SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzucanie palenia - jak można zadbać o psychikę?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Jak w temacie, jestem nałogowym palaczem, ale czuję że pół tego co wypalam, to przez to że się nudzę, albo chcę sobie zapalić, ale nie ciągnie mnie.

Chcę rzucić ten ochydny nałóg teraz na wyjeździe, bo będę przez 10dni odcięty od palaczy (w domu wszyscy jarają) i myślę że to będzie najlepszy okres, bo do tego wakacje - więc nie będzie mnie co miało stresować.

Próbowałem już rzucać, tylko problemem zawsze była psychika, potrafiłem nie palić 5-7dni, organizm aż tak się nie domagał, ale po prostu miałem na to ochotę.

Moje pytanie - czy jest coś, jakieś suplementy itp. które pomogą mi wytrzymać psychicznie ? Czy raczej sam muszę sobie z tym poradzić w całości?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
zawsze jak ograniczałem czy próbowałem rzucić (chociaż nie byłem przekonany ze tego chcę, dlatego pewnie się nie udało) najbardziej pomagały właśnie gumy + gryzienie wykałaczki xD wyglądałem jak cwaniaki z filmów z lat 80' no ale pomagało ^^.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Dobre opinie zbiera książka "Łatwy sposób na rzucenie palenia" (wpisz w google i masz od razu pdf) Myślę, że może dać Ci dodatkowe wsparcie i akurat coś do poczytania na wyjazd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
kup elektrycznego cygarka sobie znajomi maja i nie pala juz tych smierdzacych papieroskow i sa zadowoleni koszty mniejsze duzo i samopoczucue

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Już próbowałem z elektronicznym... po miesiącu zaczął mnie ostro wkur*iać xD. To jednak nie to samo... próbowałem już sposobu ograniczania codziennie po 1 aż doszedłem do 15-20% tego co zwykle wypalałem, ale też na dłuższą metę poszło się walić jak zaczęła się sesja ;/ także chce rzucić z dnia na dzień i nic nie palić ;]

Dzięki B-Real, na pewno zerknę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Zastępowanie zwykłych papierosów elektrycznymi to nie jest rzucanie palenia. Może nie śmierdzą, ale tak samo szkodzą. Najlepsza jest silna wola i motywacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Tzn. tak samo nie szkodzą bo w e-papierosach masz czystą nikotynę praktycznie, a to substancje smoliste szkodzą itd. ;] nie bez powodu niektórzy sportowcy używają nikotyny (w plastrach) :) były badania po prostu że niektórzy mieli po tym efekty :D ale to inny temat ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10942 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24714
to musisz sam jakos sie nastawic psychicznie i juz sprobowac nie myslec o tym ale ciezko jest jak sie przebywa w gronie osob placych

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
No właśnie jadę z dziewczyną na wakacje a ona nie pali - nawet ją to denerwuje, to łatwiej mi będzie wytrzymać te pierwsze najgorsze dni. A tak to miałbym hajs na suple ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Elektroniczne na pewno są mniej szkodliwe, ale to nie znaczy, że wcale.Najlepiej zerwać całkowicie z nałogiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 940 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20203
Kup sobie NiQuitin, wujek dzięki temu rzucił palenie, a palił przez 25 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 693 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7218
Hehe :) ale niquitin to mi pomoże przez pierwsze dni raczej jeżeli chodzi o nałóg "fizyczny".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biegunka.

Następny temat

strzelające kolana

WHEY premium