SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Real Wing Tsun - Klasa Mistrzowska

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18285

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Szanowny urkd nie wiem czy przeczytałeś cały wątek czy może pobieżnie ledwo temat że to klasa mistrzowska etc.
Proszę jednak znajdź oryginalny tekst reklamy RealWingTsun i ustosunkuj się do fragmentu postu który napisałem w tym wątku.

Abyś nie pomylił z zupką i nie tracił czasu na szukanie podaję niniejszy fragment na tacy

Taa, tylko dla instruktorów powiadasz, to proszę odnieś się do tekstu Waszej reklamy oficjalnie drukowanej na łamach bodaj miesięcznika Sztuki Walki

Bez względu na Twój stopień zaawansowania czy przynależność do innych organizacji, możesz poznać wszystkie elementy i sekrety systemu WT. Seria Seminariów Klasy Mistrzowskiej stsrtuje już w listopadzie 2009r. Co miesiąc nauczana będzie kolejna część programu. Przez 3-4 lata uczestnicy seminariów poznają pełny system WT (formy, aplikacje, sekcje chi-sao i chi gerk, drewniany manekin, długi kij, noże motylkowe).

BTW dla mnie bez względu na stopień zaawansowania to jawna przesłanka, iż może przyjść KAŻDY nawet całkiem zielony ... Jakoś nie widzę że reklama jest adresowana TYLKO do instruktorów i asystentów (wg mnie powinno to być czytelne, inaczej początkujący mogą nie nadążyć z tempem prowadzenia zajęć) A poza tym jeśli ktoś już jest instruktorem ....


Tyle w temacie zupki kontra chi sao. Jak dla mnie napisane jest tak by przyszedł KAŻDY - ale chętnie wysłucham jak TY to rozumiesz.

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Witam, zakładając ten temat nie mieliśmy zamiaru robić kogel-mogel, ale dać idee na zmian.
Stuki Walki(SW) to dyscyplina sportowa jak każde współzawodnictwo. Cel jest ten sam, ,,W jak najkrótszym czasie osiągnoć jak najlepszy wynik". Akceptuje jeżeli tego nie wie osoba początkująca, w momencie kiedy, tego nie chce wiedzieć trener (instruktor) powiem w prost ,,ALBO JEST NIEUCZCIWY, ALBO SIĘ NIE NADAJE NA TRENERA".
Imrahil, podał hasło (perfekcja) pojecie względne, od punk,A do punk,B dla każdego będzie inne.
Cynik dał ,,boks w dwa tygodnie" cudownie, ale byłyby: warsztaty, lub wykłady itd.
Lee, porusza wszystko naraz, (z swojego punktu siedzenia) jak inaczej można odebrać tłumacząc technik których się nie widziało i nie słyszało, ale jest to typowa praca urzędnika.
Reklama, tak klasa mistrzowska nie jest dla: recydywistów, osób o skłonnościach maniakalnych, sadystów, osób z zaburzeniach psychicznych itd, itp.
KM jest dla osób początkujących, bo taka osoba ćwiczy techniki zgodnie z swoimi, kwalifikacjami, tzw, (początkujący).
Jeśli miała by jakikolwiek problem związany z nauką miedzi seminariach punkt konsultacyjni jest Wa-Wa lub Krak, lub Litwa, albo Hanower, (NIemcy)lub miejsce o których nie wiem.
Cena dla seminarium jest taka sama dla wszystkich, o ile nadal jest aktualne PIERWSZY trening jest bez płatni,(proszę o kontakt tel, lub, mile.
I tak jak są wymogi, edukacji pozaszkolne każdy uczestnik dostaje MATERIAŁ DYDAKTYCZNY w postaci płyt DWD.
Ilość kursantów jest ograniczona max,20 osób.
Proszę, nie czepiać się pojedynczych słów, iż mogłem się przeinaczyć.
Z poważaniem.


