SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja po rekonstrukcji ACL

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1275

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 32
Witam,
Mam 23 lata i zrekonstruowane ACL w obu kolanach, prawe rok temu(usunieto łąkotke ), lewe w lipcu- piłka i bo sport to zdrowie. Zgodnie z zaleceniami doktora ( przy okazji Kapica-lekarz sportowy koszykarek AZS Gorzów Wielkopolski, polecam) silowe na noge lewa bede mogł zacząć dopiero jakoś w listopadzie, a teraz ogolnie w 4 miesiącu ma być przerwa rehabilitacyjna.

Przed operacja staralem sie cwiczyc 2 razy w tyg.
Miałem do konca sierpnia szpitalna rehabilitacje i robilem trening wytrzymałościowy na górne partie oraz izometrie i skłony na brzuch.(Pewno urwiecie mi leb ale na atlasie wyciskalem pod koniec na siedzaco do przodu 25kg x 70 powt w serii ). Wrzesien była przerwa.
Dla zdrowia przydaloby sie schudnac :> i to nie tyle wizualnie co faktycznie na wadze , zeby odciazyc kolana. Przy wyjsciu ze szpitala mialem 83kg a teraz dobilem do 90 przy wzroscie 183cm. Satysfakcja bedzie gdy zrobie 80 kilo.

I teraz tak, przegladam forum areoby, TBW itd ... tylko wszedzie dołóż nogi... a co gdy nie można robić NIC nogami co siada na kolana, albo są cholernie w najbliższym czasie niesprawne? Ma ktoś propozycję cwiczen areobowych nieobciażających kolan?
Z doswiadczen z poprzedniego roku wiem, że siłowy na nogi najlatwije było mi zacząć od rowera bo miesień 4-głowy robi się tak słąby, że ćwiczenia siłowe sprawiaja dosłownie ból. Najlepiej byłoby kupić własny sprzęt. Co sądzicie o takim "czymś"

http://allegro.pl/mini-trimer-rower-treningowy-rowerek-rehab-f-i1259949345.html

Jest sens kupować cos takiego ?:> mieszkam na stancji i pokoj ma az 12m^2 :D

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 23

Waga: 90

Wzrost: 183

Cel treningowy: Spadek wagi

Staż treningowy na słowni: 2lata

Uprawiane inne sporty: brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Siłownia na uczelni bez areobów. Siłownia na karnet z areobami.

Dieta: Ograniczenie weglowodanow. Białkowa kolacja. Sam przygotowuje posilki-bez tluszczu, wiekszosc gotowane, warzywa + drób.

Przeciwskaznania medyczne: Stan po rekonstrukcji ACL obu kolan

Zażywane suplementy: L-karnityna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

fbw na redukcje do oceny

Następny temat

Klatka - opinie/porady

WHEY premium