SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja- kilka pytań.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1095

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1609
Witam.
Mam 22 lata, 195 cm wzrostu i ważę 110 kg.
Z wyliczeń zapotrzebowania kalorycznego wyszło mi 3100 kcal, korzystałem ze wzoru zamieszczonego w którymś z tematów.
Przeczytałem zamieszczone podwieszone tematy w dziale odżywianie i postanowiłem sobie spróbować ułożyć dietę, ze znalezionych informacji ustaliłem sobie że będę spożywał 5 posiłków dziennie. Na forum znalazłem też podpowiedzi jakie makroskładniki mają znajdować się w poszczególnych posiłkach biorąc pod uwagę np. porę treningu.
Nie znalazłem tylko odpowiedzi na takie pytania:
1. Jak podzielić kalorie w ciągu dnia, w którym posiłku ma być ile?
2. Jakie proporcje makroskładników zastosować na kilogram masy ciała?
Dodam że moim celem jest zrzucenie około 10-15 zbędnych kilogramów i poprawa swojej kondycji.

Z góry dziękuję za pomoc!!! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 313 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6877
1. Najlepiej po tyle samo na każdy posiłek chociaż nie ma to i tak większego znaczenia więc rozdziel sobie to tak jak Ci będzie pasować, w posiłku po treningowym możesz jedynie wrzucić więcej węglowodanów niż w pozostałych posiłkach i nie dokładać do tego posiłku tłuszczy.
2. Białko 2g/kg Tłuszcz 1g/kg, reszta zapotrzebowania - węglowodany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Skorzystaj z tematów podwieszonych tz. wylicz zapotrzebowanie: https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html a następnie po obliczeniu ułóż jadłospis wrzucając go w takiej formie :https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html . Następnie wrzucisz zrzut i Ci doradzimy co źle np. jest.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie na mase.

Następny temat

Rozkład posiłków a trening

WHEY premium