SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozbite udo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
W piatek (dzisiaj jest niedziela ;) ) bylem na treningu (KK). Zebralem z 5-6 BARDZO mocnych low-kickow na lewa noge (bez ochraniaczy). Juz na treningu koncowka miesnia (nie jestem zpecjalista od anatomii) tuz nad kolanem dosc mocno spuchla. W sobote obrzek objal kolano. Teraz wyglada to delikatnie mowiac nieciekawie. Opuchlizna jest duuuza. Bol czuje kiedy naprezam miesien, ale boje sie to robic, bo wszedzie praktycznie jest wysiek (na skutek tego dziwne uczucie przy zginaniu kolana). Jesli ktos mial taki przypadek to moglby poionstruowac mnie co z tym "fantem" zrobic? (Robie oklady z lodu i uzywam masci Arcalen). Aha - wykluczam inny uraz niz stluczenie miesnia.

Troche sie martwie, bo nigdy tak bardzo nie oberwalem. I po ostatnich powaznych kontuzjach mam mala fobie ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16
Dodam tu, że pisząc "krwiak" mam na myśli głęboko połozony wylew krwi do mięśnia. Na powierzchni nie widać zasinienia w żadnym miejscu. Dolna część mięsnia jednak jest nieco spuchnięta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 239 Wiek 51 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1634
to dobrze, okladaj lodem a jutro biegnij do lekarza, najlepiej ortopedy,niech to koniecznie obejrzy ...

przez internet nikt sobie jeszcze porzadnie kontuzji nie wyleczyl ...

...Ale w końcu czym jest ból? Tylko reakcją neuronów. Chemicznym fenomenem, który zachodzi w naszym mózgu... doznaniem, iluzją... /M. Piotrowski/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14
Thx ;) Z pewnych wzgledow chcialbym uniknac kontaktu z jakimkolwiek lekarzem, ale to dosc dluga historia. Jeszcze jutro wykorzystam oklady z lodu, a jesli nie pomoze to bede musial udac sie do lekarza...

P.S.
Mial ktos moze taki problem? - Sprawa jest dosc pilna.

Zmieniony przez - Krtekov w dniu 2006-12-17 20:40:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 42 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1131
Nie mialem, ale taka opuchlizna to moze byc jednak cos wiecej niz obity miesien. Poza tym Arcalen nie pomaga za wiela na obrzeki - to lek przede wszystkim na stluczenia z wybroczynami, siniaki i krwiaki.
Standardowo rob oklady z wody z octem (i stosuj na przemienne - nie tylko zimne, ale tez cieple - tak mniej wiecej co godzine zmieniaj temperature okladu) albo kup od razu np. Altacet ICE - jednoczesnie chlodzi i na takie opuchlizny pokontuzyjne jest bardzo dobry (i nie drogi - jakies 15 zeta w aptece - jak nie bedzie w aerozolu to w zelu, albo w tabsach do rozpuszczenia na oklady). Jak nie przejdze po takiej kuracji przez 24h, naparzaj do felczera koniecznie.

Ból to stan umysłu...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Siemka. Ja mialem ostatnio podobny problem tylko ze trenuje mt i tych low'ow bez ochraniacza przyjolem z 30:/. Udo spochniete ale bez krwiaka. Uraz glebokko wewnatrz miesnia. nie moglem zginac nogi ze 2tyg do konca bo mialem takie spiete i bolalo tak ze nie moglem nawet trzymac tarczy. Ogolnie przeszlo po 3 tyg. Reparil jest dobry ale dosyc drogi(20zl). Pewnie z toba bedzie podobnie. Przeszlo mi dop. jak zrobilem z tydzien przerwy. Mozliwe ze USG bedzie konieczne takze lepiej isc do lekarza. pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
LIOTON 1000 - 4 razy dziennie
przez pierwszy tydzień staraj się używać tylko tego żelu i nie próbuj na siłę rozciągać mięśnia ani zbytnio go forsować
gdy opuchlizna zejdzie całkiem dobrym znakiem będzie gdy pojawi się mega siniak ...jeśli się nie pojawi to zanczy że robi się zakrzep i radzę udać się do masażysty/ki ...po ok 1 tygodniu ...dobra jest też sauna ale dopiero ok 1 tyg. po uderzeniu ....

wszystko z własnego doświadczenia popartego wskazaniami profesjonalnej masażysktki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
Krtekov - I jak tam udo??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 548 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7809
Ja trafiłem kiedyś kumpla kolanem w łokieć na treningu(trafił mnie tym łokciem troche nad rzepką). Za dwa dni od treningu(dziwne z resztą że dopiero wtedy) jak się obudziłem nie mogłem wyprostować nogi. Ortopeda stwierdził że to przeciążenie kolana i przepisał mi maść viprosal. Kazał smarować i nie forsować nogi do nowego roku. Teraz siedzie w chacie i***** mnie strzela że nie moge iść na trening.

Zmieniony przez - Radziollo w dniu 2006-12-20 13:59:07

http://www.sfd.pl/temat287876/ No Limits Toruń
MMA/Vale tudo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4782
hehe, przejdzie samo ;] ja zawsze smaruje najpierw altacetem, naprawde duzo pomoga, i robie naprzemiennie z altacetem naprade zimne oklady. naprawde dziala ;]

a co do tego czy to jest cos powazniejszego, imho trudno zrobic cos powaznego uderzajac low kickami

-_-'

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 1775 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28109
HiddenFace - trudno powiadasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 548 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7809
HiddenFace widać że nigdy nie przyjąłeś kilku porządnych lowów na noge.
Trudno coś zrobić ??
Można tylko obić tak noge że nie możesz chodzić. Mogą ci pójść wiązadła w kolanach i wogóle śmieszne stwierdzenie. Chociażby co crocop zrobił joshidzie (nie wiem jak to się pisze ) kilkoma lowami. Złamał mu kość udową i pozrywał wiązadła.

http://www.sfd.pl/temat287876/ No Limits Toruń
MMA/Vale tudo

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie w Gorzowie Wlkp trenowac Muay thai

Następny temat

siłownia pod MT. Prośba o ocene !!!!!

WHEY premium