SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - aktualna dieta, co dalej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2969

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Witam ponownie, po prawie 3 miesiącach redukcji :)

Od lutego trochę wziąłem się za siebie, więc pierwszy raz od nigdy zapisałem się na siłownię. Chwilę później wszedłem na dietę redukcyjną, i już prawie 3 miechy się jej trzymam.

Udało mi się pozbyć z organizmu 12 zbędnych kilogramów - z 81,5kg zszedłem do 69,5kg. Teraz waga trochę się zatrzymała, więc pewnie powinienem ścinać kalorie/węgle, albo zwiększać wysiłek - więc proszę o wskazówkę co dalej.

Wstawiam dwa przykładowe dwa dni diety rozpisane - mniej więcej taka, z jaką zaczynałem (i wtedy była zbyt mała - dorzuciłem do niej białka i tłuszczy, teraz, mając 12kg mniej, uznałem, że może być odpowiednia).







Wiem, że płatki Nesvita nie były dobrym wyborem na śniadanie, mimo to zbyt mi zasmakowały, żeby się ich pozbywać z diety :)
Warzywa są losowe, nie przykładam zbyt większej wagi do ich doboru, jakie akurat mam pod ręką, takie jem.
Masło orzechowe dodałem niedawno, uznając, że mam niedobór tłuszczy - własnoręcznie robione z ziemnych, włoskich, kokosa, migdałów, słonecznika, sezamu i oliwy z oliwek - nie wiem, czy nie za dużo go w diecie - ale poza tym nie stosuję kompletnie innych tłuszczy. Do tego 3x dziennie Omega w kapsułkach.

Pytanie brzmi, co dalej? Waga trochę stanęła w miejscu - więc, tak jak pisałem, albo mam słabą dietę, albo zbyt dużo kcal, albo zbyt mało ruchu. Jakby nie patrzeć, aktualna waga powoli zaczyna mnie satysfakcjonować - jednak niby jeszcze zostało trochę fatu na dolnych partiach brzucha.

Może tymczasowo przerwać redukcję, i zacząć masować? Pod fatem nie mam zbyt dużo mięśni, więc nie chcę zbyt anorektycznie wyglądać. Czy docisnąć redukcję do 60-65kg (i co wtedy zmienić w diecie, żeby utrzymać tempo utraty 1kg/tydzień), i wtedy przejść na zerowy bilans, a potem na masę?



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 21

Waga: 69

Wzrost: 178

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 19% - według wagi łazienkowej, IMO raczej koło 16% - mogę być w błędzie

Aktywność w ciągu dnia: Praca siedząca 8h/dziennie

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siłownia - 3x / tydzień - trening obwodowy 45min-60min + aeroby 30 min
Basen - 2x / tydzień - 45min
Aeroby - 2x / tydzień na czczo - 30 min - dopiero je dorzuciłem do planu dnia
6 Weidera - 7x / tydzień


Odżywianie: Obecnie stała dieta redukcyjna (opisana w temacie), z lekkimi zmianami co jakiś czas, bez jakichkolwiek cheatów.

Cel: poprawa estetyki i proporcji

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: W porządku

Preferowane formy aktywności fizycznej: J.W - mogę zwiększyć jeszcze trochę treningi, ale już powoli kończy mi się wolny czas w ciągu dnia :)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Jedynie zielona herbata, BCAA i Omega-3

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie planuję, jest taka możliwość.

Stosowane wcześniej diety: Redukcyjna zbilansowana, od 3 miesięcy

Zmieniony przez - frisko w dniu 2011-05-09 19:40:37

Zmieniony przez - frisko w dniu 2011-05-09 20:42:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1213
Podbijam - pomoże ktoś w podjęciu decyzji? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA DO POPRAWY (dla prawdziwych twardzieli) - wymagający

Następny temat

Mała ilosc białka

WHEY premium