Zmieniony przez - RWT w dniu 2010-08-23 18:13:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 555
Drogi Lee73. "W tym szaleństwie jest metoda". Jeżeli tzw początkujący jest 'napalony' na sztuki walki to ćwicząc 4 lata po kilka godzin dziennie jest w stanie osiągnąć wiele w umiejętności walki. Jak z grą na instrumencie chcesz umieć grać - graj. W sytuacji comiesięcznego korygowania umiejętności jest to jak najbardziej realne. Artyzm i prawdziwa sztuka przychodzą z wiekiem. Popatrz na ludzi, którzy byli pionierami karate, kung-fu itp w Polsce. Przecież wtedy nie było codziennego dostępu do nauczycieli ani choćby DVD. To była nauka zaoczna. A teraz wszyscy uczą się od nich. Czyli da się.
A co do klasy mistrzowskiej - tego nie muszę wyjaśniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Miły urkd
Mam jedną prośbę: zdecyduj się proszę ! Raz bowiem piszesz:

"W tym szaleństwie jest metoda". Jeżeli tzw początkujący jest 'napalony' na sztuki walki to ćwicząc 4 lata po kilka godzin dziennie jest w stanie osiągnąć wiele w umiejętności walki.

innym zaś razem:

Może ja się mylę ale temat to "Klasa mistrzowska", taka wiedza wyższa czyli to nie jest dla początkujących


Niestety trening początkującego powinien się wyraźnie różnić - no ale ja ze swego punktu siedzenia niewiele widzę ... może u Was tak samo traktuje się nowicjusza jak instruktora hmmm

Co do tego fragmentu

Artyzm i prawdziwa sztuka przychodzą z wiekiem. Popatrz na ludzi, którzy byli pionierami karate, kung-fu itp w Polsce. Przecież wtedy nie było codziennego dostępu do nauczycieli ani choćby DVD. To była nauka zaoczna. A teraz wszyscy uczą się od nich. Czyli da się.

Wg mnie mylisz wiek z ilością czasu poświęconego treningowi,analizowaniu technik, rozwijaniu sprawności etc. A to że działa system seminaryjny ... owszem o ile masz poza warsztatami z kim potem ćwiczyć i analizować. Zauważ że ci którzy tak robili/robią mają swoje grupy w których doskonalą i przekazują wiedzę którą sami zdobyli. Ponadto jak wiadomo taki system nie jest dla każdego, zaś zdecydowana większość MUSI mieć regularne zajęcia z natychmiastową korekcją techniki - inaczej utrwalają sobie błędy. Problem więc nie polega na tym, iż neguję ten system, a na tym że oferujecie szkolenie osobom, które niekoniecznie muszą mieć (i najczęściej nie mają) gdzie i z kim ćwiczyć poza warsztatami. Niestety umiejętności z samego oglądania DVD się nie biorą więc ....

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Lee, mam cię!
Nie chce się wtrącać, ale za tobą goni metodyka nauczania. W postach do Yanga, pisałeś że trening to minimum, potem codziennie po 2 godz, w domu albo coś podobnego, teraz uparłeś się na analizy. ,,Co może analizować osoba początkująca"? Według twojej teorii ktoś co chcę grać na instrumencie powinien grać tylko na koncertach bo wtedy można go skorygować i poprawiać. Czarno to widzę, oj Polscy uczniowie, ciężkie czasy.
Dziecko w przedszkolu uczy się to co powinien wiedzieć przedszkolak, a student to co powinien wiedzieć inżynier lub lekarz itd.
I każdy z nich się doskonali, adekwatnie do posiadanej wiedzy.
Jeżeli instruktor wie czego ma nauczyć to nauczy, tak zaczynałem ja, i tak podobnie robisz/ łesz, ty, seminaria z Didi, macie raz do roku. W ciągu 4 lat dostałeś nominacje na najwyżsi stopień, w twoim przypadku się da a dla innych, nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Lee, mam cię!

Ups muszę się zacząć ukrywać :P

Nie chce się wtrącać, ale za tobą goni metodyka nauczania. W postach do Yanga, pisałeś że trening to minimum, potem codziennie po 2 godz, w domu albo coś podobnego,

Zawsze możesz dokładnie przytoczyć co napisałem - bo coś podobnego nie nie to samo

teraz uparłeś się na analizy. ,,Co może analizować osoba początkująca"?

