SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Recenzja RACKA z Serii HOME HS12

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2451

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam!
Chciałbym przedstawić recenzję Racka HS12 firmy Kelton.

OBSŁUGA
Ogromne podziękowania za miłą obsługę dla Pani Patrycji, zamawiałem dodatkowo belkę do HS9 aby zwiększyć rozstaw do 120cm i nie było żadnych problemów, szybka realizacja, kontakt doskonały po prostu super obsługa

Dane techniczne RACKA:
Gabaryty 81 cm x 192 cm x 105 cm (długość x wysokość x szerokość)
Waga 50 kg
Testowana wytrzymałość 400 kg
Profil konstrukcyjny 50x50x2 mm
Szerokość podstawy 105 cm
Długość podstawy 81 cm
Regulacja asekuracji i haków na sztangę 14 stopni (pierwszy stopień 30 cm, ostatni 158 cm od podłoża regulacja co 7 cm)
Średnica pręta asekuracyjnego fi 22 mm (pełna rurka)
Grubość blachy haków asekuracyjnych 3 mm i 1 cm

SKŁADANIE
Niestety nie zrobiłem zdjęć kiedy było wszystko w częściach ponieważ aparatu nie było przy składaniu.
W skład zestawu wchodzi:
4 długie belki boczne
4 krótkie belki boczne
3 krótkie belki 95cm (szerokość)
2 haki
2 pręty asekuracyjne
8 zaślepek
Kupa śrubek i nakrętek
Rack jest w całości składany więc składanie jego zajmuje trochę czasu mi to z odpakowaniem zajęło około 90 min.

JAKOŚĆ
Rack jest zrobiony z solidnych profili 50x50 otwory są doskonale zrobione wszystko wchodzi na swoje miejsce, długie belki boczne wchodzą idealnie nie za lekko ale też nie za ciężko, lekkie puknięcie ręką i wchodzą, wszystko super się trzyma bez skręcania. Zastanawia mnie tylko dlaczego boczne ścianki nie są zespawane jak to ma miejsce w Racku z serii Heavy HS7. Jakby były zespawane to nie było by problemów przy skręcaniu a i Rack by był stabilniejszy.
Pręty asekuracyjne ekstra mocne, test 150 kg lekko zrzucone przy przysiadzie to pręty pewnie nie poczuły tego, tylko trochę farby odpadło, pręty i haki nie powinny być raczej malowane, bo farba trochę jednak schodzi.
Haki które są pomalowane dobrze trzymają ciężar jednak trzeba je trochę podgiąć żeby przy założeniu ciężaru nie szły w dół.
Spawy występują w paru miejscach i są zrobione po Keltonowsku czyli z wszystkich 4 stron dokładnie i porządnie.
Klatka jest w miarę stabilna, kiedy założyłem 100 kg na przód z zewnętrznej strony na samej górze tył się lekko uniósł, ale daleko mu do wywalenia.

ĆWICZENIA
W Racku HS12 możemy wygodnie wykonywać takie ćwiczenia jak:
Wyciskania leżąc
Przysiady
MC
Wiosłowanie
W Racku z serii Home nie ma drążka ponieważ jest on niski i raczej drążka nie ma gdzie wrzucić jednak ja postanowiłem podciągać się na gryfie który położę na samą górę i jest w miarę wygodnie, co najmniej lepiej niż przy drążku rozporowym.

PODSUMOWANIE
Rack jest w miarę mały więc do domowych siłowni jest jak znalazł, jest w miarę tani, więc dla osób ćwiczących w samotności jest warty polecenia. Ja nie żałuję wydanych pieniędzy na które się trochę pracowało w wakację
Na koniec parę zdjęć aby zobaczyć jak prezentuje się Rack wstawiony w HS9.















W razie jakichkolwiek pytań czy dodatkowych zdjęć proszę pisać.

POZDRAWIAM

Zmieniony przez - Piter92 w dniu 2010-10-09 20:00:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31255
Kolego czy mógłbyś zrobić test stabilności tego racka tzn. haki na samej górze od wewnętrznej strony i max obciążenie jakie możesz założyć + ewentualnie ciężar ciała Jakbyś jeszcze zrobił z tego jakąś fote to super. Chodzi mi o to czy klatka nie przewraca się przy założonych 200kg do przysiadu. Dzięki i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kiedy będę miał aparat to założę maks obciążenia jakie mi wejdzie i zrobię zdjęcie. tak jak pisałem przy ustawieniu haków tak jak na zdjęciach i daniu 100 kg tył lekko się podniósł na parę minimetrów kiedy się uwiesiłem lekko to klatka nie była taka stabilna z przodu to maks około 150 kg tyle że jak zarzucimy to się wywali.
sprawdzę tak jak chcesz i pstryknę fotkę.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Wczoraj po przeczytaniu posta Vince.vega poszedłem na siłownię. Założyłem na najwyższy poziom 175kg i wszystko było ok

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31255
Dzięki za zainteresowanie. Po sogu chłopaki. To jakbyś Piter mógł to sprawdź jeszcze tak jak pisałem o ile wyjdzie więcej niż to 175 i ile to bezpieczne hehe. Wygląda na to, ze powinno być ok do moich wymagań (max 180, ale będzie więcej ). A co do tych haków to łatwo je podgiąć? Dobrze trzymają po podgięciu? Bo wygląda na to, że nic z tym nie zrobili https://www.sfd.pl/Uwaga_dotycząca_haków_do_racka-t580400.html Pozdro

Zmieniony przez - vince.vega w dniu 2010-11-12 16:44:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nic nie zmienili. trzeba trochę podgiąć i wtedy jest dobrze, ja trochę podgrzewałem haki i młotkiem się nawalało bo inaczej nic się nie da zrobić
edit:
zgodnie z prośbą zrobiłem zdjęcie



190 kg i jak widać stoi, uwiesiłem się i również klatka stabilna.
pzdr

Zmieniony przez - Piter92 w dniu 2010-11-13 19:46:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Ja się zastanawiam pomiędzy HS12 a HS7. W Twojej wersji nie przeszkadza w ćwiczeniu rozstaw poziomów asekuracji? HS 12 jest dużo tańczy ale do 7 można zamontować jeszcze poręcz wyciąg i ma drążek. I teraz pytanie czy taniej nie wyjdzie kupić tych elementów osobno.
W końcu ktoś dał recenzje tego sprzętu- SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dla mnie jest idealnie, czy na przysiady czy na wyciskanie leżąc pręty mogę dobrze ustawić. co do HS7 jest większy, stabilniejszy, wytrzymalszy, spawany, droższy no i ma drążek wszystko zależy od Ciebie co wolisz i jak tam się z budżetem trzymasz. HS7 ma recenzję a jeśli masz pytania do tego to pisz.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 31255
Zayebista robota Piter. Juz wiem co chcialem wiedziec. THX
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32316
Właśnie tu cały czas o ten budżet chodzi %) HS7 jest zdecydowanie za drogi.
Wyszło mi że jak kupię hs12 poręcz drążek wyciąg i te prowadnice do mocowanie to wyjdzie mi niecałe 1000zł. A jak to faktycznie wytrzyma 400kg to więcej mi nie trzeba i pewnie do końca życia nie będzie potrzebne

Jaki masz gryf na tym zdjęciu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
180 cm od Marbo
ja bym wolał kupić wszystko osobno bo na tym drążku na HS7 nie jest tak dobrze się podciągać (dla mnie, po zdjęciach)

Zmieniony przez - Piter92 w dniu 2010-11-14 09:50:25
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Ławeczka

Następny temat

Instrukcja montażu do ławki Heavy Hyperion II

WHEY premium