SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania niezbedne do ulozenia dietki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2006

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1859
Witam jestem wlasnie na etapie ukladania diety (przypomne trening cykliczny gr 1 cykl 1) i po przeczytaniu chyba najwazniejszych artykulow na forum nasunelo mi sie znowu kilka mam nadzieje oostatnich pytan oto one :
1. czy dolaczajac do diety np jedna tabletke wigoru i jednego rozpuszczonego plussza moge byc spokojny o witaminy (oczywiscie bede dolaczal jakies warzywa ale nie koniecznie z mysla o witaminach)
2. czy przyprawianie potraw (glownie pieprz i sol) ma jakis wplyw na wartosc odzywcza posilkow i ich kalorycznosc ?
3. czy przy gotowaniu lub smazeniu musze uwzgledniac jakies zmiany wartosci posilkow czy tylko doliczac np tluszcze i kalorie z np oliwy ?
4. dopiero zaczynam trening i spotkalem sie z wieloma opiniami na forum ze suplementacja na poczatku jest zbedna jednak mysle ze przydaloby sie zastosowac koncentrat serwatki (miedzy innymi jako ostatni posilek) i carbo (od razu po treningu) jako uzupelnienie diety - co wy na to ?
5. czy moge zjesc np jedno jablko dziennie nie wliczqajac go do bilansu ? (wiem ze zawiera cukry proste ale tez blonnik i witaminki) ?
6. z czego oprocz olejow rodzinnych i ryb proponujecie czerpac dobre tluszcze ?

OK na razie to chyba tyle jak mi sie cos przypomni to dopisze jesli mozna to prosze o w miare konkretne odpoiwedzi na zawarte pytania dzieki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
tez dobrze, jesli chodzi o SP80 olimpa to wlasnie polecaja ja na noc, poniewaz tam powinny byc i szybko i wolno wchlanialne dlatego niby lepsza niz tylko serwatka... ja osobiscie uzywam, a wlasciwie uzywalem bo przez lipiec robie przerwe na oblewanie ogzaminow ale od sierpnia non stop czysta jazda nie moge sie wypowiedziec czy efekty byly dobre bo nie mam wagi, a tez za krotko stosowalem (jakies 4tygodnie...)

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
1 tak 2 nie 3 tak 4 niekoniecznie 5 lepiej nie 6 orzechy pestki

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1859
ok ale czy moglbys sprecyzowac odpowiedzi na pytania 3 i 4 bo nie wiem dokladie co niekoniecznie i co nie i dlaczego tak i co z tym zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
1. czy dolaczajac do diety np jedna tabletke wigoru i jednego rozpuszczonego plussza moge byc spokojny o witaminy (oczywiscie bede dolaczal jakies warzywa ale nie koniecznie z mysla o witaminach)
RACZEJ TAK, ALE NIEKTORE WITAMINY MOZESZ JESZCZE UZUPELNIAC, JAK C,GRUPA B, E ORAZ MINERALY MAGNEZ,CYNK,WAPN BO PRZY CWICZENIACH SILOWYCH ONE SZYBKO "UCIEKAJA". OCZYWISCIE NIE MOWIE ZE MUSISZ, TYLKO MOZESZ

2. czy przyprawianie potraw (glownie pieprz i sol) ma jakis wplyw na wartosc odzywcza posilkow i ich kalorycznosc ?
J/W - NIE

3. czy przy gotowaniu lub smazeniu musze uwzgledniac jakies zmiany wartosci posilkow czy tylko doliczac np tluszcze i kalorie z np oliwy ?
KALORIE DOLICZASZ NA PEWNO, ZMIANY CHYBA SA BO SMAZYSZ W WYSOKIEJ TEMPERATURZE, ALE NIE WIEM JAKIE I JAK TRZEBA JE UWZGELDNIAC ALE MYSLE ZE ALBO ZREZYGNUJ ZE SMAZONYCH, ALBO DAJ SE Z TYM SPOOKJ I LICZ NORMALNIE - NA TAKIM POZIOMIE NIC CI SIE NIE STANIE

