Puchar Świata Strong-Man pod nazwą Proform Classic Festival 2013

Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Gratulacje dla naszego kolegi z Forum Ibok'a Rafała Kobylarza

W dniu 14 kwietnia 2013r. w stolicy Uzbekistanu- Tashkencie odbył się pierwszy Puchar Świata Strong-Man pod nazwą Proform Classic Festival 2013. Wystąpiło 12 zawodników z 12 krajów, między innymi z Ukrainy, Polski, Kazachstanu, Uzbekistanu, Estonii, Łotwy, USA, Rosji, Madagaskaru. Zawodnicy zmierzyli się w 6 konkurencjach, między innymi w wyciskaniu szkockiej belki 150kg, spacerze buszmena 370kg, martwym ciągu, wyciskaniu platformy nad głowę, konkurencji wiązanej oraz dyscypliny
wywodzącej się z terenów Jakucji- Mas Wrestlingu.

Rafał Kobylarz, mieszkaniec miasta Zabrze zakończył rywalizację na 2 miejscu z bardzo małą stratą do pierwszego. Wygrał zawodnik z Uzbekistanu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Nie myślałem w sumie nad tym. Ale z tego co zauważyłem to musi być bardzo mocny uchwyt, wąski jak i szeroki. Bo raz się łapie wąsko a raz szeroko. Koordynacja ruchowa między nogą a grzbietem, sam grzbiet nie daje nam takiej siły jak połączenie go z nogami. No i przede wszystkim trening z innym zawodnikiem, żaden wyciąg tego nie zastąpi..
...
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Szacuny 10051 Napisanych postów 30387 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728770
Swietne osiągnięcie,jakieś filmy może są z tych zawodów?
...
Szacuny 7 Napisanych postów 1721 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11226
Gratulacje dla Rafała, spisał się na medal chłopak ;)
Życzymy aby takich sukcesów w karierze zawodowej było jak najwiecej :)

Pozdrawiam
Stefan z Kelton'a

POMOGŁEM DAJ SOGA NA PEWNO ODBIJĘ :)

Specjalista ds.sprzedaży. Napisz do mnie wiadomość;
gg: 41890393

...
Witam, w sumie cieszę się z 2 miejsca, ale jest lekki niedosyt. Chociaż bardzo ciężko jest wygrać z gospodarzem. Do 3 godzin przed zawodami nie znałem dokładnych konkurencji, każdy mówił co innego.
Jeśli chodzi o mój start to:
1) Wyciskanie belki 150kg góra dół, zaliczyłem 7 powtórzeń w 60 sekund, co jest moim rekordem. Zawodnik z Ukrainy i gospodarz zaliczyli po 6 powtórzeń.
2) Spacer buszmena tzw YOK. 370kg na odcinku 20 m. Wygrałem zajęło mi to 6,90 sekundy, startowałem w jednej parze z Sergeyem Trubicinem. Zawodnik z Uzbekistanu wystartował 2 sekundy przed gwizdkiem sędziego, mimo to go wyprzedziłem, ale zajął 2 miejsce, gdyby mu odjąć te 2 sekundy do czego dążyli pozostali zawodnicy zajął by około 5-6 miejsca.
3) Wyciskanie platformy na barki 155kg: i tu znowu zmiana dość nie typowa... Tuż przed swoim podejściem dowiedziałem się że platformę można odłożyć na stojaki i kontynuować wyciskanie, w 60 sekund. Można było odkładać dowolną ilość razy, ja zaliczyłem łącznie 16 powtórzeń, Hamza Primov 16 a Sergey 19-20. Sergey od początku wybijał na tzw. podsiad, co jest nie dozwolone w tej konkurencji, systematycznie zaliczał 7-8 powtórzeń robiąc krótką przerwę, widać że miał to dobrze obmyślane. W końcu był u "siebie".
4)Martwy ciąg na aucie, z wysokiej pozycji lecz bardzo ciężki- Toyota Landcruiser, zaliczyłem 3 wynik. Wszyscy ale to wszyscy zawodnicy zerwali odciski, oprócz gospodarzy. Wykazali się sprytem i zrobili sobie paski o długośći może 60-80 cm. Przez co nie było szans żeby uchwyt im puścił.
5)Konkurencja wiązana, zająłem 3 miejsce, znowu wygrali zawodnicy z Uzbekistanu, zaliczając po 110kg hantlu.
6)Mas Wrestling, nie miałem pojęcia o co chodzi w tej konkurencji. Dodatkową motywacją w tej konkurencji było to że, dyrektor kopalni diamentów z Jakucji w nagrodę dla pierwszej 3 dał diamenty. W pierwszej walce trafiłem na Oleksandra Lashyna który w dniu zawodów ważył 175kg, szanse miałem małe Uplasowałem się w środku stawki, i ostatecznie zająłem 2 miejsce. Sporo się nauczyłem, wiem teraz że od czasu do czasu będę musiał potrenować trochę Mas Wrestling, bo zapewne na zawodach będzie.
...
Ekspert
ale masz ten diament czy nie?
...
Ekspert
jak wygladał ten Mas Wrestling?Jakieś wypychanie z koła?
...
Hehe Bull, dobre pytanie ciekawe czy dostał Rafał diament :D

Masti podsyłam filmik na czym polega mas wrestling;

...
Ekspert
To juz wszystko wiem-w Poznaniu mamy nawet mistrza w tej dziedzinie:)
Niedługo to dokładnie przedstawie...Może na mistrzostwach SFD wprowadzi się ta konkurencję w strongmanach oraz jako samodzielna??
...
Nie nie nie, hehehe jeśli chodzi o SM to jak najdalej od tej dyscypliny. Dużo osób których znam odniosło kontuzję, a nie o to nam chodzi.
Nie diamentu nie mam, zająłem 5-8 miejsce w tej konkurencji. Niestety przed zawodami nie wiedziałem że będzie Mas Wrestling, jakbym wiedział na 100% bym się przyłożył