SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzeźba do wakacji

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2357

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
Płeć : mężczyzna

Wiek : 18

Waga : 75

Wzrost : 186

Cel treningowy : rzeźba, większa masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni : 6 miesięcy z przerwami

Uprawiane inne sporty :

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga, atlas, sztangielki

Dieta :

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy : żadne


Witam, otóż w sprawach siłowni jestem zielony, naprawdę próbowałem oglądać różne filmy na youtube, czytałem poradniki jak łączyć partie mięśniowe, próbowałem ale uznałem że nie dam rady znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania więc piszę tutaj.
Otóż chciałbym się przede wszystkim dowiedzieć czy dam radę w ciągu 4 miesięcy zbudować rzeźbę, ogólnie to jestem średnio zbudowany, obwód bioder wynosi około 93, a klatki 96.
Chciałbym zbudować rzeźbę powiedzmy nie taką jak widzę na okładkach itd, ale chociaż zbliżoną, żebym nie miał żadnego zwisającego tłuszczu, i w miarę proporcjonalną, umieśniona sylwetkę.
Czasu na trening mam dość sporo, jestem w stanie poświęcić 1,5-2h dziennie, ale słyszałem że wystarczy mi 3-4 dni treningu w tyg.
Czy możliwe jest jednoczesne spalenie tkanki tłuszczowej oraz nabranie masy mięsniowej?
Nigdy nie ćwiczyłem regularnie więcej niż 3-4 tygodnie
Proszę o rady, o pomoc w dobraniu ćwiczeń, ile ćwiczeń przypada na daną partię mięśniową.
Pierwszy raz decyduje się na szukaniu pomocy na forach, czy to w ogóle możliwe zbudować taką sylwetkę?

Dodam jeszcze że mam możliwość korzystania z orbitreka, czy mogę biegać na nim codziennie bez utraty mięśmi?



Zmieniony przez - Firsttimer w dniu 2016-02-08 19:27:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745
Da się swoje racje przekazywać w sposób rzeczowy i kulturalny bez pojazdów osobistych. Jak masz ochotę na wycieczki osobiste masz od tego PW.
0,7g/kmc ciała to zdecydowanie za mało nawet WHO zaleca więcej dla osoby nieaktywnej fizycznie ale to nie dyskusja na teraz.
Dyskusja ma być na odpowiednim poziomie merytorycznym ale i kulturalna.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22611 Napisanych postów 11146 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356272
Albo rzeźba albo masa mięśniowa. Musisz wybrać.
Jeżeli przy wzroście 186 cm ważysz 75 kg, to rzeźbić prawdopodobnie nie bardzo jest w czym, ale to będzie wiadomo jeżeli podrzucisz jakieś zdjęcie poglądowe.
Tak czy inaczej Tobie potrzebna jest przede wszystkim dobra dieta, bo bez tego to trening nic nie da. 90% pracy nad sylwetką robi się w kuchni.
Odwiedź dział odżywianie, poczytaj tam podwieszone tematy, ułóż dietę a potem wróć tutaj i przeczytaj temat "pierwszy rok treningów".

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Dobrze prawi. Polać mu! Mięśnie nie rosną bez odpowiedniej diety. Podobnie z tłuszczem - nie zmaleje bez odpowiedniego żywienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
Dietę mam raczej dobrą, staram się codziennie rano zjeść coś by nie być naczczo nawet gdy nie mam czasu by ćwiczyć, jem głównie jajka, jogurty naturalne, piersi kurczaka, brązowy ryż.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
Wracając, jest to możliwe by w 4 miesiące nabrać masy mięśniowej a później zrobić rzeźbę?
Co do masy na rzeźbę, nie chce po prostu żeby tłuszcz ze mnie zwisał, czy przy treningu na masę / siłowym i dodając do tego aeroby dam radę jakoś osiągnąć to co chccę?


Zmieniony przez - Firsttimer w dniu 2016-02-08 19:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Napisz co wczoraj lub dziś jadłeś. Przez 4 miesiące może 4 kg zrobisz, ale to przy maksymalnej diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
rano jajecznica z 5 jajek, w szkole na przerwie zwykłą bułkę z szynką, na obiad (14) ryż i kurczak, o 16,30 około zjadłem jeszcze 2 jajka sadzone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
czyli zapomnij o masie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
Ehh, to co mam robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 65
W jakim czasie mogę wgl coś osiągnąć? Nie chcę zaraz jakieś ultra-rozbudowanego ciała, chcę po prostu zwiększyć szerokość klatki piersiowej i jakoś wyglądać, bo narazie to klatka jest prawie równa obwodowi bioder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Iść tu: https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
Poczytać, policzyć, ułożyć dietę, dać do oceny. Później jeść i ćwiczyć. W takiej kolejności.

Ja dla przykładu dziś jadłem.

1) 100g owsianki + krewetki z jajkiem + oliwa z oliwek + warzywa
2) 100g ryżu + kotlety z baraniny + warzywa
Trening
3) Ryż 100g + kotlety z baraniony
4) Makaron 150g z sosem z wołowiną + łosoś z piekarnika + warzywa
5) Teraz jem musli z jogurtem greckim + WPC + tran + orzechy włoskie
6) Na kolację zjem twaróg + tran.

Mam zero widocznego tłuszczu na brzuchu. Taka dieta, na utrzymanie +25kg zrobionych mięśni.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Regeneracja i ilość treningów

WHEY premium