4. dopiero zaczynam trening i spotkalem sie z wieloma opiniami na forum ze suplementacja na poczatku jest zbedna jednak mysle ze przydaloby sie zastosowac koncentrat serwatki (miedzy innymi jako ostatni posilek) i carbo (od razu po treningu) jako uzupelnienie diety - co wy na to ?
BIALKO NA NOC OK, CHOCIAZ MOZNA JE ZASTAPIC ZARCIEM, CARBO TEZ DOBRE, JESLI MASZ KASE TO SMIALO MOZESZ BRAC. LUDZIE ZAZWYCZAJ MOWIAC ZE NA POCZATKU NIE TRZEBA UZYWAC SUPLI MYSLA O KREATYNIE I INNYCH TAKICH, NATOMIAST ODZYWKI JAK GAINERY, CARBO I BIALKO TO SMIALO MOZESZ BRAC OD POCZATKU

5. czy moge zjesc np jedno jablko dziennie nie wliczqajac go do bilansu ? (wiem ze zawiera cukry proste ale tez blonnik i witaminki) ?
MOZESZ ZJESC I WLICZ JE - PRZECIEZ NAWET JAK PRZEKORCZYSZ PROG O KALORIE Z JABLKA TO CHYBA NIE UROSNIE CI OPONA JAK U SUMITY

6. z czego oprocz olejow rodzinnych i ryb proponujecie czerpac dobre tluszcze ?
OLEJE RODZINNE - CO TO?? (WIEM WIEM ZE ROSLINNE ALE SE JAJA ROBIE )
TO SA GLOWNE ZRODLA I JESLI BEDZIESZ CZERPAL TYLKO Z NICH TO STYKNIE TYLKO WEZ POD UWAGE CO MA JAKIE TLUSZCZE, RYBY MAJA KTORAS OMEGE (NIGDY NIE WIEM KTORA, ROSLINNE WIELONINASYCON, LNIANY TEZ COS TAM MA WIEC ULOZ TAK ZEBY WSZYTSKIEGO BYLO PO TROCHU

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1859
no wiesz siwex surowego jajka to chyba za zadna kase bym nie wtracil co do bialka na noc to kasy wiele nie mam ale wyszlo mi z obliczen ze 30 g bialka z takiego np pure wheya olimpu kosztuje cos okolo 2,66pln podczas gdy z piersi prawie 2,7 pln wiec prawie na jedno wychodzi a jakbym piers jadl 3x dziennie to dlugo bym tego nie wytrzymal dlatego musze puszakc jeszcze jakichs innych bogatych zrodel wartosciowego bialka (najlepiej tanich) jak cos masz to zapodaj. dzieki siwex i dzieki zakrzes - ty juz mi ktorys raz pomagasz - macie po sogu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
4 bialka jajek - nie wiem po ile jajka ale wychodzi cos kolo 1,50
puszka tunczyka - 1,50 w dobrym sklepie

w obu przypadkach masz wystarczajaco bialka na noc

oczywioscie bialko na noc jest dobrym wyjsciem, ale podalem jak prosiles ewentualne zastepniki

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1859
dzieki jeszcze jedno bo slyszalem ze ludki oszukuja i barwia jasny chleb czyms ciemnym i ze niby jest razowy czy cus i rzeczywiscie dzis w sklepie patrze na sklad chlebu a tam jakis barwnik ciemny czy cus wiec chleb jest oszukany... ale jesli nie ma zadnych barwnikow to znaczy jest ok ? a i pszenno zytni zalicza sie jako chleb mieszany w tabelach czy jak ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
jak kupisz razowy w piekarni swiezy a nie taki w folli tonie bedzie oszukany takie ciemne chleby w foliach maja wiecej konserwantow niz cola
nie jestem pewien, ale chyba tak, taki chleb zalicza sie do mieszanych

Zmieniony przez - siwex w dniu 2004-07-07 21:18:23

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
a ja mysle ze czy zapakowany czy nie - moze byc barwiony (najczesciej karmelem)

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1027 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5425
wiadomo ze moze - dzisiaj to wszedzie robia w konia... ale wydAJE MI SIE ze rzadziej oszukuja w piekarni gdzie piecze sie codziennie. Poza tym ja mysle o takim chlebie co wyglada na zwyklu bochenek tylko jest razowy, a nie na taki prostokatny zeby nie bylo niedomowien

powrót do żywienia po latach przerwy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1859
to czyli prostokatny jest pewniejszy poza tym nie mowilem o chlebie w folii tylko takim z papierkiem przyklejonym (ale niestety nie w piekarni)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy można 'przedawkowac' białko??

Następny temat

Opuszczony posiłek

WHEY premium