SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja + kilka pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1982

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

19

Płeć

Mężczyna

Cel

Redukcja

Waga

111

Wzrost

190

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

20% +

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Prawie 0 aktywność

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

2 lata , dostęp do profesjonalnej siłowni, fbw 3x

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Ifym masa

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

kreatyna,cytrulina,ashwaganda,vitaminy,wpc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
Witam kilka pytań odnoście redukcji i treningu:
Redukcja 111 kg , 190 cm , 19 lat, 2 lata stażu
Przez prawie 2 lata leciałem jednym system treningowym było to fbw zakresy powtórzeń w ciężkich bojach 5x5 , w innych 3x8

1. Makro Taki rozkład makro będzie ok? 2990 kcal 200 b 110 t 300 ww
2. Trening Co z treningiem bardzo fajny mi sie trenuje na małej ilości powtórzeń i chciałem jeszcze na redukcje zostawić ten fbw tylko zwiększyć intensywność żeby wyrabiać się w 60 min. Ale też mam gdzieś myśl w głowie że jeśli zmienie trening na inny i na większa ilość powtórzeń moje ciało może pozytywnie na to zareagować ale czy opłaca się to robić na redukcji czy może dopiero za 3 miesiące na rekompozycij ?
3. Cardio. Chciałem rozplanować to tak 1 tydzień 0 cardio , 2 tydzień 3 x 5 min, 3 tydzień 3 x 10 min po treningu bieżnia i tak progresować 5 min co tydzień. Czy takie cardio będzie ok ? I na jakim pulsie to cardio?
4. Cheat Meal/Cheat Day Cheat meal czy cheat day ? Co jaki czas robić co tydzień czy dwa ? Jeśli cheat meal to zjadam normalnie zapotrzebowanie + cheat meal ? Jak cheat day jem co chcę w jeden dzień ?
5.Ucinanie kalorii Ucinać jak zobaczę zastój co tydzień/dwa z czego ucinać z tłuszczu / węgli ?
6. Rekompozycja Przypuśćmy kończe redukcje na 2400 kcal + 3 x 60 min cardio jak zacząć rekompozycje dodawać co tydzień 100 kcal + schodzić kilka min z cardio ?

To chyba wszystko ;D
Jeśli ktoś odpowie będę spełniony z góry dziękuje :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Aeroby mogą skutecznie pomóc w zbudowaniu bazy wydolnościowej. Na chwilę obecną nie ma możliwości abyś utrzymał odpowiednie tempo w strefie beztlenowej, zwyczajnie nie ma szans biorąc pod uwagę Twoją masę ciała i poziom wytrenowania. Możesz na początku sobie dodać pływanie umiarkowanym tempem czy jakiś trucht - najlepiej wymieszać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Cardio 3 razy po 5 min ? To się nie opłaca bierZni uruchamiać , na rozgrzewkę się więcej robi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
flex1976
Cardio 3 razy po 5 min ? To się nie opłaca bierZni uruchamiać , na rozgrzewkę się więcej robi .


Dałbyś radę poruszyć każdy punkt ?
To co zacząć od 10 min ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 631 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 17483
Ernestom
Witam kilka pytań odnoście redukcji i treningu:
Redukcja 111 kg , 190 cm , 19 lat, 2 lata stażu
Przez prawie 2 lata leciałem jednym system treningowym było to fbw zakresy powtórzeń w ciężkich bojach 5x5 , w innych 3x8

1. Makro Taki rozkład makro będzie ok? 2990 kcal 200 b 110 t 300 ww
2. Trening Co z treningiem bardzo fajny mi sie trenuje na małej ilości powtórzeń i chciałem jeszcze na redukcje zostawić ten fbw tylko zwiększyć intensywność żeby wyrabiać się w 60 min. Ale też mam gdzieś myśl w głowie że jeśli zmienie trening na inny i na większa ilość powtórzeń moje ciało może pozytywnie na to zareagować ale czy opłaca się to robić na redukcji czy może dopiero za 3 miesiące na rekompozycij ?
3. Cardio. Chciałem rozplanować to tak 1 tydzień 0 cardio , 2 tydzień 3 x 5 min, 3 tydzień 3 x 10 min po treningu bieżnia i tak progresować 5 min co tydzień. Czy takie cardio będzie ok ? I na jakim pulsie to cardio?
4. Cheat Meal/Cheat Day Cheat meal czy cheat day ? Co jaki czas robić co tydzień czy dwa ? Jeśli cheat meal to zjadam normalnie zapotrzebowanie + cheat meal ? Jak cheat day jem co chcę w jeden dzień ?
5.Ucinanie kalorii Ucinać jak zobaczę zastój co tydzień/dwa z czego ucinać z tłuszczu / węgli ?
6. Rekompozycja Przypuśćmy kończe redukcje na 2400 kcal + 3 x 60 min cardio jak zacząć rekompozycje dodawać co tydzień 100 kcal + schodzić kilka min z cardio ?

