SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Propozycja treningu.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 943

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

m

Wiek

21

Waga

60

Wzrost

174

Cel treningowy

utrata tłuszczu na brzuchu, następnie masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

2x po 4 miesiące, ale przerwa więc zerowy.

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

bieżnia, ławeczka, sztanga,hantle, drążek rozporowy.

Dieta

dopiero do ustalenia, zależy w jaki sposób będą wykonywane ćwiczenia.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

po chorobie zaburzającej produkcję testosteronu. Przez co euchoidalna budowa ciała (chudy+otłuszczenie brzucha)

Zażywane suplementy

wpc

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

świeżak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
Witam, jestem po chorobie (zaburzenia hormonalne), mam eunuchoidalna budowę ciała (chudy+tłuszcz na brzuchu, znikome mięśnie). Potrzebuję propozycji jak mam zacząć ćwiczyć aby jednocześnie porządnie zrzucać tłuszcz i ćwiczyć mięśnie na siłowni stylu FBW przygotowując do masowania. Podany sprzęt posiadam w domu. Czas na trening nieograniczony, (mogę ćwiczyć/biegać codziennie). Tutaj nie wiem czy mam biegać np. codziennie/mniej po 30min?/1h? rano/wieczorem i co z treningiem FBW czy też w ten sam dzień co bieżnia/ile razy w tygodniu.
Moim celem jest najskuteczniej wykorzystać czas, więc proszę o wyczerpującą odpowiedź, bo nie lubię drążyć wątku :)

ps. Jeżeli ktoś ma propozycje jak mniej więcej kalorycznie (kcal) zastosować do tego typu ćwiczeń dietę, będę wdzięczny.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam.
Jeśli szukasz indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych to skorzystaj z tej oferty.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
tak, ten temat czytałem i mam zamiar go zastosować, a jakieś propozycje ile razy w tygodniu biegać i ile kcal zastosować przy redukcji (bieganie+fbw)

2. Trening fbw 4 razy w tygodniu przy tym że dodatkowo bd biegać jest ok? czy za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Dieta będzie w twoim przypadku 90% sukcesu.Musisz naprawić gospodarkę hormonalną.Tłuszcze w odpowiednich proporcjach,duże ilości zielonych warzyw,brak monotonii.

Trening FBW 3x w tygodniu w zupełności wystarczy.
Możesz dać aeroby 2x w tygodniu,zaczynając od tych 15 min.

Tylko nie dawaj od razu dużego deficytu kcal.Pierw zdrowie,później redukcja.


Zapraszam do działu odchudzanie.
Załóż tam temat z wypełnioną ankietą i zrzutem diety.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
dzięki za odpowiedź, tak też zrobię. Jeśli chodzi o trening to zamierzam: pon-sr-pt FBW i wt-czw-sb bieganie 30min.

a deficyt kaloryczny to pewnie zacznę od zapotrzebowania -200kcal ?

Jeśli chodzi o rozkład treningu w czasie z poradnika to będę ten trening stosować tak jak pisze, tylko pytanie jest czy przy diecie na redukcji lecieć z treningiem normalnie czy w momencie jak zacznę dietę na masę, lecieć z tym rozkładem treningu od początku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
Daj bilans na zero-ogranicz węglowodany.

Bieganie myślę na początek 2x wystarczy.

Obserwuj fałdy.Jeżeli nie idzie-odejmuj kcal.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
wiem że nie jest to dział odchudzanie, ale korzystając z okazji jak z makroskładnikami do mojej redukcji b/w/t Pytam tutaj bo akurat jest rozpisana moja sytuacja z budową ciała :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347427
2g białka/3g węgli(same złożone)/1g tłuszczy w proporcjach 1:1:1(nasycone/jednonienasycone/wielonienasycone).

Jak już będziesz ścinał kcal,to z węgli.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
kalorie dla mnie to te 1620 czy 2795? Współczynnik BMR 1620.29
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2795
Węglowodany 55% 1537.25kcal = 384.31gram
Białko 15%% 419.25kcal = 104.81gram
Tluszcz 30% 838.5kcal = 93.17gram
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 184
na to mi wygląda że te 1620kcal to kalorie potrzebne na samo działanie organizmu w ciągu dnia, i tutaj mam problem czy to jest mój bilans kaloryczny zerowy czy mam doliczyć do tego jeszcze coś, bo te 2700 to wydaje mi się dużo. Kiedyś ćwiczyłem na przybranie masy to miałem diete na 2500kcal. Poprostu do 1600 dodawałem te 900kcal. Do satysfakcji potrzebne mi jest tylko ta informacja :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ACT a odżywki..

Następny temat

Typ budowy?

WHEY premium