SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy ze snem - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Panowie wracam na forum po 10 latach przeszło :D
Jak trwoga to do "Boga". Mam 3 raz w życiu problemy ze snem. 1 raz jak miałem 18 lat, 2 raz 5 lat temu jak miałem stresująca bardzo prace i teraz. Niestety obecnie problem jest o tyle dla mnie irytujący, że po wybudzeniu w nocy potrafię zasypiać jedną godzinę i pojawia się blednę koło stresu "ze nie zasnę".Trwa to od zeszlego czwartku, gdzie wybudziłem się w nocy, spojrzałem na zegarek a tam 3 w nocy. I tak już poszło lawinowo. Dziś spałem 8 godzin, z 4 wybudzeniami, dzieki wybudzeniom wiem, że śni mi się praca i ostatni dość ciężki rok...

Kroki jakie podjąłem, suplementacja witamina D, grupa witamin B, zioła na sen, od tego tygodnia dorzucę jeszcze jogę. Olej z orzecha czarnego (o tym później), i oczywiscie magnez. Dodalem co 2 dzien spacery.

Dodatkowo godzina kładzenia spać od tygodnia 22 - 22:30, wcześniej chodziłem spac miedzy 22 - 1 w nocy, nieregularnie.

Konkretne objawy:
1. Zawsze zasypiałem w minutę, obecnie około 20 minut, czesto licze przed snem, staram sie nie myslec o niczym.
2. Jak ide spac 22 to wybudzenie 1 o polnocy (teraz juz nie sprawdzam zegarka) z powodu bardzo cieplej klatki piersiowej, odstawilem treningi przed snem teraz.
3.Jak sie wybudze to czesto zasniecie utrudnia mi potrzeba ruchu, jestem pobudzony. Dzis byla 1 noc gdzie odczuwałem sennośc po wybudzeniu wiec było łatwiej.
4. W nocy śni mi się praca i zeszły rok.

Dodatkowe przyczyny poza praca:

1. Ostatnie dwa lata - wykoncznie mieszkania i siebie. W miedzy czasie kontuzja barku, nadgarstka a na koncu łokiec tenisisty. Ponad 2 lata bólu... Jak zsumuje wszystkie urazy.
2. Duzo pracy przy autach, mam dwa auta ktore maja juz ponad 10 lat wiec jest co robic, od rozrzadów po uszczelniacze zaworowe.
3. W pracy cały zeszły rok nadgodziny, od października praca od 7 do 2 w nocy na budowie, sytuacja wyjatkowa, zszedl wykonawca wiec instalacje konczylem sam z 2 osobami a w styczniu kontynuowałem juz prace w pojedynke. Stres z odbiorami bo inwestor co chwile coś zmieniał... Kontrakt na prawie milion z zawieszoną płatnością.
4. Mam astme i wykanczajac drewno w mieszkaniu, ze zmeczenia olalem bhp - nie zalozylem maski i... Od listopada do konca grudnia 2 miesieczne zapalenie oskrzeli. Dopiero odpoczynek w swieta i gdy adrenalina puściła, zachorowałem tak normalnie (do zapalenia oszedl bol gardla, lekka goraczka) wyzdrowiałem.
Obraz nedzy i rozpaczy. Zeszly rok to dla mnie tylko praca praca praca i moze 4 weekendy dla siebie... W ciagu roku :(


Czy stresowałem się tym wszystkim - spałem po nocach, nie przeżywałem tego wiec myślałem, że jest ok, jak widać nie było, pod koniec lutego wybudziłem się dwa razy o 3 w nocy pomimo 15 h na budowie.

Teraz gdy wszystko sie zakonczylo, zaczalem wracać do zdrowia i zdrowego higienicznego trybu życia, wszystko zaczęło ze mnie wychodzić pod względem psychiki. Wczoraj wspominając to wszystko, prace, kontuzje, brak wolnego - zwyczajnie się popłakałem.

Do tego doszło zaburzenie metabolizmu, które puściło dopiero w zeszłym tygodniu. Na poczatku lutego waga 78.5 kg, zaczalem trzymac diete, odstawilem slodycze i fast foody ktorych w zeszlym roku bylo masa, odstawilem piwo 0%, zero alkoholu, dodalem spacery) i waga poszla... na 80.5 kg. Jestem osoba o dobrej perystaltyce jelit, od dziecka dwie, czasem trzy "dwójki" dziennie a w lutym zaczopowalo mnie, raz dziennie i do tego nie jakos duzo. W zeszyłm tygdniu zeszla ze mnie woda i zaczlame normalnie się wypróżniać, dziś waga 79.4 kg.



O co proszę Was?

1. Sprawdzone metody relakacyjne, moze jakaś yoga?
2. Poluzowac treningi siłowe by nie krecic metabolizmu? Z drugiej strony trening siłowy obniża kortyzol.
3. Przede wszystkim jakie badania zrobić?
*Magnez, potas
*Anty TPO, anty TG, Ft 3 i ft 4
*Kortyzol (badanie rano), prolaktyna
*Ogólna morfologia
*Testoseron

Co jeszcze?


EDIT
Olej z orzecha czarnego, w zeszlym roku duzo slodyczy, duzo sushi - robie wiec nim kuracje na wszzelki wypadek na psaożyty.














Zmieniony przez - Sn1ckerS w dniu 3/16/2024 8:17:57 AM

Zmieniony przez - Sn1ckerS w dniu 3/16/2024 8:18:55 AM

Zmieniony przez - Sn1ckerS w dniu 3/16/2024 8:19:25 AM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Myślę, że Twoje problemy, szczególnie od strony funkcjonowania psychiki są na tyle duże, że zdecydowanie warto jest je regularnie konsultować z lekarzem specjalistą, psychiatrą, a niekoniecznie walczyć z tym samemu lub też szukać porad on-line.

My co najwyżej możemy Tobie doradzić co warto jest zrobić od strony odżywiania, aktywności fizycznej, czy też suplementacji. Wszystko to i tak warto skonsultować z lekarzem i iść drogą, którą on Tobie zaleci.

https://www.sfd.pl/art/Lifestyle/Higiena_snu,_jak_o_nią_zadbać_-a1059.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 32
Porada sensowna tylko dostep do psychiatry ktorego specjzliacja jest sen, w duzym miescie to prywatnie termin na 15-25 maja :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Opaska uciskowa

Następny temat

Uraz kolana

WHEY premium