To chyba wszystko ;D
Jeśli ktoś odpowie będę spełniony z góry dziękuje :)



1. makro ok. ale czy kaloryka rowniez no to juz Ty musisz wiedziec na 100% czy dobrze policzyles, bo nikt raczej za Ciebie robic tego nie bedzie
2. trening przy redukcji nie ma wiekszego znaczenia. czy bedziesz robil mniejszy czy wiekszy zakres powtorzen, czy to bedzie fbw, czy split, to nie rodzaj treningu warunkuje Twoj efekt redukcji, a dieta i ogolna aktywnosc fizyczna. oczywiscie, robiac krotsze przerwy miedzy seriami i np. robiac trening obwodowy, o wiele wiecej zuzyjesz energii podczas sesji treningowej, co dodatkowo przelozyc sie na deficyt kaloryczny.
3. zacznij od 25 minut. wg badan jest to czas, w ktorym przy ok. 65-70% Twojego maksymalnego tetna rozpoczyna proces spalania tkanki tluszczowej. a tak naprawde to cardio odchodzi juz dawno do lamusa. sa znacznie skuteczniejsze metody, niz nudne cardio, ktore kradnie nam tyle czasu z zycia. przyjzyj sie treningom metabolicznym, jak trening interwalowy, hiit, czy bardzo fajna tabata. 4-10 minut i sprawa zalatwiona, a Twoj EPOC bedzie w kosmosie, co tylko wyjdzie Ci na dobre.
4. jesli cheat meal to zjadasz go w ramach zapotrzebowania. ale to nie moze tak byc, ze zaczynasz redukcje i juz planujesz czity. fakt, sa one przydatne podczas redukcji, potrafia nie raz popchnac ja na przod przy jakis zastojach, jednak na pewno nie w poczatkowej fazie redukcji. tak wiec odstaw poki co temat cheat'ow i zajmij sie trzymaniem miski od a do z.
5. jesli przyjdzie zastoj w pierwszej kolejnosci zwieksz aktywnosc fizyczna. skroc przerwy miedzy seriami, doloz np. dodatkowy obwod, dodaj kolejna sesje cardio / interwalow w tygodniu, zwieksz czas trwania tego cardio / interwalow - to w pierwszej kolejnosci. dopiero jak aktywnosc bedzie na takim poziomie, ze moga byc problemy z regeneracja, to zostawiamy ten temat i zabieramy sie za diete. i rowniez nie ucinalbym od razu kalorii tylko w pierwszej kolejnosci manipulowal makro w diecie przy tej samej podazy kalorii. co mam na mysli? np. wrzucenie wegli tylko okolo treningowo w dzien treningowy, a np. w dnt do dwoch ostatnich, czy do ostatniego posilku dnia. w ostatniej kolejnosci ucinaj kalorie. klasyka gatunku nakazuje uciac z wegli, ale rownie dobrze mozna z tluszczu - tu nie ma reguly, kwestia doswiadczenia i poznania swojego organizmu na co najlepiej reaguje.
6. ale jaka rekompozycje chcesz robic po redukcji? po redukcji wchodzisz na mase. nie dodawaj stopniowo kalorii, bo to nie ma sensu i stracisz tylko czas. zapomnij o reverse diet. praktycznie z dnia na dzien wejdz na bilans zerowy, posiedz na nim z 2 tygodnie i dopiero stopniowo dodawaj kalorii ponad swoje zero kaloryczne.

mam nadzieje, ze pomoglem. pozdrawiam
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 Jak taki wyszedł Ci z obliczeń to ok.
2 Możesz taki trening zostawić.
3 cardio robisz cały czas a nie 3x5 z tegoo serii się nie robi, o innego interwały, napisz normalnie ze zaczynasz od 15 i co tydzien dodajesz 5 minut
4 zależy jakie restrykcje kaloryczne, bo na początku nawet nie ma co wprowadzać.
5 ja będzie zastój, z czego to zależy jaki obejmiesz początkowy podział czego masz najwięcej
6 od tak w jednym zdaniu się nie da, ja by zaczął od wskoczenia od razu na zerowy bilans.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
anubis84
1 Jak taki wyszedł Ci z obliczeń to ok.
2 Możesz taki trening zostawić.
3 cardio robisz cały czas a nie 3x5 z tegoo serii się nie robi, o innego interwały, napisz normalnie ze zaczynasz od 15 i co tydzien dodajesz 5 minut
4 zależy jakie restrykcje kaloryczne, bo na początku nawet nie ma co wprowadzać.
5 ja będzie zastój, z czego to zależy jaki obejmiesz początkowy podział czego masz najwięcej
6 od tak w jednym zdaniu się nie da, ja by zaczął od wskoczenia od razu na zerowy bilans.


Cardio chodziło mi o 3x w tygodniu po 5 min a nie o serie ;D
Tak chodziło mi o reverse nie o rekompozycje pomyliło mi się czyli jak od razu wyrzucam cardio/interwały i wchodze na 0 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
Okej to jakbym się zdecydował na interwał to jak zacząć i jak progresować ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699675
Przy Twoich gabarytach poczekaj jeszcE z interwałami i zacznij sobie od aerobow .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Wiek 14 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1472
No właśnie kondycja u mnie siadła totalnie + obciążenie stawów.

Tylko jak zacząć aeroby 25 min 3 razy w tygodniu ? I jak potem przejść na interwały ;D ?


Zmieniony przez - Ernestom w dniu 2017-12-19 14:23:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
5 minut cardio to szkoda czasu nawet, na interwały też mało, bo interwał powinien być poprzedzony rozgrzewką i schłodzeniem po treningu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Możesz dać na razie 2*30 minut po treningu siłowym.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oczyszczenie, poprawa pracy jelit

Następny temat

Jak zmniejszyć łydki

WHEY premium