SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozpisanie planu pod poprawę Przysiadu oraz WL

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 352

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 97 Wiek 5 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1752
Cześć, modyfikuję plan treningowy 3 dniowy, wykonuję 3/5 ćwiczeń na treningu i chciałbym poprawić przysiad oraz WL o jakieś 5-10kg a następnie przeprowadzić redukcję do wakacji aby zrzucić około 20kg bo mam sporo nadwagi (około 30% BF).
Aktualny plan:
Pn:
-WL klasyczne
-MC klasyczny
-Landmine Press
-Podciąganie bez ciężaru
-5/10 minut cardio

Śr:
-Zarzut i podrzut z hantlem/Sztangą
-Wiosłowanie sztangą/Hantlą klasyczne
-Dipy z ciężarem
-Biceps
-Przedramię
-Łydki

Pt:
-OHP
-Przysiad klasyczny
-Tył ud
-Wiosłowanie do klatki piersiowej (zwykle na maszynie siedząc)
-5/10 minut cardio

Doszedłem do wyniku takim planem: Przysiad: 1x171kg, WL: 1x135kg oraz MC: 1x201kg. Waga 92kg, wzrost 173cm, wiek 24.

Zastanawiam się teraz czy nie wymienić w tym planie treningowym Przysiadu/WL oraz MC na jakieś lżejsze odpowiedniki typu: MC na trap barze, szrugsy, Wyciskanie sztangielek/sztangi na skosie oraz fronty lub przysiady na smithcie, wypychanie na suwnicy.
Oraz dodatkowo wprowadzić co drugi tydzień treningi typowo pod dane ćwiczenie typu: WL + Wiosłowanie + 1/2 lekkie akcesoria. Przysiad + Tył ud + lekkie 1/2 akcesoria. MC + (Nie wiem jakie ćwiczenie wprowadzić antagonistyczne) + 1/2 akcesoria.

Myślę o takim rozwiązaniu bo jak zrobię np 6 serii wyciskania stojąc i przysiadów + do tego 3/4 serie rozgrzewki to już nie mam siły robić reszty ćwiczeń, oczywiście nie robię tych ćwiczeń na maksa tylko np raz robię mocniej OHP a raz przysiad.

Co o tym sądzicie jak rozpisać plan aby miał ręce i nogi ? Chcę jeszcze przez 1/2 miesiące dorzucić trochę głównie na WL aby przekroczyć dla mnie te magiczne 140kg oraz przysiad aby już było pond 180kg na sztandze i wtedy rozpocząć redukcję aby zrzucić zbędne kilogramy.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przesiadka z planu FBW na Push,Pull,Legs

Następny temat

[blog] cel 150 kg w WL i pierwszy cykl?

WHEY premium