SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocene techniki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3973

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5528
Ja waze 72-73 i wyciagam 225. Chodzi mi o to, ze 65 z poprawna technika to i moja zona podniesie. Postaw ciezar ktory czujesz i stawia ci jakis opor.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
Panowie, ja to cwiczenie robilem pierwszy raz w zyciu....nie oczekujcie ze wezme prawie 150% masy wlasnego ciala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5528
Kumpel mi kiedys powiedzial, ze naucze sie jak duzo podnosic po pierwszej kontuzji bo wtedy przestane dzielic ruch na slabsza i silniejsza czesc czyli w moim przypadku slabsze nogi i wiekszosc plecami wydzieralem, tak naderwalem prostownik w zeszlym roku przy jakims smiesznym ciezarze chyba 160 i sie nauczylem jak lapac balans, ale to inny temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
http://body-factory.pl/showthread.php?t=2725, zwroccie uwage na tabele z MC, a wy oczekujecie ze ja wykonujac to cwiczenie pierwszy raz w zyciu bede bral 150% masy ciala....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
1. Naucz się liczyć- 130 to nie to samo co 150.
2. Zrób kilka razy i wtedy nagraj film, bo między pierwszym a trzecim wykonaniem technika zmieni Ci się diametralnie.
3. Nie płacz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5528
dokładnie jw. taki jaki jesteś to spokojnie 100 wyciagniesz kilka razy, ale jak wolisz sie masturbowac szescdziesiatkami i mowic, ze jestes za miekki to tez fajnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 54 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1465
Northern, ty nie badz taki kozak. Bo k.... nigdy nie uwierze, ze ktos kto zaczyna robic MC odrazu bierze po 100kg przy wlasnej masie 75. Ja nie chodze na silownie zeby sie op*****lac, ale nie mam zamiaru rzucac sie na nie wiadomo jakie ciezary, Przy 4 serii (65 kg) pot ciekl mi po jajach. Doskonale sobie zdaje sprawe ze mam strasznie slabe prostowniki. Jednak nie mam zamiaru zrobic sobie krzywdy.... Super ze wy jestescie takie zaj**iste koksy, ale nie mierzcie wszystkich swoja miara. Wiec northen, prosze skoncz pier....
Pewnie zaliczasz sie do tych, co jak widza goscia na silownii ktory zle wykonuje jakies cwiczyc szybko wyciagasz telefon i to nagrywasz zamiast pomoc.
Peace & Love
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Nie chcę się wtrącać bo koledzy doradzający są bardzo doświadczeni. Ja popełniałem podobne błędy techniczne jak ty (niektóre nadal popełniam). Dzięki radom rion10 część wyeliminowałem.
Wg mnie:
1. przysiad - trochę jakby kucasz a nie przysiadasz. Co mi pomogło, to ruch zaczynam od wypchnięcia tyłka do tyłu, dzięki temu zachowuję naturalną krzywiznę kręgosłupa, pochylenie jest może trochę większe, ale kolana nie idą tak do przodu i przysiad jest lepszy technicznie. Kolejna sprawa: nie prostuj nóg w pozycji wyprostowanej. Próbuj robić głębiej troszkę przysiad, choć nie wiem czy nie będziesz juz wtedy podwijać ogona (ja niestety nie umiem tego wyeliminować póki co).

2. Martwy ciąg - nie wiem po co masz dorzucać 40 kg skoro przy 60 robisz garba i nie trzymasz prostych pleców w odcinku piersiowym. To równie sprawiło mi dużo wysiłku aby wyeliminować. Rada taka, żebyś ściągał łopatki i wypinał klatkę do przodu.
Ewentualnie podłóż sobie coś pod talerze od sztangi, aby ruch zakończył się wcześniej. Z czasem (lepszą techniką) będziesz go sobie pogłębiać.
Powodzenia !

Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2014-08-15 23:50:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 165 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5528
Kiedys Andrzej Rak ciekawie opowiadal o czuciu miesni podczas wykonywania cwiczen i jakie to ma ogromne znaczenie i na to wlasnie zwroc uwage a czesto bywa tak, ze gosc objasnia na filmie technike czegos tam a na ciebie nie dziala, dopiero kiedy lekko cos zmienisz wtedy czujesz, ze ma to sens. wynika to z roznic anatomicznch.
Rob jak chcesz, wqzne zebys pracowal tymi miesni co powinienes i nie boj sie ciezaru.

Zmieniony przez - northern w dniu 2014-08-15 23:53:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
northern z całym szacunkiem, ale przy przysiadach i mc trudno mówić o czuciu mięśniowym wg mnie. Są to tak złożone ćwiczenia, angażujące całe ciało, że trudno mówić o czuciu poszczególnych mięśni.
Jeśli Twoja wypowiedź tyczy się czucia mięśniowego ogólnie (dla różnych ćwiczeń) to zwracam honor i nie było tematu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla początkującego koksa

Następny temat

Problem z dużą liczbą powtórzen

WHEY premium