SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shotokan

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8933

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
pazik - nie wiem co ty cwiczysz. Nawet jesli cwiczysz karate shotokan z dodatkami to z tego co widze masz tam prawie same dodatki. Ciosy sa sztywne, brak grady. I nie ma dzwigni !!! Sa lamaie wzorowane na dzwigniach ale jest ich tylko pare i sa bardzo baaardzo nierealne. Panowie- wiele lat zycia poswiecilem shotokanowi. Wyznaje zasade ze lepszy rydz nisz nic. Ale jesli masz wybor i jestes jego swiadomy (ja nie wiedzialem jeszcze o innych stylach bo bylem za mlody) to zmien na cos realniejszego. Nie mowie ze karate nie jest realne. Daje ci piekny przeglad technik udezanych w ilosci takiej ze jest tuz tuz za VVD. Ale nie oszukujmy sie jest bardzo duzo styli ktore realnosci bija shotokan o 10 glow. Aczkolwiek lepsze to niz nic i uzywajac tego co sie nauczysz + ruszajac ostro glowa mozna sie wyszkolic.Ale po co tak skoro mozna szybiciej,skutecznij,lepiej gdzie indziej?

Kto na ulicy raz porzadnie nie dostanie - ten sie nigdy wszystkiego porzadnie nie nauczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki Ronowicz.
wiem ze shotokan jest tym stylem z "dolnej polki"
ale w mej miescinie nie ma za duzego wybory(25 km do opola)
mam tu zapasy, i shotokan, a sorry ale jak widze zawody w zapasach to mi sie spac chce...
Nie wiem jak jest z tymi dźwigniami ale jak zdawalem na pomaranczowy pasek to musialem znac 10 dżwigni(wiem ze tego nie ma wymaganiach,ale trener troszeczke je zmienil i tyle)
trener wcesniej trenowal zapasy pozniej jj, moze stad te "odchylenia" od czystego shotokanu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz pod nosem zapasy i cwiczysz Shotokan????
Ja chyba nigdy dzisiejszej mlodziezy nie zrozumie.

Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Naprawde goraco polecam ci te zapasy. Pojdz, nie musisz szkolic sie na zawodnika. CHodzi o to bys nauczyl sie chwytac.Walka wtedy zyskuje inny wymiar, staje sie skutecznijesza i pelniejsza. I nie rezygnoj takze z tego MIXU Shotokan bo to calkiem fajnie z twoich opowiadan wyglada. JAk daje dzwignie i rzuty to to nabiera sensu. Cwicz to i to.

Kto na ulicy raz porzadnie nie dostanie - ten sie nigdy wszystkiego porzadnie nie nauczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak kiedys studiowalem w opolu to pamietam ze byla tam sekcja karate kyokushin, popytaj dobrze moze jeszce jest...

Pozdrawiam
Freestyler
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba tak zrobiem.
zblizaja sie wakacje pojde sobie troche na te zapsy...
z ogladania zawodow w zap. wynioslem tylko tyle ze ludziska sa bardzo sprezysci. szybko sie ruszaja i takie tam.
dzieki za wszysto. postaram sie dostac jakos na te zapasy
Nara
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 305 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27620
mam kumpla ktory trenuje kyokushin 8-9 lat(?)
powiem ci jedno mialem z nim sparing(rekawice bokserskie)
dostal taki lomot,ze wiecej nie chce ze mna sparingow.nie walczylem na 100% mysle ze nawet nie na 70% :)
jedyne co dobrze mu wychodzilo to uniki,ktore polegaly na odskoku ode mnie.fakt,jest szybki.ale to nie wszystko.
nog tez mozna bylo uzywac.ja sie ograniczalem do lowkickow i kopniec na kolana.cwicz co chcesz tylko pozniej sie nie dziw(jak on).

pozdrawiam
Bongo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
A jak długo i co trenujesz?


"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios".

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pazik jesteś leszczem jesli kilku kolesi z forum potrafi zmienic twoje zdanie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pazik nie dodawaj sobie idz na trening do SP na Oś.Kosmonautów i zobaczysz kuku???
Tam przychodza ćwiczący z shotokan od sensei Walkda i innych

prawdziwymi zwycięzcami są ci ,którzy wygrywają pojedynki dnia codziennego!
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jiu-jitsu goshin-ryu w Opolu

Następny temat

Aikido

WHEY premium