SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Równowaga

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też mam pewne problemy z równowagą, ale przechodzą one z tygodnia na tydzień... Oczywiście przy technikach nożnych... Najgorzej przy kopnięciach lewą nogą, ale już łapię właściwą pozycję... :D
Jak chcesz utrzymać większą równowagę, to rób ćwiczenia powoli, staraj się niewymachiwac nogą zbyt mocno, aby Cię nie ciągła gdzieś na boki, starannie ustawiaj stopy, a po oddaniu ciosu (wszystko rób powoli) usaw nogę odrazu w odpowiedniej pozycji... Reszta przyjdzie z czasem, wręcz bardzo szybko... Musisz jednym słowem zachowywać równowagę poprzez technikę, nie mocne wolne ciosy... Ja tak ćwiczę i mam nadzieję że Ci pomoże...

...aj się rozpisałem :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pff... sorki że 2 posty... tam zonka zrobiłem Miało być "mocne SZYBKIE ciosy"... Czyli chodzi mi o takie byle tylko machnąć... Najpier ćwicz precyzyjnie i powoli, chodzi o nogi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Noga podporowa cala oparta stabilnie na podlozu (gdy stoisz na srodstopiu latwiej cie przewrocic albo podhaczyc) , tlow w MIARE prosto (chodzi o to zeby nie dotykac glowa ziemi w tyl :P), no i rozciaganie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
JJFighter chyba się nie zgodze z tym że noga/stopa ma być stabilna do podłoża bo jak wykonujesz mawache to musisz zrobić skręt stopy a trzymając stope twardo na ziemi możesz se powykręcać stawy np w kolanie
ruch musi być dynamiczny a stopa tak postawiona na ziemi żeby możliwe było utrzymanie równowagi, pozatym żeby nie wylądować na deskach ruch musi być szybki <szybki powrót do pozycji walki>

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4915
a ja proponuje chodzenie po linie świetnie wyrabia równowage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kwachu moze i masz racje ale ja mawache umiem kopac ---korekta umialem w szczycie formy z cala noga na ziemi :D po polkolu tylko sie bardziej w tyl odchylalem :p hehe... ale nie proponuje stania na palcach w jakim kolwiek kopaniu ... nawet rowow.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 165 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3428
W boksie tajskim tylko stanie na palcach pozwala poprawnie wykonać kopnięcie okrężne (i nie tylko), taka postawa pozwala pięknie wkręcić bioderko co powoduje większą siłę takiego uderzenia.

PZDR.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
"ale ja mawache umiem kopac" może w to nie uwiezysz ale ja tez umiem
i wierz mi ze kopniąc tak jak piszesz bez skretu nogi nabwisz sie szybko kontuzji stawu
"ale nie proponuje stania na palcach w jakim kolwiek kopaniu " wytłumacz dokladniej jesli potrafisz, inaczej wprowadzasz w blad innych uzytkowinikow
tak jak pisze kubathai tylko ruch na palcach pozwala szyko i dynamicznie wykonac uderzenie

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodzi mi o to ,zeby byc jak najbardziej stabilnym przy kopaniu w glowe... moze i sie myle ale z praktyki , wiem ,ze jak kopne na glowe i bende w tym momencie na palcach to albo mam osotogari(podciecie) albo wejscie w noge i lece w tyl. a jak stoje stabilnie na calej stopie to juz mniejsza szansa ,ze sie wywale zawsze moge sie potem podeprzec ta druga kopiaca noga. Kubathai ma pewnie racje ale bez stania na paluszkach tez sie da .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 297 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4915
ty źle zrozumiales JJ tu nie chodzi o to że masz stać na palcach podczas wykonania całego uderzenia , mi sie wydaje że tu chodzi o przestawienie nogi z pozycji frontalnej do przeciwnika na odwrotną
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wymagania do specnazu po rosyjsku

Następny temat

PYTANIE !!!!!! ??????

WHEY premium