SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o CKD

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4497

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225


Witam, jestem od jakiegos czasu na CKD, i efekty są fantastyczne, jednak przyszedł moment stagnacji i jest problem zejscia niżej. Jestem obecnie na okolo 11% BF.

Na body factory czytalem artykuł czlowieka ktory sprawial wrazenie obeznanego w temacie, pisał on tam ze do pełnej redukcji CKD i zadowalającego usunięcie wody podskórnej nalezy zrezygnowac z nabiału ale nie bardzo wiem jaki to ma związek, po za tym i tak mam problem z doborem posiłków jak jeszcze usune jajka twaróg i kefiry to oszaleje. Czym ja mam ten nabiał zastąpić?

Biore Hydroxycut hardcore (210kaps) opakowanie zbliza sie do konca ale w szafie czeka jeszcze cały Animal Cuts, z tym ze jest to spalacz słabszy i niechciałbym zmarnowac jego potencjalu kontynuując CKD ktora dalej nie bedzie dawac efektów.


I jeszcze jedna sprawa. Zaczynając diete mialem okolo 15% bf, teraz wyglądam całkiem konkretnie ale problem polega na skórze. Wiadomo, jak to po intensywnej redukcji mamy wrazenie ze, mimo ze fat poszedł w dół, to skóry jest jakby za duzo. Czy skóra z czasem sie "skurczy" albo chociaz odzyska odpowiednią spręzystosc? Bo mam 24 lata i mimo tego dobrego wyglądu zaczynam przypominać Pana po 40stce z problemami kolagenowymi.


Wracając do stagnacji, zastanawiam sie nad obcięciem WW jeszcze ponizej 30g dziennie i zrezygnowaniu z ładowań ale boje sie ze wpadne w depresje bo juz mam zaczątki przez tą diete.


Zmieniony przez - OldSchoool w dniu 2009-06-03 22:39:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225
Masz racje, leci mięcho bo w tydzien w takim bicepsie np. stracilem prawie 1cm z 40 na 39 ale moim priorytetem jest estetyczna,zadbana sylwetka i przy dobrym "wyżyłowaniu" te 39 wygląda na prawde ladnie, nie będe modelem wiadomo, ale przy mojej przemianie materii dojsc do takiego poziomu to na prawde sukces bo podchodzilem do tego wiele razy, zjadlem tony spalaczy ktore skrajnie mnie wykonczyly, trenowalem 6 dni w tygodniu, zażynalem sie i nie widzialem porządanych efektow bo...nigdy nie mialem tak na prawde ustalonej i przemyślanej diety. Teraz dopiero widze jak ważną sprawą jest żywienie. Fotki obiecuje będa, na pewno nie będa profesjonalne ale w porównaniu z moimi początkami to będzie duży postęp. Wrzuce aktualny stan i zdjęcia z przed paru lat kiedy zaczynalem.

Zmieniony przez - OldSchoool w dniu 2009-06-26 22:54:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
o jajka nie chodzilo...
raczej w sery...zolte, biale, twarozki, mleko...
zwiazane jest to z laktoza zawarta w tychze produktach

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225
Wcinam biały twaróg light z piątnicy, 18,5g białka i 3g węgli w 100g, to swietne źródlo..

A w żółtej goudzie ktorą kupuje jest masa białka, 23g tłuszczu i (!) ponizej 1g węgli, widocznie w procesie technologicznym produkcji żółtego sera laktoza jest usuwana w jakis sposob. No ale trzeba to trzeba zrezygnuje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Laktoza w połączeniu z aminokwasami pochodzenia mlecznego (łącznie z serwatką) powoduje wzrost wydzielania prolaktyny przez przysadkę. Efekt jest jak w ciąży urojonej - odkładanie tłuszczu - w dodatku głównie podskórnego.
Co do skóry, trzeba było wcześniej pokombinować, ale i tak trzeba zacząć ostro stosować kremy ściągające/ujędrniające/regenerujące kolagen jak przy rozstępach, no i sam kolagen trzeba suplementować obowiązkowo

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225


Jo !!!

To znowu ja, wasz dręczyciel.

Troche ruszyłem od tamtej pory. Laktoze wyeleminowalem do zera, po prostu nie istnieje ona w moim organizmie nawet w ppm.

DO aerobów dodalem trening metaboliczny(taka moja zmodyfikowana tabata). Nie umiem ocenic BF na dzien dzisiejszy, ale troche poszło. Chce się tylko poradzic, jak usunąc wode podskórną ? Oczywiscie diuretyki na recepte odpadają i tak juz ledwo zipie od spalaczy. Moze nie wyglądam, ale jestem coś pomiędzy mezo a endo i boje sie ze dopadnie mnie jojo, a na jakis czas musze wrócic do węgli bo jestem na CKD juz na prawde wiele miesięcy i obawiam sie ze w koncu cos mnie dopadnie przy 30g ww dziennie od pół roku. Czy wracając stopniowo do Optymalnej diety i dodając węglowodanów do diety, np co 20g dziennie, przy zachowaniu zerowego bilansu kalorycznego(nie moge wiecznie jechac na ujemnym) moge jakoś zapobiedz powrotowi sadła ? Będe wdzięczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wodę podskórną usuwa się przez odwodnienie, paradoksalnie pijąc 5-6 litrów wody dziennie - organizm stara się usunąć wszystko co mokre ale to się robi przed zawodami. Węgle zawsze zatrzymują wodę, żeby ograniczyć zaś odkładanie tłuszczu, trzeba stosować wyłącznie węgle o superniskim IG, jak na Atkinsie czy kopenhadze, zeby ograniczać insulinę

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
jogger - superniskie IG? tzn masz jakis nowy poglad na ta sprawe? :)

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Chodzi o niską insulinogenność posiłków - bez insuliny nie ma odkładania tłuszczu.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
nie nie to jaki wplyw ma IG itp to wiem
chodzi mi o przyklady :)

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
...posiłków? chciałbym zjeść teraz dobrze zgrilowany befsztyk z sałatką horiatiki w której 2/3 to różne sałaty typu strzępiasta, rukola etc a mam duszony schab, resztkę horiatiki niestety, avocado i grejpfruta

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225
Sluchajcie a jaki macie pogląd na "dożywotnią" diete niskowęglowodanową? No nie mówie o CKD ale np 70-100g węgli max ? Czy to na zdrowiu moze sie odbic negatywnie? Przyznam sie ze te wszystkie potrawy low carb na prawde przypadly mi do gustu, parówki mi sie nie nudza, makrela jest pyszna, łososie, kurczaki, majonezy, żolte sery itp. Przyzwyczailem sie i nauczylem samokontroli, kiedys przechodząc kolo budki z kebabem albo dagrasso az mnie trzęsło zeby wstąpic, teraz mimo ze organizm węgli sie domaga, ja potrafie wytrzymac i przyrzadzic sobie w domu jakies pyszności bez grama cukru i wybornie mi to smakuje. Jedynie z alkohlem jest problem bo w koncu to polska .

Wczoraj robilem badania krwi i moczu ogołnie bylem na "przeglądzie" lekarkskim. Sporo ciał ketonowych w moczu, i to chyba tyle, krew wyniki doskonałe, niczego sie nie dopatrzyli, wątroba jak nowa, nerki tez. Tylko czy to wszystko nie jest zbyt piękne ze po prostu rezygnuje z ww na amen i mam sie dobrze ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja - dieta

Następny temat

prośba o ocene diety

WHEY premium