Ja ?? uparłem ?? Na jakie analizy ?? Osoba początkująca wielu rzeczy nie jest świadoma przez co często trzeba ją korygować.

Według twojej teorii ktoś co chcę grać na instrumencie powinien grać tylko na koncertach bo wtedy można go skorygować i poprawiać. Czarno to widzę, oj Polscy uczniowie, ciężkie czasy.
Dziecko w przedszkolu uczy się to co powinien wiedzieć przedszkolak, a student to co powinien wiedzieć inżynier lub lekarz itd.


Zgodnie z Twoim porównaniem Einsteinie - koncert czyli występ, a więc adekwatnie sztuk walki też wino się uczyć na turnieju, zawodach etc. Niestety ja nic takiego nigdzie nie napisałem.

I każdy z nich się doskonali, adekwatnie do posiadanej wiedzy.
Jeżeli instruktor wie czego ma nauczyć to nauczy,


Nauczy i zgadzam się że się da jednak tego typu szkolenie nie może być ofertą dla każdego w dodatku obiecującą nie wiadomo jakie umiejętności i wiedzę.

tak zaczynałem ja, i tak podobnie robisz/ łesz, ty, seminaria z Didi, macie raz do roku. W ciągu 4 lat dostałeś nominacje na najwyżsi stopień, w twoim przypadku się da a dla innych, nie.

No to teraz popłynełeś. Po pierwsze seminaria z Sifu Dider Bedar mają na celu kontrolę przez sifu naszych postępów, rozwijanie wiedzy i umiejętności nauczycieli jego szkoły + dodatkowo kilka ciekawych rzeczy można się dowiedzieć nauczyć. Jak wiesz człowiek uczy się przez całe życie. Ponadto, to że gościmy sifu raz w roku nie zamyka chętnym drogi, aby odwiedzić jego szkołę u ćwiczyć u źródeł. Zajęcia w Polsce prowadzą wykwalifikowani instruktorzy a ich metodyka nie zawiera się jak Wasza w miesięcznych warsztatach, a polega na regularnych solidnych treningach 3x tydzień (bynajmniej w Bydgoszczy).
A teraz drogi Sherlocku, gdybyś odrobił poprawnie zadanie domowe wiedziałbyś, że jeszcze nie zdobyłem najwyższego stopnia, a sam trening pod okiem Sifu w moim przypadku trwa już od 1996 roku. Czy to są 4 lata hmm kiepski z matmy nigdy nie byłem a nawet gdyby to nijak 4 lata do obecnej daty się mają - prawda ? Wcale nie mam parcia na jakieś stopnie i udowadnianie swej wiedzy czy umiejętności. Wing chun zajmuję się już ... powiedzmy czas jakiś - byłem świadkiem wielu naborów i ich wykruszania się, wiem czego można spodziewać się obecnie po nowych adeptach (niestety obecnie popularność jest po stronie mma i tam ląduje spora część zainteresowanych walką). Niestety jednostki wybitne ruchowo i zdolne stosunkowo rzadko się zdarzają, więc przestań wciskać kit, że ktoś niezdolny i bez talentu koordynacyjnego jest w stanie opanować coś na comiesięcznych warsztatach - zwłaszcza osoba początkująca która wymaga sporo czasu i uwagi na korygowanie i przyswajanie właściwych.

