SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do specjalistów

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1596

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
Witam.
Mam takie pytanko.
Otóż ćwiczę już 5 miesięcy.
1 miesiąc to ogólne ćwiczenia.Następnie robiłem masę przez 4 miesiące z tym , że miałem 2 plany.I zmieniałem co miesiąc te 2 plany ( 1 i 3 miesiać plan A , 2 i 4 miesiąc plan B) . Teraz zastanawiałem się nad zrobieniem treningu siłowego . Czy mogę robić tak , że teraz zrobię 1 miesiąc plan siłowy ? a potem 2 miesiące masowe ( najpierw A przez miesiąc a następnie B przez następny ) . Wyglądałoby to tak , że 2 miesiące treningu masowego i miesiąc siły . Czy tak może być ? I odnośnie planu , czy mogę po prostu przerobić plan masowy na siłowy ? Pozmieniać po prostu powtórzenia w niektórych ćwiczeniach na np. 8,6,4 a izolowane jak np. rozpiętki robić 3 serie po 8 powtórzeń ? Czy tak może być ? :)
Dodam tylko , że po tych 5 miesiącach widzę postępy :)

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
ja bym walnal plan masowo silowy, powtrzenia masowe ale ostatania seria z ciezarem 6-4 powt [w zlozlnych cwiczeniach]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
Wiesz, nie wiem czy po 5 mieiącach masy masz czemu nadawać siłe. Wydaje mi się to troche zbyt krótki staż żeby robić typowy trening na siłe, lepiej robić trening siłowo-masowy o którym Ci napisał już f***master. Poza tym trening siłowy to nie jest taka prosta sprawa jak samo zmniejszenie liczby powtórzeń. Po pierwsze technika. Cykle siłowe wykonuje się idealnie technicznie, z przytrzymaniem, a więc w rezultacie stosuje się nawet mniejsze ciężary niż podczas normalnego cyklu masowego. Po drugie trzeba zwiększyć czas przerw. Po trzecie należy zwiększyć kaloryczność diety.

Tak apropo nie polecam treningów siłowych z powtórzeniami np. 6/4/2/1 Mój znajomy robił bardzo dobre treningi siłowe podczas któych ilość powtórzeń redukuje się co tydzień. Wyglądał on mniej więcej tak:

1 tydzień: 6 powtórzeń
2 tydzień: 3 powtórzenia
3 tydzień: 1 powtórzenie
4 tydzień: 6 powtórzeń
5 tydzień: 3 powtózenia
6 tydzień: 1 powtórzenie

Czasami rezygnował z wykonywania jedynek ze wzglęgu na ryzyko kontuzji, a efekty i tak były zadowalające.

Zmieniony przez - muzyk w dniu 2005-05-27 01:47:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
znaczy ze np odrazu zaczynały serie od 1 powtrzenia ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
tak, ale z progresją obciążenia, tyle że bez zmiany ilości powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
acha <spoko>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
Siłę chciałem zrobić , bo w tej chwili jestem w stanie podniesc w ostatniej serii (8 raz) 50 kg . Zaczynam w 1 serii 30 kg ( 12 powt) , w 2 serii 40 kg ( 10 powt) i w 3 seri (50kg).Siła mi idzie bardzo powoli.Próbowałem robić 12x40 , 10x50 ale wtedy 60kg jestem w stanie tylko na 6 powtórzeń ...

co robić ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
Radze jeszcze raz ułożyć sobie trening skoro na płaskiej robisz 8 serii. Przy takich wynikach nie robi się siły, bo w tym okresie siłą i tak będzie szła. Cykl typowo siłowy robi się kiedy człowiek ma już mase i jakieś tam wyniki i chce je poprawić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
Źle mnie zrozumiałeś.
Na płaskiej robię 3 serię - 12,10,8
12x30kg , 10x40kg , 8x50kg .

Próbowałem 12x40,10x50, ale 60kg podniosłem już tylko 6 razy.

Chodzi mi o to jak poprawić nieco siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
no na mase właśnie najlepsze są serie z 6-8 powt. nie rozumiem dlaczego zrezygnowałeś z tej 60. Poza tym wydaje mi się że robisz zbyt lekkie serie. Skoro 50 kg wyciskasz 8 razy to znaczy że 40 na 10 i 30 na 12 nie stanowią większego oporu. Ja jak robie mase raczej nie wychodze w złożonych ćwiczeniach poza 8 ruchów.

Zmieniony przez - muzyk w dniu 2005-05-29 17:54:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 86
Może być coś takiego ?

klatka

wyciskanie sztanga poziomo 10,8,6
wyciskanie sztanga skos gorny 10,8,6
rozpietki skos 8,8,8

dodac jeszcze skos dolny ?

biceps

uginanie ramion ze sztanga lamana 10,8,6
uginanie ramion na modlitewniku wasko 10,8,6
uginanie ramion chwytem mlotkowym 8,8,8

barki

wyciskanie hantelek 10,8,6
wznosy hantelek bokiem 8,8,8
odwrotne rozpietki na maszynie 10,8,6

kaptury

szrugsy hantlami 10,8,6

przedramie

uginanie nadgarstkow siedzac
uginanie nadgarstkow hantelka

plecy
sciaganie drazka do klatki waskim podchwytem 10,8,6
przyciaganie konca sztangi 10,8,6
martwy ciag 8,8,8 - dopiero zaczynam to ćwiczenie i chce lajtowo :)
sciaganie drazka wyciagu do karku 10,8,6

triceps

wyciskanie wasko sztangi 10,8,6
prostowanie na wyciagu uchwyt prosty 10,8,6
francuskie hantelka w siadzie 8,8,8
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mocne przedramie

Następny temat

Trening na mase ocena

WHEY premium