SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja przy minimalnych spadkach masy mięśniowej

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Witam

Chciałem zredukować chociaż z 5cm w pasie przy jak najmniejszym spadku masy mięśniowej i zrobić to w miarę szybko ale nigdy jako takiej redukcji nie robiłem i dlatego mam kilka pytań do osób bardziej doświadczonych:

1.Jaki trening będzie najlepszy??Czy może to być FBW??Ile razy w tygodniu trenować??
2.Czy dołożyć jakieś bieganie/interwały czy może coś innego??Ile razy w tygodniu??






Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 103kg

Wzrost: 192cm

Cel treningowy: redukcja tkanki tłuszczowej z minimalnym/zerowym spadkiem masy mięśniowej

Staż treningowy na słowni: 3

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): W środy full osprzęt
W inne dni:ławka,wyciąg górny i dolny,gryf długi,gryf krótki,gryf łamany,hantle,pas


Dieta: 5-6 posiłków staram się trzymać zasad diety carb cycling

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2010-05-03 23:17:37

Kto pyta, nie błądzi

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie co lepiej zrobić lub inaczej co ma większą wartość i jest ważniejsze przy redukcji: trening czy HIIT??Co lepiej zrobić jeśli miałbym wybierać?

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
FBW 3x w tyg (Skrocony)

do tego odpowiednia dieta i jakies aeroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
A nie lepsze beda interwaly?? Bo czytalem gdzies na forum ,ze aeroby nie za bardzo wspomagaja spalanie tkanki tluszczowej a jeszcze gdzies indziej na forum ,ze 20 min interwalow daje ten sam efekt co 50 min aerobow.

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 189 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3139
lepsze będą :P tzn jeszcze zależy od człowieka, ale raczej lepsze. Ja po każdej sesji interwałów notuje spadek wagi :D (na nastepny dzień)

;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Czy moze to wygladac tak:

Pon-wolne
Wt-wolne
Sr-trening FBW + interwaly po
czw-wolny
pt-trening FBW + interwaly po
sob-wolny
nd-trening FBW + interwaly po

W pon i wt nie trenuje bo wtedy dojezdzam na stancje itp i nie bardzo pozatym jest tutaj gdzie biegac. Ewentualnie moglbym dorzucic w pon/wt skakankę.Moze tak byc?

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
interwaly w dzien nie treningowy

i nie sa one zawsze lepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Jakie przerwy robić między seriami w FBW?? Bo czytalem gdzies ,ze warto zmniejszyc do 30 sek jesli celem jest redukcja.
I na jakim zakresie powtorzen bazowac?? 6-8 bedzie dobre??

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
6-8 git a przerwy takie zeby byla sila na nastepna serie, rytm serca i oddech byly wyrownane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Trening A:

1.Suwnica 2x6-8p
2.Zginanie nóg na przyrządzie leżąc na brzuchu 2x6-8p
3.Martwy Ciąg 2x6-8p
4.Ściąganie górnego wyciągu do karku 2x8-10p
5.Ściąganie drążka górnego wyciągu na prostych rękach stojąc 2x8-10p
6.Wyciskanie na ławce płaskiej 3x6-8p
7.Wyciskanie na barki na maszynie smitha 3x6-8p(I tu pytanie czy` na barki nie lepiej dac wiecej powtorzen mniejszym ciezarem?)
8.Pompki na poręczach 3x6-8p
9.Uginanie ramion siedząc hantle 2x6-8p
10.Brzuszki 3x20p
11.Unoszenie prostych nóg 3x15p

Trening B:

1.Przysiad(mniejszy ciężar ze względu na brak stojaków póki co) 2x10p
2.Zginanie nóg na przyrządzie leżąc na brzuchu 2x6-8p
3.Martwy Ciąg 2x6-8p
4.Ściąganie górnego wyciągu do klaty 2x6-8p
5.Wiosłowanie w opadzie 2x6-8p
6.Wyciskanie na ławce skośnej(skos górny) 3x6-8p
7.Wyciskanie źołnierskie 3x6-8p
8.Prostowanie rąk na wyciągu 8-10p
9.Uginanie ramion z hantlami siedząc 2x6-8p
10.Podciąganie kolan do klatki piersiowej na drążku 3x30p
11.Unoszenie prostych nóg 3x15p

Pon-wolnee
Wt-HIIT
Sr-Trening A
czw-HIIT
pt-Trening B
sob-HIIT
nd-Trening B

Moze byc?? Nie moge robic 2x A bo do silowni z full sprzetem mam dostep tylko w srodę ,a w pon i wt nie mam dostepu do zadnego sprzetu do cwiczen.

Kto pyta, nie błądzi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
za duzo tego

zostaw ~5 cwiczen podstawowcyh na kazda partie po 1 i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 690 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18859
Czyli inaczej mowiac mniej na plecy tak?? No ale jak zrobie 2 serie na plecy x 3 dni to mam 6 serii a to przeciez jest nic na plecy.

I jeszcze jedno czy w dni w których nie mam możliwości biegać mogę zrobić trening aerobowy w którym będzie skakanka,jazda na rowerku stacjonarnym itp.?? Ile powinien trwać?? 40-60min??

Zmieniony przez - GhostRecon w dniu 2010-05-06 14:54:27

Kto pyta, nie błądzi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny - na 8 tygodni - próba siły :)

Następny temat

masa do oceny [ektomorfik]

WHEY premium