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Puki co drepczemy w miejscu jak ładnie potrafisz wytłumaczyć.
Każdy może odwidzać szkoły sifu i doskonalić, tak samo jest u nas Istvan robi seminaria co weekend, na Węgrzech raz na mieś,Polska, i raz Litwa chcesz jedziesz (Ameryką odkryłeś) z Kraka do Budapesztu jest 500 kilo z Bydgoszczy do Paryża chyba ok1500-2000. Poza tym my też mamy szkoły p Polsce i pomożemy chętnie Kraków i Warszawa, wybieraj.
A co do błędów i poprawek każdy z nas ich robi, ale na każdym poziomie są inne.
I teraz MMA ludzi lgną bo chcą szybkie i dobrze jeżeli mają takich co ich poprawiają, będą uciekać ile sił.
Powodzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 288 Wiek 50 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2144
Ty raczej nie kumasz - my nie oferujemy cyklu warsztatów przeprowadzanych co miesiąc jako skutecznej formy nauki i rozwijania umiejętności. Nie zapewniamy, że tego typu szkoleniu (którego nota bene nie oferujemy) KAŻDY pozna system niż inni instruktorzy w trakcie swojego całego życia (tak na marginesie znacie np wiedzę i umiejętności przywołanego tu Dider Bedar'a ?? - bo coś wydaje mi się ubliżacie wszystkim innym niż WY)
A wystarczyło zmienić tekst reklamy by było jasne, iż szydzicie z LTWT w europie a nie ze wszystkich .... no i po cóż jeszcze obiecywać gruszki na wierzbie: wystarczyło napisać np tak: mamy doskonałych instruktorów i nowatorski program szkoleniowy, którzy poświęcą każdemu mnóstwo swej uwagi - reszt należy do Ciebie, ile sam z siebie dasz tyle zabierzesz ze sobą.

No ale ja nic z tego miejsca nie widzę ....

Sukcesów szkoleniowych życzę !

A tak całkiem na marginesie dlaczego szkoły nie uczą w takim trybie - raz w miesiącu przez powiedzmy tydzień potem róbta co chceta. Dlaczego panuje przekonanie że na studiach zaocznych panuje niższy poziom niż na dziennych. Przecież materiał jest ten sam a i studenci jakby dojrzalsi więc po 1 wiedzą czego chcą a po 2 wiedząc czego się chce chyba nietrudno o systematykę i konsekwencję w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy

Zmieniony przez - Lee73 w dniu 2010-08-24 13:58:03

Akademia Sztuk Walki PAGODA
Bydgoszcz ul. Staszicia 4, sala LO nr 6

Wing Chun Kung Fu Bydgoszcz >> http://www.pagoda.pl <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 155 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1106
Witam!
Chce poinformować osób niezorientowanych w temacie, że klasa mistrzowska jest tylko dla instruktorów lub asystentów.
Natomiast treningi grupowe dla uczniów, lub zajęć indywidualnych, odbywają się regularnie, według harmonogramu na naszych stronach IT, we wszystkich szkołach.
Kolejna sprawa które chciał bym wyjaśnić jest ta, jaka jest różnica pomiędzy RWT a WT,WC, VT itd.
Style WT, WC, VT, lub szkoły albo linii przekazu, mimo iż pochodzą z tego samego źródła, mają często bardzo sprzeczny sposób przekazywania wiedzy i nauczania.
Jedni kładą nacisk na ilość wykonywanych technik, inny dzielą wiedzy, na ilość posiadanych stopni, (osoba początkująca niema możliwości nauczenia się technik zaawansowanych) czyli w jednym musi umieć 1000 technik a w innym musi posiadać wysoki st, mistrzowski a to wiąże się z oczyszczaniem kieszeni.
Wspólną cecha jaką posiadają jest tą, iż każdy z nich jest systemem i każdy jest związani z jakąś tradycją i oryginalnością. A uczyli się u tego samego mistrza, pytanie jest: kto kłamie a kto mówi prawdy?
RWT natomiast, jest nauczane jako metodą, jeżeli adept nauczy się 5 technik to pracuje tymi pięcioma technikami i one działają, nie czeka na zakończenie systemu i dopiero wtedy się może odłączyć od sieci.
RWT jest współczesny nie wiąże uwagi z tradycją działa tu i teraz, niema setek ukłonów ani historię przekazu, tu każdy pracuje nad sobą ostro i do przodu w pocie czoła.
Pozdrawiam wszyscy którzy podążają tą drogą.

Zmieniony przez - RWT w dniu 2010-10-07 11:54:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 259





Zmieniony przez - kungfureal w dniu 2010-12-08 19:53:13
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

News z Pekinu

Następny temat

boks + siłka

forma lato