SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rugby

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 11234

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
co do suplementacji to zalaży jaki masz cel, napisz o co chodzi :) na czym Ci zależy, generalnie najtańsza i najbardziej podstawowy zestaw to elektrolit + carbo, a reszta w zależnosci od potrzeb.
PO długich biegach,mocnych interwałach,ciężkich treningach BCAA/carbo/gluta/aminokwasy
PRZED kofeina/tauryna/guarana/stacki witaminowe
PODCZAS uzupełnienie elekrtolitów


i w różnych okresach inne dodatkowe w zimie kreatyna itp.
odradzam NO-boosterów bo nie da sie po nich biegać :(


a tak btw. dlaczego nasze nicki są fioletowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 418 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15927
Basterek o jakiej ogolnej wydolności mi piszesz......?
Trening rugby to wysiłek o zmiennej intensywnosci
Takiej intensywności najbardziej odpowiada HIIT. W treningu rugby masz przyspieszenia, marsze, truchty , pauzy i sprinty.
Moc, sila ,szybkość i wytrzymalosc to podstawa.Trenujesz ćwiczenia typowe dla ciężarowców, glówne ćwiczenia siłowe, sprinty, plyometrię i HIIT. Nie wytrzymalosc , którą masz na mysli , tą którą wyrobisz biegając po lesie .Takie biegi wplywaja pozytywnie na wzmacnianie mieśni i sciegien w obrebie stawu skokowego, nie maja byc intensywne(tzw . "aktywny wypoczynek" )i sa polecane nastepnego dnia po meczu razem z rozciąganiem w celu szybszego usunięcia kwasu mlekowego i maja swoje miejsce. Czy w ciągu meczu biegasz truchtem 60 min ?
Panie...... nie masz pan pojęcia o metodyce treningu. Nie znasz ludzi , którzy pisza w temacie i byłeś agresywny. Popełniasz mnóstwo błębów metodycznych.
Jak można trenować wytrzymalosc po siłowni( chyba nie jestes kulturysta).Co z siłą, moca nad która pracowałęś w tym dniu?.Treningu tych dwóch cech motorycznych( siły i wytrzymałosci) nie wspominam o mocy, łaczyc w tym samym treningu nie mozna. Nalezy je trenowac innego dnia. Czy wiesz co to jest periodyzacja zbiezna , koniugowana? Czytałeś o najbardziej sprawdzającym sie treningu zawodników NFL? Czy myślisz ze rugby tak bardzo sie różni?
Specjalnie dla ciebie kilka informacii linków( niestety polskie strony sa ubogie, czy przekłada sie to na wynik naszych druzyn?):

Interval Training For Anaerobic Fitness


Clearly, forwards need to develop good anaerobic fitness, specifically targeting the glycolytic system. The best way to train this system is through interval training, making sure that work periods are sufficiently long (20-40 seconds) and rest periods long enough to allow athletes to repeat the work but not recover completely (40-90s). A good example would be 10 x 200m fast running, with 60s rest.

However, as forwards tend to perform more high-intensity "physical work" than running, performing intervals on a rowing machine might be a better (ex: more sport-specific) choice; for example, 5 sets of 4 x 200m fast rowing, with 30s rest between reps and 2 minutes between sets.

Even more specific to the demands of match play would be interval workouts that combine "physical work" with running. This would prepare players to work intensively and make appropriate transitions between upper body/trunk strength tasks and running.

Players could work in pairs to push or wrestle with each other and then run a fixed distance, with the combination of push/wrestle and run counting as one interval rep; for example, 20 x 5s of push/wrestle + 50m shuttle run, with 30s rest between reps. This kind of workout would provide a close match of both the energy system and physical task demands of forwards match play.

Backs, by contrast, need high anaerobic power, targeting the PCr energy system. Interval training is also a very effective route to PCr fitness, but the work intensity must be higher and the rest periods longer than with intervals targeting the glycolytic energy system; 5-8s reps and rest periods lasting a minimum of 60s would be highly appropriate, ex: 10 x 50m sprints with 90s recovery.

