SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o HR Max - HIIT

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1150

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1485
Podczytuję Was już od dłuższego czasu, choć się nie odzywałam.
Od miesiąca ćwiczę na siłowni + orbitrek, celem jest redukcja. Próbowałam robić trening interwałowy, i napotkałam pewien problem, który skłonił mnie do rejestracji. Jestem osobą dotychczas pozbawioną kondycji, 38 lat (HR Max 182), praca biurowa, rower i pływanie latem. Moje tętno spoczynkowe wynosi 60. Problem leży w tym, że ćwicząc z całych sił, że brak mi tchu i łapie kolka, osiągam jedynie tętno 105-110. Nie jestem w stanie ćwiczyć jeszcze intensywniej. Gdy sobie "truchtam", tętno wynosi ok.90. Powinno być o wiele, wiele więcej. Czy w aktualnym stanie kondycji mam zaniechać interwałów robiąc aeroby z tętnem 90-100? Czy nie zważywszy na tętno, po prostu ćwiczyć interwał z całych sił, a tętno się zwiększy wraz ze wzrostem kondycji?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Wg mnie osoby zaczynające przygode z treningiem nie mające przez długi czas styczności z wysiłkiem fizycznym o takiej intensywności nie powinny zaczynać od form interwałowych z racji zdrowia przede wszystkim. We wszystkim istotna jest kwestia przygotowania (czy też rozgrzewki) zwarzywszy na "objawy" o jakich piszesz wg mojego zdania zmieniłbym formę na typowe Cardio.
Twój układ krwionośny, nerwowy jak i pozostałe bronią się przed tego typu wysiłkiem a tym bardziej, że nie jest on znany dla nich i zbyt mocny.
Zmodyfikowałbym to ale to zależy już od Ciebie

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1485
Dzięki za odp. czyli pozostaję przy cardio ok. 30-40minut jednorazowo. proszę jeszcze o informację, jak mam "budować" kondycję? Po prostu robić postępy stopniowo zwiększając opór? (dodam, że nie wchodzi w grę wydłużenie czasu treningu, a bieganie w terenie odpada)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
ja bym zaczął od zwiększania stopniowo nachylenia biezni oczywiście nie trzymając sie uchwytów jak to jest często popularne. Mozesz też kombinować z szybkim marszem na zmianę z wolniejszym ale pod górę jest to też pewna forma interwału.

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1485
Marcinie4 - ćwiczę na orbitreku, nie biegam ze względu na kontuzję kostki, którą do tej pory czuję i biegając "oszczędzam" chorą nogę co nie pozwala mi się skupić na tempie i wynikach.. Tak więc orbitrek bądż rowerek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
Jeśli Orbitrec ma możliwość regulacji nachylenia (u nas mają) to podobnie jeśli nie to bazuj na obciażeniu i przede wszystkim spokojnie. Nic na skróty i na szybko sie nie da...

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1485
Dziękuję za radę.Jeśli będę ćwiczyć cardio 40min 4-5 razy w tygodniu, po jakim czasie mogę liczyć na poprawę kondycji? Wiem, że każdy jest inny, ale chodzi mi o przybliżony czas - tygodnie miesiące czy lata)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
przede wszystkim zacznij od trenowania tych form od 3- max 4 razy. Tak jak wspominałem nic na szybko nie zrobisz jeśli do tej pory bylo mało lub wcale nie było ruchu nie możesz rzucic sie na głęboką wodę.... a czas często z treningu na trening da się odczuć minimalną róznicę a na pewno po miesiącu jest to już wyraźnie odczuwalne jeśli inne czynniki nie będą przeszkadzać jak np jedzenie, kontuzje chęci

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 26 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1485
ćwiczyłam dzisiaj na orbitreku "interwały": 40 min. po minucie opór 2-3-4-3-2-3-4 itd. gdzie na 4 ledwo dawałam radę a na 3-2 odpoczywałam. W sumie jak pokazywał wyświetlacz, przejechałam 13,4 km spalając przy tym 325 kcal. nie wiem czy można ufać tym wyliczeniom.) Do tego ćwiczenia siłowe. Czy taki trening jest ok na poprawę kondycji? ćwiczę już od miesiąca, zaczynałam na oporze 2 przez 30 min. Czyli jakiś tam postęp jest, poza tym widzę efekty, więc motywację mam. Po jakim czasie zwiększyć intensywność i czy taki trening jest ok?

Zmieniony przez - prząśniczka w dniu 2012-04-28 14:13:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
nie mogę się tak wypowiadać mam dużo za mało informacji. Chciałem Ci wysłać nr tel byłoby dużo łatwiej ale nie mogę

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marcin4_ I.H.S. TEAM
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 3745 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13799
napisz mi info na maila [email protected]

...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybicie dziewczynie z głowy kupna VENOMA !

Następny temat

dieta dla wegetarianki

WHEY premium