056
noś na odu.

NO PAIN NO GAIN!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Revirooo przybywaj MASO i SIŁO!

Następny temat

nogi

WHEY premium