For backs, this sprinting workout would be highly sport-specific, reflecting the amount of high-intensity running they perform in matches.

http://www.pponline.co.uk/encyc/rugby.htm

http://www.bodybuilding.com/fun/bbinfo.php?page=Rugby

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=2152291&highlight=hiit rugby

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?p=40769481

http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=790165&highlight=hiit rugby

Nie rób chlopie ludziom nadziei. Jeżeli masz faktycznie trening pod reka wrzuc go! Wymienimy swoje uwagi w ogólnorozwojowce. Przedstaw mi propozycje periodyzacji, a ja przedstawie Ci swoja. Mam nadzieję, że nie napiszesz , że ciężary wzrastają i uzywasz ćwiczen izolowanych i po siłowni przed bieganiem pijesz carbo.Zadaj sobie teraz basterek pytanie : dlaczego czlowiek potrafi byc w pewnych momentach zlosliwy i co nim kieruje. Chlopie nie znasz mnie, a chciałes byc cwany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7964
tazoo ja nie slyszalem o treningu tych zawodnikow z nfl..moze nam pomozesz??mi chodzi o sumplementacje do wzrostu czystej(suchej)masy,sily i zeby jak najm,niej stracic przy tym z szybkosci..i mozna wlasnie rozpisac taki trening gdzie bedzie to uwzglednione..panowie i wymieniamy zdania a nie klucimy sie..jak mowi jedno z rugbowych przyslowi:W KUPIE SILA!!!&amp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7964
mysle ze tazoo masz racje z tym ze ubogosc naszych stron internetowych przeklada sie na slabe wyniki w sporcie poniewaz trenerzy czy sami zawodnicy nie maja skad czerpac jakis nowinek czy podpowiedzi a konsultacji gdzie przyjezdzaja jacys trenerzy z zagranicy i pokazuje nowosci jest strasznie malo i w tym upatruje miedzy innymi slabe osiagniecia rugby w polsce..najlepszym przykladem jest nowy trener reprezentacji 15 pan Putra ktory fachu nauczyl sie we francji i teraz widzac efekty..ksiazki z opisywaniem treningow sa z roku 1970 a od tego czasu duzo sie zmienilo..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7964
i jak zawsze w takich postach wychodzi slomiany zapal;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
Napisałem jak ja trenowałem, teraz mam przerwę bo pechowa kontuzja kolana mnie dopoadła.
Przez wszystkie lata jakie spędziłem w jednym z Krakowskich klubów tak się robiło. Widzisz, nie jestem ani złośliwy ani specjalnie wredny dla Ciebie.
I jeszcze raz powtarzam że aeroby czyli w lekkiej "rozbieganie" to za***iście ważna rzecz bo dzieki nim. Zrozum że HIIT nie załatwi niczego. Właściwszym słowem były by tu INTERWAŁY. Jeżeli chodzi o periodyzacje cało roczną, to już napisałem: zima to ciężka praca na siłowni, koniec zimy i początek wiosny to trochę siłowni i dużo przemieniania siły statycznej w dynamiczną, potem przychodzi sezon i trenuje się mocno razem z drużyną żeby się zgrać i polecałbym tu trenwanie z drużyną + wspomniana TABATA raz w tygodniu + co drugi dzien brzuch,kark,grzbiet, wakacje to czas siłowni i dużo biegania,(+ przygotowanie do obozu), sezon jesienny to znowu kolejne treningi 3-4razy w tyg. z drużyną, i przychodzi zima i zabawę zaczynamy od początku.


ps. niedynamiczne, ale ciężkie siłowe ćwiczenie jest niepolecane ponieważ "zabija" szybkość, czekam na odpowiedź ;)

ps2.
TRUCHT - najłagodniejsza forma biegu. Podczas truchtu odpoczywasz aktywnie: biegniesz bardzo wolno, nie angażując zbytnio serca. Tętno powinno wynosić 60-70% tętna maksymalnego (tętno maksymalne oblicza się ze wzoru: Tmax = 220 - wiek). Zalecany wszystkim początkującym, ale stosowany przez wyczynowców po wyczerpujących treningach.

KROS - bieg w terenie urozmaiconym (pagórkowatym). Kros wzmacnia siłę nóg i poprawia technikę biegu, ale poprzez ciągłe zmiany rytmu biegu buduje też psychikę. Dla serca i płuc stanowi przymiarkę do pracy na wyższych obrotach.

i powiedz mi że takie rzeczy jak kros nie jest ważny dla rugbisty - budowanie mocnej psychiki, budowanie woli walki najpierw z pagórkiem a potem z samym sobą, to jest potrzebne! a przy okazji wzmacnia siłę nóg i technikę biegu! I co naprawdę jest przydatne w offsezonie to to "Dla serca i płuc stanowi przymiarkę do pracy na wyższych obrotach. "

a trucht? Zalecany wszystkim początkującym, ale stosowany przez wyczynowców po wyczerpujących treningach.

