SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przesiadka z siłki do domu

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Maja wycenic jak dostana rysunek, ale 40 PLN z pewnoscia nie. Sadzac po ich sprzetach to mysle ze pare stowek. Jakby pewnie mieli troche chetnych to cena by spadla. Zobaczymy. Postaram sie to pociagnac do konca.

Osobiscie strasznie mi brakuje drazka i jesli chodzi o trening domowy to drazek otwiera w zasadzie droge do zbudowania sylwetki i sily, a polsrodki zawsze daja polowiczne rezultaty.


Zmieniony przez - DARNOK35 w dniu 2009-08-12 00:38:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1191
kumpel kupil drazek zamocowal do sciany i po jakis trzech tygodniach w trakcie powrotu po wymyku do wiszenia spadl na podloge razem z drazkiem i kawalkiem sciany dzialowej. gdyby sciana puscila chwile wczesniej mogloby skonczyc sie nieciekawie.

właśnie dlatego zastanawiam się czy nie lepiej do sufitu, tam ściana jest chyba wytrzymalsza, aczkolwiek też obawiam się że w czasie podnoszenia po jakimś czasie spadnie na mnie całe to żelastwo z kawałkiem ściany na dodatek
a co do planu Lafaya, po jakim czasie przechodzi się z jednego poziomu na drugi? Wydawało mi się że w książce jest podany konkretny czas trwania danego poziomu, ale chyba może być tak że jest on zbyt trudny i dla kogoś niemożliwy do zrobienia od początku do końca, czy w takim wypadku nie powinno się zaczynać następnego aż ukończy się w pełni poprzedni ( coś jak w planie ABSII )?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Masz racje podany jest czas ale czas jest plynny w zaleznosci od twoich postepow. ja chce jeszcze raz zaczac Lafaya od poczatku wrzesnia moze zaczelibysmy razem i wymieniali sie doswiadczeniami? Moze ktos jeszcze by sie skusil ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1191
ok dzisiaj zacząłem pierwszy trening pierwszego poziomu, nie było tak źle, jedynie ćwiczenie K2 stanowiło pewne problemy i może ciut podciąganie na drążku ;)
ale jestem dobrej myśli, zobaczymy jak cały tydzień minie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1191
Od poniedziałku zaczynam 3 poziom Proteo-system i powiem szczerze że trochę mnie ten program zaczyna nudzić...faktycznie daje w kość ale jedyne co dzięki niemu jak na razie zyskałem to większa siła, efektów w masie nie widze zadnych.
Nie podoba mi się że w tych ćwiczeniach brakuje czegoś na barki i to że plecy są zaniedbywane ( raptem jedno ćwiczenie ) a tak się składa że te partie są dla mnie priorytetem
Dlatego zastanawiam się czy nie dać sobie spokoju na razie z PS i nie wrócić do FBW w domowych warunkach.
Na pierwszej stronie podałem przykładowy plan ćwiczeń, ale ponieważ mam już drążek chciałem go lekko zmodernizować:

Pn/Śr/Pt:

Przysiad z hantlami (nogi)
Martwy ciąg z hantlami na prostych nogach (plecy, nogi)
Podciąganie nachwytem na drązku (plecy)
Pompki z nogami wyżej (klatka góra)
Dipsy (klatka, dół)
Wyciskanie hantli z klatki (barki)
Uginanie hantli nachwytem (biceps)
Wyciskanie francuski hantli(triceps)
Wspięcia na placach (łydki)

ABSII na brzuch w nietreningowe

Nie wiem tylko ile serii na każde ćwiczenie, ew czy coś wywalić/zastąpić innym ćwiczeniem?

Z góry dziękuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie masa ladnie szla przy PS, ale moze to kwestia genetyki tez a nie tylko samej diety?

Co do liczby serii jaka w tygodniu poleca sie wykonywac na poszczegolne partie standardowo wynosi:

Nogi 12 - 16 serii
Plecy 12 - 16 serii
Klatka 12 serii
Barki 12 serii
Biceps 8 - 10 serii
Triceps 8 - 10 serii

Brzuch wg programu ABSII.

Na nogi bym przysiad zastapil wykrokami z hantlami albo najlepiej wprowadzil cwiczenie na zmiane: raz wykroki a raz przysiady z hantlami. Sam tak robilem i niezle w sumie wchodzilo.

Reszta chyba ok. jak na moje oko :)

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rob FBW jak ci na masie zalezy.
I co do wypowiedzi DARNOKa trzeba podkreslic ze ta ilosc ktora podal to na tydzien a nie na jeden dzien ^^ zeby nie bylo ze ktos padl z wycieczenia przez nasza strone
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1191
dzięki
w sumie zastanawiam się czy nie dodać jeszcze jakiegoś ćwiczenia na plecy np wiosłowanie hantlą i coś na barki skoro to moje priorytety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na plecy juz bym nic nie dawal. Podciaganie jest wystarczajace i MC.

W sumie to na barki mozesz robic Dumbbell Thrusters: w sumie bedziesz mial i nogi i barki. Ruch hantlami proponuje robic tak jak w arnoldkach. Piekne wielostawowe cwiczenie idealne do FBW - i wtedy na barki bym wrzucil unoszenie hantli przodem (ale tutaj nadal glownie beda cwiczone przednie aktony, ktore masz zrobione w thrusterze) albo bokiem w opadzie tulowia na tylne aktony.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1191
ćwiczenie Dumbbell Thrusters wykonuje w czasie TABATY we wtorki i czwartki, więc nie wiem czy opłaca się robić jeszcze raz to ćwiczenie w czasie FBW
no chyba że nie ma jakiś przeciwskazań
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest sens??

Następny temat

Plan treningu dla osób początkujących

WHEY premium