SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shane Mosley kontra Fernando Vargas

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2917

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Shane Mosley i Fernando Vargas to nazwiska znane każdemu kibicowi boksu. Znakomici pięściarze, bohaterowie wielu emocjonujący pojedynków. Dziś żaden z nich nie ma mistrzowskiego pasa, jednak ich walka, która odbędzie się 25 lutego w Mandalay Bay w Las Vegas jest najciekawszym wydarzeniem bokserski lutego. Zwycięzca otrzyma prawo walki o tytuł mistrza świata wagi lekkośredniej federacji WBA. Mistrzem tej federacji jest Meksykanin Alejandro Garcia, który w kwietni zmierzy się w unifikacyjnym pojedynku z mistrzem IBF Romanem Karmazinem.


Shane Mosley (41-4, 35 KO) zdobywał tytuły mistrza świata w wadze lekkiej, półśredniej i lekkośredniej. Dwukrotnie pokonał Oscara De La Hoyę. Czterech porażek (na punkty) doznał z rąk dwóch przeciwników: Vernona Forresta i Winky Wrighta.

Fernando Vargas (26-2, 22 KO), w przeciwieństwie do Mosleya niemal od początku kariery występuje w kategorii do 69,9 kg. Był mistrzem świata w latach 1998-2000 i 2001-02. Przegrał dwa razy: z Felixem Trinidadem i Oscarem De La Hoyą, obydwa razy przed czasem.

Prawdopodobnie gala będzie transmitowana przez TVN

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Nie wiem czy wszycy z was widzieli tą walke ale Calvin Brock pokonał Zuriego Lawrenca tak ,że sam myślałem że Lawrenc'owi być może coś sie stało poważnego ale trza przyznać że ten nokaut był imponujący

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Mam nadzieje,ze TVN da rade Bedzie co ogladac!

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Mosley vs Vargas w TVN
Już za tydzień kibiców boksu czeka emocjonujący pojedynek w kategorii lekkośredniej. 25 lutego w Mandalay Bay w Las Vegas do ringu wyjdą Shane Mosley i Fernando Vargas. Zwycięzca otrzyma prawo walki o tytuł mistrza świata wagi lekkośredniej federacji WBA. Mistrzem tej federacji jest Meksykanin Alejandro Garcia, który w kwietniu zmierzy się w unifikacyjnym pojedynku z mistrzem IBF Romanem Karmazinem. Transmisja z Las Vegas rozpocznie się w telewizji TVN w nocy z soboty na niedzielę (25/26 lutego) o godz. 3.00. Powtórka w niedzielę o 12.10.


Shane Mosley i Fernando Vargas to nazwiska znane każdemu kibicowi boksu. Znakomici pięściarze, bohaterowie wielu emocjonujący pojedynków. Dziś żaden z nich nie ma mistrzowskiego pasa, jednak ich walka jest najciekawszym wydarzeniem tego miesiąca.

Shane Mosley (41-4, 35 KO) zdobywał tytuły mistrza świata w wadze lekkiej, półśredniej i lekkośredniej. Dwukrotnie pokonał Oscara De La Hoyę. Pierwszy raz w czerwcu 2000 r. Po jednej z najciekawszych walk tamtego roku Mosley odebrał Oscarowi pas mistrza świata wagi półśredniej zwyciężając przez niejednogłośny werdykt.

Po trzech latach Mosley zwyciężył Oscara De La Hoye jeszcze raz, ale w międzyczasie dwa razy przegrał z Vernonem Forrestem. Szczególnie niekorzystnie zaprezentował się w pierwszej z tych walk, kiedy kilka razy widać było że odczuł uderzenia Forresta.

Zwyciężając drugi raz Oscara, Mosley wywalczył mistrzowski tytuły w wadze lekkośredniej, ale stracił je w walce z Winky Wrightem. Shane nie miał recepty na perfekcyjny, defensywny boks w wykonaniu leworęcznego Wrighta. W rewanżu rozegranym kilka miesięcy później jeszcze raz lepszy był Winky.


Fernando Vargas (26-2, 22 KO), w przeciwieństwie do Mosleya niemal od początku kariery występuje w kategorii do 69,9 kg. Był mistrzem świata w latach 1998-2000 i 2001-02. Swój pierwszy mistrzowski tytuł zdobył nokautując Yory Boya Campasa. Rok później pokonał samego Winky Wrighta. Była to wyrównana walka, a o słuszności werdyktu długo dyskutowano.

Vargas później pokonał Ike'a Quarteya, byłego mistrza świata wagi półśredniej, który wtedy powrócił do boksu po rocznej przerwie od znakomitej, choć nieznacznie przegranej walki z De La Hoyą.

W 2000 r. Vargas zaliczył pierwszą porażkę. Przegrał przez techniczny nokaut z Felixem Trinidadem. Vargas miał wtedy 22 lata, Trinidad - 27. Obaj byli niepokonani. Z tej konfrontacji zwycięsko wyszedł Portorykańczyk, który w sumie aż pięć razy miał Vargasa na deskach.

W 2002 r. Fernando poniósł drugą i jak na razie ostatnia porażkę. Tym razem znokautował go Oscar De La Hoya, a Fernando najadł się wstydu, kiedy test antydopingowy wykazał obecność w jego moczu stanozololu, niedozwolonego sterydu anabolicznego. Bokser został zawieszony na dziewięć miesięcy i ukarany grzywna w wysokości 1000 tys. dolarów.

W ostatnim pojedynku, stoczonym latem ubiegłego roku, Vargas pokonał Hiszpana Javiera Castillejo.

W Las Vegas dojdzie do jeszcze jednej walki mistrzowskiej. Meksykanin Jhonny Gonzales (31-4, 27 KO) będzie bronił pasa WBO w wadze koguciej. Jego przeciwnikiem będzie słynny Mark "Too Sharp" Johnson (44-4, 28 KO), mistrz świata muszej i super muszej w latach 1996-99 i 2003-04.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Za***iście że TVN będzie transmitował tą galę, ja jestem za Mosleyem myślę że jest silnijszym, szybszym, sprawniejszym i lepszym bokserem od Vargasa i postawiłem żę Mosley wygra przez KO znokautuje go ok. 7/8 rundy.

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Odświeżan dla zapominalskich, tą walke napewno warto będzie zobaczyć

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Transmisja zaczyna sie o 4:50.Jestem za Vargasem

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
Widziałem już zapowiedź gali w TVN, napewno obejże

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994
Ja Licze ,że Mosley wygra przez KO

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 6323 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19141
ja jestem za Vargasem i myślę że pokona Mosleya

Pozdro

http://www.sfd.pl/temat279968  - Wejdź i przyznaj SOG'a

*** Mafia Ślązaqf ***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Wlasnie zajrzalem do programu TVN na telegazecie - godzina rozpoczecie to 3:00,a na stronie internetowej maja 4:50.Lepiej ustawic budzik na 3:00,bo to roznie z nimi bywa.

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1966 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23192
Grom to w koncu za kim jestes??

Dopóki żyję dopóty walczę,
dopóki walczę dopóty jestem człowiekiem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schematy treningowe BJJ - kondycja, siła

Następny temat

FILMY - WALKA REALNA -> często w parterze!

WHEY premium