SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania-Stres;s

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 532

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 24
Witam, jestem prawie 2 tygodnie po rekonstrukcji ACL kolana lewego, od tygodnia jestem w domu, mam kilka pytań które mnie nurtują.

3 dni po ACL przyszedł do mnie lekarz i kazał mi ćwiczyć, pokazał jak i pokazał ile max na razie mogę zgiąć, wtedy było to 90 stopni, przy 90 stopniach czułem dziwne uczucie, nie mogę tego opisać, uczucie dotyczyło wstawionego więzadła bocznego i wiedziałem żeby dalej nie wyginać, po 7 dniach leżenia w szpitalu wróciłem do domu, przez ten czas lekarz kazał mi leżeć, i nie wykonywać żadnych ćwiczeń, ponieważ stwierdzono u mnie duży obrzęk i musiałem go zwalczyć, po paru dniach pojechałem na kontrolę i lekarz kazał tylko wykonywać ćwiczenie mięśnia czworogłowego, 2 dni potem od tabletek zrobiło mi się fioletowe przebarwienie wokół rany, zadzwoniłem do lekarza a on powiedział żebym nie ćwiczył przez 2 dni. Od przyjścia do domu wyprostowałem kolano i cały dzień z nim lezę wyprostowanym, jak wstaje to zakładam stabilizator na nogę, żeby była usztywniona, codziennie wstawałem o 3 rano, prostowałem s powrotem kolano bo zawsze budziłem się z zgiętym do max 90 stopni, ale dzisiaj było inaczej, obudziłem się w końcu o 8 rano, i miałem zgięte kolano równo 90 stopni, przez przypadek zgiąłem lekko bardziej i okazało się ze nie ma blokady żadnej, zgiąłem do 100 stopni i nic, od razu delikatnie wyprostowałem nogę i się przeraziłem, wcześniej nie sprawdzałem jak bardzo mogę wyginać, dzisiaj jakoś chciałem sprawdzić, jadę do lekarza w najbliższa środę na kontrolę.

moje pytania:
- czy nie zerwało mi się więzadło czasem?
- jak bezpiecznie sprawdzić czy mam to więzadło?
- co bym czół jak by więzadło się zerwało ?

przepraszam za nie porządek ale jestem poddenerwowany i zestresowany. Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stałe zdrętwienie kciuka

Następny temat

Rekonstrukcja ACL stan po 9 miesiącach .

WHEY premium