może powiedz nam, pochwal się do czego doszedłeś w rugby, jeżeli masz lepsze wyniki to ja spasuje, pewnie lepiej trenowałeś, POZDRO

Zmieniony przez - basterek w dniu 2007-05-16 07:20:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1243
tazoo linki, ktore podales sa swietne, dzieki. widze ze znasz sie na rzeczy, grales w rugby ? moze przyblizysz nieco specyfike Twoich treningow zarowno na boisku jak na silowni ? z gory dziekuje

basterek Ty tez cos dorzuc od siebie zebysmy mieli pelniejszy obraz.

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 459 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7964
linki sa super i warto zeby temat sie rozwijal a nie stanol w miejscu z ostatniego posta nic nowego sie nie dowiedzialem..w sumie jest to co w twoim pierwszysm tylko innymi slowami i troche jedziesz na tazoo a nie potrzebnie byscie polaczyli sily a efekt by byl piorunujacy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
Zima (Offseason)

Pon siłka + ćw. plyometryczne/krótkie aeroby
Wt lekkie interwały + gry zespołowe
Śr siłka + ćw. plyometryczne/krótkie aeroby
Czw interwały rugbowe:30m trucht/30m b.szybki bieg/10pompek,przysiadow,brzuszkow,aniołkow
Piąt wolne
Sob lekko siłka
Niedz wycieczka biegowa

Przed sezonem
Pon siłka + ćw. plyometryczne/krótkie aeroby
Wt interwały
Śr siłka + ćw. plyometryczne
Czw interwały
Piat wolne
Sob interwały rugbowe:40m trucht/40m b.szybki bieg/10pompek,przysiadow,brzuszkow,aniołkow
Piąt wolne
Niedz wycieczka biegowa

sezon
3treningi z drużyną
1mecz(rozbieganie po meczu) lub interwały rugbowe
1siłownia na podtrzymanie


pogadałem z dośw. zawodnikami przez ostatni tydzień
i tak wygląda moje spojrzenie na sprawę
o rozpisanie interwałów przydało by się podpytać jakiegoś fizjologa lub trenera atletycznego, ćwiczenia plyometryczne walały się po forum i widziałem pdfa w sieci jakies pol roku temu
co do siłowni to jest wiele szkół, jedne zakładają że ćwiczymy treningami dzielonymi (coś jak trening siłowy) lub coś w rodzaju ACT z powt 5-12

mam w głowie takie ćwiczenia do ACT jak:
żołnierskie wyciskanie
wznosy na kaptury
uginanie na bicepsy
francuskie siedzac
rozpiętki
prostowanie nóg
zginanie nóg
przysiady
przerzucanie półsztangi(skośne brzucha)
podciąganie
prostowniki na rzymskiej ławeczce/dziendobry
+ćwiczenie własne na grupę cofniętą od reszty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10903
interwałów nie rozpisze bo nie chce skiepścić czegoś, nie znam sie na tym,
musimy tu sciagnac jakiegoś znawce z ogólnorozwojówki
pdf'a znalazłem na dysku i wrzuce linka, to są skoki, wyskoki, wieloskoki itp.
siłowy trening w zasadzie rozpisałem
ta pochodna ACT się ciekawie sprawia, warto dorzucić dynamicznie ćwiczenia, jak zarzut,rwanie etc. ale znowu pakujemy się na głęboką wodę bo robi się tak dużo opcji ćwiczenia i każda ma swoje wady i zalety że trzebaby napisać ksiażke, jeżeli bedziecie cierpliwie czekali to może załatwię rozpiske na pare tygodni przed sezonowych interwałów i biegów od studenta 5tego roku awfu z 10letnim starzem na 400 i 800m więc bedzie profesjonalnie!

A wszystko to dla naszego najpiękniejszego i niestety małopopularnego sportu jakim jest rugby!

ps. nie jade po tazoo, mam inne zdanie niż on, sam hiit nic nie załatwi,bo tam niewiele się zmienia a trening atletyczny jest dużo bardziej skomplikowany niż "hiit"(HIIT rozumiem jako HIIT), a interwały to taki profesjonalny środek treningowy który jest znacznie bardziej zróżnicowany niż HIIT

POZDRAWIAM wszystkich udzielajacych się w temacie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rower do 1200zł. ???

Następny temat

Kosz Triki i Zagrywki

WHEY premium